Polipropilen

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Koristim,, mlečno" beli bez sjaja i kombinaciju fluo-žutog i fluo crvenog, sve ostalo je na zadatu temu.Fazon je da sve što koristite tretirate ,,water shed-om" zbog bolje plovnosti.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Taj polypropilen je dosta tezak i ako se dosta stavi hoce da potapa muvu. Ja koristim i antron. Od poly koristim oranz i belu a od antrona fluo zutu i fluo crvenu. evo ti primer
 

Prilozi

  • Signalizator3.jpg
    Signalizator3.jpg
    128,7 KB · Pregleda: 214

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Tacno tako Ivke potapa musicu. A kad ga malo stavim izgleda bzv.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
ivke037 je napisao(la):
Taj polypropilen je dosta tezak i ako se dosta stavi hoce da potapa muvu. Ja koristim i antron. Od poly koristim oranz i belu a od antrona fluo zutu i fluo crvenu. evo ti primer

PP je dobar ali je ovde loš izbor udice. Na ovakvim udicama se prave muve bez krila i li muve za slikanje sa krilima. Kako god bilo ovakve muve padaju na vodu sa krilima na dole tako da ni CDC ni Elk ni bilo šta neće da budu kako treba.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
simpson H je napisao(la):
Ama koliko vam treba? Imam kalem od jedno 200m vrhunskog belog polipropilena.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ako delis dzabe meni treba, pa koliko se razmotas...  :whistle:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Strelac je napisao(la):
PP je dobar ali je ovde loš izbor udice. Na ovakvim udicama se prave muve bez krila i li muve za slikanje sa krilima. Kako god bilo ovakve muve padaju na vodu sa krilima na dole tako da ni CDC ni Elk ni bilo šta neće da budu kako treba.
Ne potapa ove udice (a ove su za majske suve musice) vec potapa udice uopste. A ovo na slici je antron.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
mož se koristi svakaka sintetika, ne mora strogo pp, antron i sl. sve su to sintetike tj plastike
bilo koji materijal za strimere, još ako je prošaran nekim flešićem...
jedno vreme sam stavljao endžel her i odlično je radio
što se tiče boje-svaka se vidi. to je ipak muva koja vrlo odlično pliva
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nista se nemora ali ovdje se radi o finesama  ,,  Ima razlicitih sintetika,,  poli ovih ili  poli onih ,,,sa razlicitim svojstvima    Neki upijaju  vodu neki ne, neki se daju farbati a neki ne ,,,
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
u pravu si dzolix,pokusavam ova tri zadnja dana da ofarbam bojama za tkaninu stari antron vania , vanje stojanovica, ali nikako ne uspevam, dok je sa  ovim wapsi-jevim  antron sparkle  duubing/cahill cream/  prava milina raditi(imalo ga dosta u kesici pa rekoh da pokusam sa ovom sintetikom, i gle cuda!). inace ovaj vanjin je delimicno grublji i sa manje odsjaja.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Sintetika se farba drugačijim bojama od onih za tkaninu. Boje za tkaninu su namenjene prirodnim materijalima, pamuk, vuna, konoplja....
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
овај ВАПСИ антрон је 100 посто синтетика али се фарба као ниједан природни од ових које помињеш,тј. и сам се чудим-ofarbao sam za ove moje godine najmanje 200 tura sa bojama za tkaninu!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Taj sto ti se da farbati  anilinskom bojom za tkanine  je vise pogodan za tonuce  muhe samo ime kaze sparkle... Onaj koji se nemoze farbati je za suhe  ,,, grublji  polipropilen je za vece musice a finiji za manje,,    Pazi  neko stavlja treviru  imas na pijacama ,,,  Ako ti treba za tonuce mozes uzeti vlakna iz tepiha,  etison,,, Ja imam dva kalema jednog materijala koji uopste nema memoriju  mozes pecati neograniceno  uvijek ima istu formu  mekano je i dobro pliva,, prodano mi je kao antron a  vise to nemogu naci ,dobro je da ga imam ,,,
 
Vrh Dno