POSTOVANE BUDUCE KOLEGE - neki savet?

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na taj štap recimo minimalno 0,18 ili jak 0,16 ali ne brini i sa 0,20 češ lepo da loviš i bez problema. Ok, ja dok lovim ove ribice što se daju loviti suvim mušicama (npr. llipljen, pastrmka i klen) najdeblji koji koristim je 0,18 mada sam često na 0,14 ali tada lovim štapom klase 4. Ali u nedostatku sam koristio i 0,20 pa sam ponekada i bolje prolazio.

Gledao sam neke amere što su istraživali vidljivost nalona pod vodom vezano za mušičarenje. Koristili su razne debljine i otkrili da se npr. na površini deblji naloni slabije vide a tanji bacaju jaču senku na vodu kroz vodeni film. Zadnji put dok sam lovio šarana imao sam čak 0,40 i lovio ko nikada u životu, onda kada sam otkrio neke smuđeve nije mi se dalo menajti predvez i u super bistrom jezeru povadio nekoliko smuđeva a predvez 0,40...komotno koristi 0,20 i gledaj da ti je prezentacija najvažnija, vođenje imitacije, i da si što oprezniji kada se približuješ ribi...ako si početnik sigurno ne vladaš baš dalekim zabačajima i u tim uvetima prikradanje če ti biti od velikog značaja jer češ se približiti ribi vrlo tiho, neko vreme češ se smiriti i promatrati svoj plen i onda na viđeno i iz bliza što lepše prezentirati svoju muvu...samo, pažljivo i promišljeno bez žurbe. :tbumb: Lov na viđeno je najlepšioblik mušičarenja. Potraži svoj plen, prikradi mu se i onda kada se oseča bezbrižno prezentiraj mu mušicu  :bye:

ps.
potraži nekoga ko zna dobro da baca da ti pokaže tehnike zabacivanja i to vežbaj na vodi ako možeš ako ne onda bar na livadi...mada, na vodi se najbolje uči. Zabačaji su skoro sama esencija mušičarenja jer su osnova i vodilja dobre prezenatcije koja u stvari ogromnim delom doprinosi ulovu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
dax94 je napisao(la):
Interesuje me koji mi je pribor najpodesniji za lov klena i potpcne pastrmke na malim rekama

Naj kraće moguće:
Štap- 2,40 m AFTM 3/4,
Kanap- DT-3-F i predvez dužine štapa,
Čekrk- bilo koji manji,
Mušice- bilo koje od proverenih.
 

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Strelac je napisao(la):
dax94 je napisao(la):
Interesuje me koji mi je pribor najpodesniji za lov klena i potpcne pastrmke na malim rekama

Naj kraće moguće:
Štap- 2,40 m AFTM 3/4,
Kanap- DT-3-F i predvez dužine štapa,
Čekrk- bilo koji manji,
Mušice- bilo koje od proverenih.
Hvala. Sta misle ostali?
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
http://www.musicarenje.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=36
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Ne, to je alkica koja služi da se na nju zakači muva u pauzama zabacivanja.
 
Vrh Dno