POSTOVANE BUDUCE KOLEGE - neki savet?

bogili

Newbie
Učlanjen(a)
15.05.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Strastveni sam ribolovac i zivim u BG-u. Uglavnom visim po vojvodjanskom blatu pecajuci stuke i belu ribu. Musicarenje mi je uvek bilo lepo za gledanje, ali mi je bilo nerealno da sad ulazem lovu u pribor i putujem prilicno daleko da bi probao. Klenove i pastrmke sam pecao na reci Skrapez i u jednoj manjoj pritoci i to uglavnom na varalicu i najlon 0.12-0.13. Imam tamo neku kucu, pa sam tamo kao klinac bio svake godine

Juce sam (nenadano) dobio stap i cekrk za musicarenje na poklon. U pitanju je stap "VISION FlyFishing 3Zone #4 - 8' " u nekoj opasnoj futroli i cekrk "VISION GT 45". Isao sam malo na sajt ali ne mogu da procenim koliko je dobar pribor (nema cena na sajtu  :D ) i koliko je primenljiv na nase uslove. neki komentar?

Koliko bi me kostala neka bolja struna i koju treba uzeti?
Da li postoji neko koga bih mogao da iscimam da me nauci nekim osnovama musicarenja na nekoj dobroj vodi? Naravno platio bih neku vrstu aranzmana...  Mozda neki organizovan kurs, nemam pojma... Ne mogu sebi da priustim da idem svaki vikend na neku musicarsku vodu da bi samo kupao musice i "natenane sam shvatio". Bar da skapiram neke osnove za pocetak, pa onda da se sam nadogradjujem.

ako nema nekih raspolozenih mentora, dajte da prodamo nekome moj pribor  :(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
bogili je napisao(la):
Strastveni sam ribolovac i zivim u BG-u. Uglavnom visim po vojvodjanskom blatu pecajuci stuke i belu ribu. Musicarenje mi je uvek bilo lepo za gledanje, ali mi je bilo nerealno da sad ulazem lovu u pribor i putujem prilicno daleko da bi probao. Klenove i pastrmke sam pecao na reci Skrapez i u jednoj manjoj pritoci i to uglavnom na varalicu i najlon 0.12-0.13. Imam tamo neku kucu, pa sam tamo kao klinac bio svake godine

Juce sam (nenadano) dobio stap i cekrk za musicarenje na poklon. U pitanju je stap "VISION FlyFishing 3Zone #4 - 8' " u nekoj opasnoj futroli i cekrk "VISION GT 45". Isao sam malo na sajt ali ne mogu da procenim koliko je dobar pribor (nema cena na sajtu  :D ) i koliko je primenljiv na nase uslove. neki komentar?

Koliko bi me kostala neka bolja struna i koju treba uzeti?
Da li postoji neko koga bih mogao da iscimam da me nauci nekim osnovama musicarenja na nekoj dobroj vodi? Naravno platio bih neku vrstu aranzmana...  Mozda neki organizovan kurs, nemam pojma... Ne mogu sebi da priustim da idem svaki vikend na neku musicarsku vodu da bi samo kupao musice i "natenane sam shvatio". Bar da skapiram neke osnove za pocetak, pa onda da se sam nadogradjujem.

ako nema nekih raspolozenih mentora, dajte da prodamo nekome moj pribor   :(

Pribor koji si dobio na poklon je vrlo solidan i vise nego dobar za pocetak. Vremenom ces sam proceniti kolike su ti ambicije za boljim priborom i imas li potrebe za tim. Pricuvaj se moze da bude vrlo zarazno :D
Najbliza salmonidna reka Beogradu je Gradac kod Valjeva, a klena  imas i blize na Kolubari i nekoj od njenih pritoka. Ima ga cak i u Topciderki ali bih na tvom mestu izbegao njen tok u samom BG. Tu i kederi od 10cm imaju 300g :D
Nadji nekoga da ti pokaze osnove fly castinga, ja sam cesto na Adi pa svrati kad pozelis, rado cu ti pomoci koliko mogu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pribor ti je odličan za lako mušičarenje klena, pastrmke, lipljena, crvenperke, bodorke, sunčanice, grgeča... Sam izaberi ribu.
Ako hoćeš da angažuješ mentora, to jest, instruktora, izaberi onog sa rezltatima kakve bi i ti voleo da imaš.
 

