Poribljavanje potoka pastrmkom

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Danas sam isao u izvidjanje i nabaso na potok prosjecne sirine 3-4 m a na mjestima i 7m , dubine rekao bih prosjecne oko 30-40 cm a u virovima i metar-metar i po mozda i vise ...
U njoj zivi potocna pastrmka , aposlutno niko ne peca niti obilazi to mjesto iz vise razloga....
Jel neko ima iskustvo u poribljavanju mali planinskih potoka.
Gledam cijene mladji potocne pastrmke i vise su nego prihvatljive ..tipa za 50 eura dobijes 10 kg mladji ili 300 komada.
Interesuje me na sta treba da se obrati paznja tj na kakvim mjestima treba pustati mladj, ili kolicina pustene ribe vezano za velicinu potoka itd.
Druga stvar ili opcija poribljavanje kaliforniskom pastrmkom , njene prednosti i mane ..tj dal ce da potisne ili unisti domace potocare.
Jos jedna stvar pada mi na pamet dal je ok praviti kaskade od kamenja tj praviti virove a sve u zelji da potok dobije na dubini i sirini.



 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Priroda je tok reke regulisala sama. Ako se igras sa tokom samo ces privremeno imati vir. Vrlo brzo ce velike vode da ga zatrpaju. Sama reka regulise sve. Izbor kalifa i potocara je lak. Potocara. Kalifa se ne mresti. Bar ne kod nas i kao takva je cista steta u reci..... potocara definitivno da. Medjutim, ako je vec ima a niko ne peca...i to je priroda regulisala.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
oholi je napisao(la):
Priroda je tok reke regulisala sama. Ako se igras sa tokom samo ces privremeno imati vir. Vrlo brzo ce velike vode da ga zatrpaju. Sama reka regulise sve. Izbor kalifa i potocara je lak. Potocara. Kalifa se ne mresti. Bar ne kod nas i kao takva je cista steta u reci..... potocara definitivno da. Medjutim, ako je vec ima a niko ne peca...i to je priroda regulisala.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk



To si u pravu Oholi imao sam lep vestacki vir u jednoj recici , fino lovio pretproslo leto jer se sve skoncentrisala krupnija riba , dodje jaka voda i sve razbuca  :D :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
oholi je napisao(la):
Priroda je tok reke regulisala sama. Ako se igras sa tokom samo ces privremeno imati vir. Vrlo brzo ce velike vode da ga zatrpaju. Sama reka regulise sve. Izbor kalifa i potocara je lak. Potocara. Kalifa se ne mresti. Bar ne kod nas i kao takva je cista steta u reci..... potocara definitivno da. Medjutim, ako je vec ima a niko ne peca...i to je priroda regulisala.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Jesi li siguran za kalifu da se ne mresti u potocima?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Kod nas svi strucnjaci koji su zavrsili te skole kazu da ne. Kapiram da vise znaju od mene.... e sad navodno u cg ima nekih mesta gde se kao mrestila..... u gradcu se ne mresti sigurno....bar ne van ribnjaka.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
franc je napisao(la):
U njoj zivi potocna pastrmka , aposlutno niko ne peca niti obilazi to mjesto iz vise razloga...
Ukoliko tu već živi pastrmka, plus niko ne peca, čemu poribljavanje?
 

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Posle danasnjeg ponovnog obilaska rijeke odustao sam od misije...vruhunski minirano to je razlog sto niko ne peca , ali nije to bilo presudno vec zabacenost+nepovoljnost tog djela rijeke za zivot vecih pastrmki morale bi se praviti kaskade ..itd.... sto bi se reklo previse truda ni oko cega ..ne treba pretjerivati ni ucemu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Samo ti setaj po minskom polju.... bice posle franc is in the air :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Rijeke su bile linije razgranicenja tako da je nemoguce pobjeci od toga..a i one sto nisu u neko svom toku vjerovatno jesu ..pa mogucnost da je voda donijela "nesto" je vrlo izvjesna...treba biti pazljiv i ako ne znas ne treba zalaziti na mjesta za koja nisi 100% siguran, izbjegavati pezpotrebno gazenje itd
Prije 10 ak godine na Vrbasu u Banja Luci je malo falilo da stanem na upaljac od granate a najbliza linja je bila 50 km udaljena....hocu da kazem nazalost toga je na sve strane i treba se cuvati.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Jebo takvo pecanje jer voda nosi sve.... i ko zna koliko godina ce jos sve to biti rizicno... ja sam na moravi u cacku nasao vrh za koplje.... a to nije skoro korisceno.... mine mi se nikako ne dopadaju...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Nadam se da si sacuvao vrh za koplje...to je interesantno
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Franc tačno sma znao da je okolina Bl jer meni je drug našao takvu jednu rijeku.Kako kaže puna pastrmke a niko ne peca  :hammer:
Sad bar znam razlog  :-X
Zimus izađem na mladicu posle xy vremena.Posle kratkog vremena stiže policija.Ja kontam neko ih poslao da kontrolišu ribare.Ko će ima ga znati šta rade.
Oni pravo meni iza leđa sa nekim likom i nešto žbunjaraju po grmlju.

Ja ne mogu više d aizdržim i rekoh šta radite,a oni ništa ovaj "upecao" punu kesu bombi!

Lik ladno izvukao iz Drine punu kesu bombi,'bem ti sreću!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Vrh koplja se vuce po kuci.... ne verujem da bi to iko kupio

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno