Pomoć oko identifikacije!?

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
A sta mislite da li se domaca autohtona Balkanska pastrmka Crnomorskog sliva, razlikuje od potocne pastrmke koju mi zovemo Bosanka, neko je zove hibrid, dok je mala...?
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Imaš li možda slike te Bosanke? Mada je već  neko reka da je jedini pouzda način DNA analiza možda se može štogod izgatat i iz izgleda. Više tipa: isti komšija, isti poštar i te priče  :yeswink:  U kojim vodama se nalazi? Možda je i zovi hibrid zato što je hibrid?
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Imam slike,okacicu sutra na drugom kompjuteru su! Inace divlja potocna pastrmka i ova sto je u mom kraju zovu bosanka razlikuju sto ova druga dok je mala ima one mrlje ma telu kao strafte i mnogo pre dobija pege, dok autohtona domaca riba nema nikave mrlje i pege dobija znatno kasnije. Razlika je u ponasanju, cesto po duzini peraja. Nije potvrdjeno da se bosanka mresti u nasim rekama, jer mladji nema, jednom sam se obradovao kad sam ulovio malu od 10cm, ali sam se razocarao kad sam saznao da je i ona poribljena! Razlika je u vestackoj reprodukciji, domaca autohtona se mresti sa manjim uspehom od bosanke i mnogo sporije raste! Domaca najbolje uspeva kad se izmresti i odmah pusti u reku, dok je vrlo tesko odhraniti do pristojne velicine bas kao i lipljena koji nece da zivi u betonu, vrlo tesko to je potvrdjeno u nasem mrestilistu!
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Evo ejdne, plijen lokalnih krivolovaca. Dosta je svjetlija od a i a i oblik tjela je drukčiji. Podsjeća na morsku ili jezersku formu. Zanimljivo je da je uhvaćena iznad tamne podloge od tamnog mulja i sive gline.

120340906.jpg


 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Na ostalim vodama se vode rasprave fly vs. waser kugla i tirolac a u nas agregat vs. mreža  :mad:  Još će bit teže gledat ove godine kako se to istrebljuje jer je ostalo dosta velikih komada preko dva kila. 
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Evo jedne od danas. Nikad prije nisam vidio pjege na stomaku.
121060356.jpg
 
Vrh Dno