Polipropilen

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Ne treba trpati sve u isti koš,polipropilen je sirovinski sastav za različite proizvode-uglavnom za sve ovde navedene i nisu svi namenjeni onom za šta ih mi koristimo.Ali adekvatnom pripremom i nekim iskustvom u radu sa njime može se uraditi dosta toga kao što je navedeno u prethodnim postovima.Pročitao sam i neku polemiku gde sam primetio da se priča o polipropilenu a misli se na 3 različite stvari koje su igrom slučaja istog sirovinskog sastava ali različitih osobina koje su nama bitne.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ae sad lepo ja mislim na onaj Vanjin polipropilen beli grubi. Sta je bolje od toga? Sta bolje pliva. Dajte linkove gde moze da se kupi. Koliko je dobar konac za tepih koji vecina koristi? Strelac I Simpson su dali konkretne predloge I hvala im.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ja ovo koristim umesto polipropilena

http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/dry-fly-wings-tails/wapsi-para-post-wings-tm
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Da malo razjasnimo,,, Postoji poliamid poliacetal polietilen i polipropilen Svi ti materijali se mogu koristiti za musicarenje  , svi postoje u vise oblika  u tvrdim predmetima  kocka cijev i kao vlakna  yarn ,,  Poliamid se koristi za tepihe  malo upija vodu i moze se dodatno bojiti koristi se i za  zahtjevnije  dijelove u industriji ,,, Poliacetal  upija vodu 0,3% dosta je krut ,, polietilen  ne upija vlagu i dosta je elastican i otporan na hladnocu ,,polipropilen neupija uopste vodu  otporan je na hemikalije,  nije otporan na jaca naprezanja  te se koristi  vecinom  za ambalazu  kutije i sl..
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Dzoloxe druze, ok je to sve ali daj predlog sta po tebi najbolje pliva?
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
maric je napisao(la):
Ae sad lepo ja mislim na onaj Vanjin polipropilen beli grubi. Sta je bolje od toga? Sta bolje pliva. Dajte linkove gde moze da se kupi. Koliko je dobar konac za tepih koji vecina koristi? Strelac I Simpson su dali konkretne predloge I hvala im.
Mariću, ako imaš decu možeš im maznuti jednu plišanu igračku. Pune su tog materijala. Ja sam nalazio i grublji i tanji, i duže niti i kraće niti. Čista sintetika ne upija vodu...
Samo pazi da dete ne vidi da si mu odšrafio glavu sa Nodija  :hammer:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
maric je napisao(la):
Dzoloxe druze, ok je to sve ali daj predlog sta po tebi najbolje pliva?
 
  u ovom brinkohoffom katalogu stoji  i u vecini kataloga  kad se radi o materijalu za suhe za krila  za parashut ili spent da je to  jedna vrsta antrona    ,,,  i  i lici na slikama  kao oni sivi sto su ti poslane slike ,,, ja sam nabavio  ima preko 9 godina i sluze me dvije vrste  ali neznam tacno marku ali je  kao bilo iz ceske    ima jedan koji ima memoriju  zguzvava se  grublji je  i ima drugi koji je mekan i negubi formu ,,,  ako je previse krut onda mozda mozesh imati probleme u brzoj vodi  mozda je za  brzu vodu bolji elasticni polietilen,,  Mozda  i ako koristis fluorkarbonski silik  imas zato probleme on vise tone od obicnog najlona ili  ako koristis udice sa tungstenom hemijski ili ako koristis tipet ring na podvezu,,  moras  mozda cesce raspuhavati musicu  mozda  puno vezujes stavljas konca kad pravis parapost  i zavisi koju tehniku koristis za vezivanje  dali ljepis dodatno ,,,  ja koristim antron polipr, samo za spent ili parashut ,  klasicno upright za krila ne  osim kao dodatak sa sedja pored cdc  ponekad ,,

bitan je i oblik udice za parashut muhu,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Probaj  uzeti treviru imas ih na pijacama  raznih boja odlicno pliva  gotovo da i nema razlike izmedju toga i ovih prodajnih  polipropilena  razlika je vjerovatno sto oni  trgovci dodatno stave sredstvo za plivanje  pa tako stavi i ti  ,,,  problem je i kad uhvatis ribu na parashut onda se  sluz uhvati na para post i to stvara problem ,,
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
ali daj predlog sta po tebi najbolje pliva?

Iako nije pitanje za mene, evo ti iz prve ruke sta najbolje pliva:

1. http://www.jsflyfishing.com/tiemco-aero-dry-wing
2.....
3.....
.......
9. http://www.veniard.com/product689/section3/polypropylene-floating-yarn
10. Simpsonov polipropilen
 

drrakic

Junior member
Učlanjen(a)
25.02.2013.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Zilon najbolji sinteticki materijal za markere , krila i parasut varijante ali skup
A najbolji i prirodni i najjeftiniji je dlaka sa zecje sape i sto ga vise stavis bolje pliva za razzliku od propilena , nisam probao da ga farbam ali mislim da moze .
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Ja sapu farbao u lukovini posle uskrsa i radi bez greske

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno