pomoc!!!

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
zašto mi se tipet frče nakon desetak zabačaja ufrče se i to nije to, najlon je 0,14 neki najeftiniji, el je problem u njemu ili u čemu?
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
milankrezner je napisao(la):
zašto mi se tipet frče nakon desetak zabačaja ufrče se i to nije to, najlon je 0,14 neki najeftiniji, el je problem u njemu ili u čemu?
]Probaj ovde da nadjes odgovor...
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4455.0
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
desavalo se i meni to druze uvrti se ko svrdlo po meni je do konca. promenio kanap i sad nema :)
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
znači do muhe je koliko sam shvatio,

a ovo za kanap neznam zašto bi kanap tu bio problem  ???
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Pa moze da bude problem,ukoliko si lose spojio predvez sa kanapom,nemora da znaci da je muva problem...malo citaj,listaj forum,i nacices odgovor na to sto trazis...
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
milankrezner je napisao(la):
znači do muhe je koliko sam shvatio,

a ovo za kanap neznam zašto bi kanap tu bio problem  ???
ne kvalitetan najlon pri otezanju i skupljanju se uvrce zato kad kupijes najlon probas jedno 30cm jednom rukom drzis kanap drugom kroz dva prsta odnosno jagodicom prsta vuces nanize ili noktima ako se uvrce nije dobar ako se ne uvrce ok je  ;)
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
ja isto mislim da je do tipeta jer to sam imo neki jeftini najlon pa metnio,

mušica je 12 bar mislim
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Npr. Krilata klasicna suva musica (Adams - original) #12 ili #10 i npr. Stroft 0,10mm uvrtanje garantovano, probas 0,12mm bolje je ali i dalje ga uvrce, probas 0,14mm bolje funkcionira....probas 0,16 mm taman...  ;)

Sa musicama od CDC-a (F-fly i slicno) pa makar bile i na #10tci komtno koristim 0,10mm tipet i nema uvrtanja.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Hoce musica na udici 12 da pravi te egzibicije na najlonu 0.14 pogotovo ako nije tippet materijal. Mnogo musucara smatra da za tipet moze da se koristi bilo koji najlon i da je vazan samo precnik i nosivost.. Probaj sa krucim najlonom koji se manje isteze.
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
:tbumb:
sebastian je napisao(la):
Npr. Krilata klasicna suva musica (Adams - original) #12 ili #10 i npr. Stroft 0,10mm uvrtanje garantovano, probas 0,12mm bolje je ali i dalje ga uvrce, probas 0,14mm bolje funkcionira....probas 0,16 mm taman...  ;)

Sa musicama od CDC-a (F-fly i slicno) pa makar bile i na #10tci komtno koristim 0,10mm tipet i nema uvrtanja.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Takodjer i to, kruci najlon ima smisla, otud i dolazi teorija da tanji najloni za manje i deblji za vece musice (suve) mada to nije uvek pravilo. Ovisi o tome i kako je musica vezana. Krilate musice cesto hoce da stvore ucinak propelera i ako je tipet pretanak i jos mekan i istezljiv.

To je jedan od razloga zasto najvise forsifam jednostavne i uglavnom no hackle CDC musice.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
sad mi je puno jasnije, taj najlon baš i je mekan i dosta tanak, a baš imam jedan krut al je 0,16, mislim da ču njega probati metniti
 
Vrh Dno