Polipropilen

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
sparkle se misli  na to da se nimfi raspukne kosuljica i  zbog gasova svjetluca  i ide od dna ka povrsini
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
нађох и ово за  овај спаркле :
A favorite of mine for tying ants, flying and parachute. Also, caddis like X-caddis and Iris caddis.
разнолике су примене ових свих синтетика. но ниједна мушица код већине везача није исто начињена, мало ли погрешиш нећеш стећи прави закључак/у супротном би све ишло као при  одмеравању у хемији-тако заиста мислим !/
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
normallno  neka pravila se nemoraju uopste postovati npr. mozemo sa materijalom koji upija vodu tj tone postici odlican ulov loveci suvom muhom ,,,  kao sto mozemo naci  nimfe sa  dodatom  jelenjom dlakom ili sa dodatim  policelonom,,,,  Mravi nisu neki plivaci i za njih bi mogo sparkle i Xcadis je mokra muha  tj  krece se u vodenom  filmu,,, 
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Teško sranje od materijala. Jeste jeftin, ali nije ni za qrac.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Koji materijal nije ni za qrac Baki, antron?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Tu se i ja slazem, nikad mi nije bilo jasno sto ga ljudi toliko traze i vole. Meni je jedina njegova korektna primena na bambulama i parasut imitacijama.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dobar je i na strimerima,posebno za veće bunkere,duže vezane.Ima opak rad,ali je imperativ neki tonući prevez ili intermediate struna.Ja ga i na gurglerima često vežem,veliki je dijapazon boja,pa je primenjiv za razne kolore,posebno kad se izmešaju nijanse.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Polipropilen je odličan materijal. Krila, grudi, telo, rebra... mogu se fino uraditi korišćenjem ovog materijala.

Moja omiljena lipljanska mušica ima košuljicu od polipropilena.
 

Prilozi

  • P6280989.JPG
    P6280989.JPG
    199,8 KB · Pregleda: 204
  • IMG_1254.jpg
    IMG_1254.jpg
    165,4 KB · Pregleda: 209
  • P4020006 (Medium).jpg
    P4020006 (Medium).jpg
    62,1 KB · Pregleda: 200
  • IMG_1515.jpg
    IMG_1515.jpg
    121,6 KB · Pregleda: 177
  • IMG_1889.jpg
    IMG_1889.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 188

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
simpson H je napisao(la):
Tu se i ja slazem, nikad mi nije bilo jasno sto ga ljudi toliko traze i vole. Meni je jedina njegova korektna primena na bambulama i parasut imitacijama.
Samo za to i jeste (pravi polypropilen), mada i konac za itison a i antron yarn ljudi nazivaju istim imenom.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Polypropileni su plasticno vjestacke  niti  koje mogu biti  u obliku  dugackih vlakana koje mozemo  motati na kalem i niti koje mogu biti  isjeckane  zamrsene  tj u obliku dabinga,,, Polypropilen  je siroki pojam toga  to jest ima ih vise vrsta i karakteristika i svi se mogu zvati sa pravom polipropileni  i zato sto ih ima vise vrsta dobijaju odredjene podnazive  ,,,
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ja imam ovaj kao konac za opšivanje a polipropilen koji sam kupovao kod naših trgovaca.Meni to djeluje prekruto i ne vidim mu svrhu kao što je MM ga iskoritio!
Stoga sumnjam da je isti materijal u pitanju!?!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Ni ja nisam bio zadovoljan kako su mi plivale muve sa krilima od polipropilena dok mi SasaPi nije, da tako kažem, otvorio oči savetom kako da mažem muvu sredstvom za plivajuće muve koje mi je poslao. Šta mi je rekao? Maži krila što je moguće manje i nikako ne trpaj puno jer postižeš suprotan efekat. Lepo sam ga poslušao i sada mi muve i sa upola manje materijala za krila plivaju super. Ja sam ranije često mazao muve da bi, kao, bolje plivale. Što bih muvu više mazao to je ona lošije plivala i kraće se zadržavala na površini....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Nemam ja taj problem nego mi se ne sviđa,da kažem tako,struktura materijala.Previše grub.
E sada ono što mene interesuje da nema neko kakav bolji materijal pod ovim nazivom?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Eno na prvoj strani u mom postu pod brojem 11, vidi sliku.
 
Vrh Dno