Pomoc oko stege

munze

Junior member
Učlanjen(a)
12.12.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Dajte neki predlog za stegu do 50€. Uglavnom bih vezivao razne strimere za bucova i kreature za basa  tako da u nju nece ici male udice.
 

danijel

Junior member
Učlanjen(a)
23.08.2008.
Poruke
68
Broj reagovanja
0
Evo nesto za tebe.

http://www.freetime-ribolov.com/Fly-program/Set-musicarskih-alata-Art-FF92.html
 

munze

Junior member
Učlanjen(a)
12.12.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Zahvaljujem na preporuci ali ne treba mi komplet alata, treba mi samo stega.
Do sada sam koristio dve indijske i nijedna nije izdrzala vise od par meseci.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Otvori se i za 70e uzmi od majstor Ive stegu,ako zelis da traje
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Kupiš u Time prodavnici stegu za 1000 i nešto dinara i koristiće ti za početak odlično

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
simpson H je napisao(la):
Koliko dugo je imas?

Ne puno,koji mesec i nesto malo musica,a s'obzirom da je oko mene ima vise ljudi koje znam ,a koji su se vec itekako navezali musica ,ne vidim razlog  da se ne preporuci ;-)
Pogotovo u tom segmentu cena
 

munze

Junior member
Učlanjen(a)
12.12.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
neba je napisao(la):
Otvori se i za 70e uzmi od majstor Ive stegu,ako zelis da traje

Nije problem da se otvorim jos koji euro za stegu, bitno mi je da se nece s*ebati kao prethodne dve.
Nebo jel ti nije problem da postavis koju fotku te stege?

89kobra je napisao(la):
Kupiš u Time prodavnici stegu za 1000 i nešto dinara i koristiće ti za početak odlično

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Takve sam dve sahranio.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A bre Nebo preporucujes kao trajno nesto za sta se ne zna koliko traje. Totalno nedovoljno da bi rekao da je trajna. Ako mislis da je trajnija od indijskih stega to i nije neki narocit uspeh. Verujem da ce znacajno duze da traje ali opet ne bih smeo tako da preporucujem nesto sto koristim 2 meseca i jos kazem "trajna".
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Mislim da i ovo radi Iva.  http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/vises-vise-tools/deluxe-royal-bb-vise  Imam nešto slično, stariji model, i za to što ti treba će biti dobra. U vrhove čeljusti su "ugrađene" vidija pločice, od kojih se prave strugarski noževi, tako da će velike udice dugo držati bez oštećenja. Imam je dve godine i nema nikakvog oštećenja na čeljustima. Vezivao sam i strimere i male mušice, nikada nisam imao problema.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne kapirate me, o trajnosti stega mogu da pricaju Sumadinac, Flydoc, Strelac, SasaPI, pa i Oholi , kao i ostali komercijalni vezaci. Smesno je da ja komentarisem trajnost stege a jos smesnije da Neba ili Baki daju preporuku. Naravno da mozete da iznesete svoje misljenje o stegi, vrlinama i manama, ali preporuka za trajnost je u najmanju ruku neukusna. Jebote pa ja sam vezao vise musica od obojice zajedno i to minimum 10x vise, pa ne smem da kazem nista o trajnosti stege sem ovih indijskih koje su se i meni raspale.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Eto baki ti je postavio link ,mislim da sada radi samo drugacije postolje ,imas i temu na forumu i Ivin broj telefona

Simpsone,pitao sam par ljudi koji je imaju vec poprilicno dugo,pa samim tim sam i ja uzeo
Stega zaista izgleda kvalitetno,ako nekim komercijalnim vezacima traje dugo,ne vidim razlog zasto ne bi obicnim vezacima trajala,ako se ne varam i Strelac koristi
Pritom majstor Iva obezbedjuje servis za stege kad god je potrebno
Gledajuci po netu i razmisljajuci dosao sam do zakljucka da ako se ima 70e uzmes ivinu stegu ,150e sava stegu,200+ renzeti,sve ostalo je generalno u tom segmentu sranje
Ili da se ceka da iskoci neka polovna ,al ko ce to da ceka
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ja sam samo izneo svoje iskustvo, potkrepljeno tehničkim činjenicama. Ako bi počeli da razglabamo o tvrdoći reznog alata i termički obrađenog metala za poboljšanje, otići ćemo u off topic.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
Eto baki ti je postavio link ,mislim da sada radi samo drugacije postolje ,imas i temu na forumu i Ivin broj telefona

Simpsone,pitao sam par ljudi koji je imaju vec poprilicno dugo,pa samim tim sam i ja uzeo
Stega zaista izgleda kvalitetno,ako nekim komercijalnim vezacima traje dugo,ne vidim razlog zasto ne bi obicnim vezacima trajala,ako se ne varam i Strelac koristi
Pritom majstor Iva obezbedjuje servis za stege kad god je potrebno
Gledajuci po netu i razmisljajuci dosao sam do zakljucka da ako se ima 70e uzmes ivinu stegu ,150e sava stegu,200+ renzeti,sve ostalo je generalno u tom segmentu sranje
Ili da se ceka da iskoci neka polovna ,al ko ce to da ceka

U cenovnoj klasi do 70e nemam nikakvu sumnju da je Ivina stega najbolja. Ali tu opet ne stoji prica preporuke o trajnosti stege. Ponavljam, stege! Nebitna je cena, cak sam siguran da je trajnija od nekih skupljih modela. Na top modelu Renzetti stege, Flydoc je imao reklamaciju na celjust koja mu je naravno priznata.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Iva je to, konstrukcijski, savršeno rešio. Pretpostavljam da je čeljust uradio od opružnog čelika, obradio je na vrhu i zalepio pločice vidije. Relativno jeftino rešenje i što je najvažnije, bez ikakvog zagrevanja materijala. Nema termičke obrade, koja mora da bude savršeno kontrolisana i koja je dosta skuplja od Ivinog rešenja. Ne moram da vežem 10-20 hiljada udica, da bi znao da li nešto vredi ili ne. Uzmem eko-tip ili poldy i saznam u roku od 10 minuta.
 
Vrh Dno