bogili

Newbie
Učlanjen(a)
15.05.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
simpsone, ja sam u zelezniku pa mi nece biti problem da svratim do ade neki vikend.
koju sturnu da kupim i gde? kolko je to para?
kakva je situacija sa musicama, gde se one nabavljaju?
moze li se upecati nesto na musicu na Adi? Gde na Adi konkretno pecas?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bogili na Adi nije još uvek dozvoljeno pecanje (bar koliko ja znam ako grešim ispravite me). Simpson tamo vežba na tavnjaku mahanje, ako možeš idi tamo on ima jako dobrog instruktora, pa ćeš imati šta da vidiš od njega. Ako te interesuje takodje možeš doći u ribolovački klub "Galovica" u Novom Beogradu. Mušičari se tamo okupljaju svakog drugog petka u 18:30. Sledeće okupljanje bi trebalo da bude za nedelju dana!
Više informacija možeš videti ovde
http://www.musicarenje.org/index.php?topic=962.0
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@bogili, dobrodošao! Kao što si čuo, pribor koji imaš je odličan. Ja isto koristim takav štap i mogu reči da je zaista vrlo dobar/odličan. U redovnoj prodaj štap je vredan 179€ a čekrk 163,82€...mislim da je to poprilično vredan komplet...barem ako se gleda na naš bedni balkanaski standard. Uspešno mušičariti možeš sve vrste riba (skoro sve). Imaš dunav pod nosom, tu sa lakšim strimerima za površinski lov možeš komtono loviti bucova sa tim štapom, također i smuđa, belu ribu isto sa mokrim i suvim muvama...sada je maj i vreme za jaza tek treba da dođe ako več nije, ako ga pronađeš, jato imaš zagarantiran dobar provod na vodi sa ribicama od 1kg - 3kg a možda i 4-5kg ;). Ovde smo nešto malo brbljali o mušičarenju te ribe http://www.musicarenje.org/index.php?topic=900.0
Isto možeš loviti i smuđa ma lagane strimere...mnoooogo toga, a v remenom doći češ i do pastrmki i lipljana  ;)
Muve češ na početku sigurno da kupiš neke malo sam namotaš za foru (možda ako te tako nešto veseli) i neke češ sigurno dobiti kao poklon. Za strunu/špagu to če ti verovatno sims več pomoći (sims  :bye: ;)). Još nešto glede muva. Probaj sam vezati pa makar i iz ruke. Materijali mogu biti svakakvi ne samo kupljeni. Vrlo dobar materijal kojega svako ima kod kuće je vuna, skoro svaki ima i kudelju itd. malo pretraži teme na http://www.musicarenje.org/index.php?board=17.0
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Druze,
Motaj sta ti padne na pamet i od cega bilo!
Naucices da motas vrlo brzo a sto se bacanja tice, isto tako.
Vecina, ukljucujuci i mene je naucila zabacaje sa daleko jeftinijim priborom, tako da se mozes smatrati srecnim. Ako te musicarenje zaista zanima i od musicarskih reportraze na tv-u ti se jezi koza, gotov si. Vec za godinu dana ces deliti sa nama slike kapitalnih lipljana i sarenih potocnih lepotica sa nekih za tebe trenutno dalekih destinacija. Zelim ti, da te bolest zvana musicarenje potpuno savlada i da joj se predas na nemilost. Ostatak zivota, provesces u iscekivanju dana koje ces provesti na nekoj prelepoj planinskoj reci. Voleces reku kao sestru i gledaces je kao da je tvoja.Cvrkut ptica i sum reke, ispunice ti srce ljubavlju i strascu kakvu do sada nisi sreo.
Bistro!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
bogili je napisao(la):
simpsone, ja sam u zelezniku pa mi nece biti problem da svratim do ade neki vikend.
koju sturnu da kupim i gde? kolko je to para?
kakva je situacija sa musicama, gde se one nabavljaju?
moze li se upecati nesto na musicu na Adi? Gde na Adi konkretno pecas?

Ja ti predlazem da probamo na tvom stapu nekoliko modela, jeftinijih i skupljih i da pokusamo da prilagodimo taj komplet. Napamet zaista ne ide da ti dajem bilo kakvu preporuku.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
100ka je napisao(la):
Bogili na Adi nije još uvek dozvoljeno pecanje (bar koliko ja znam ako grešim ispravite me).

Ispravljam te, dozvoljeno je pecanje u prvom-ogradjenom delu, uz godisnju dozvolu Srbija-Zapad
 

bogili

Newbie
Učlanjen(a)
15.05.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
bogili je napisao(la):
simpsone, ja sam u zelezniku pa mi nece biti problem da svratim do ade neki vikend.
koju sturnu da kupim i gde? kolko je to para?
kakva je situacija sa musicama, gde se one nabavljaju?
moze li se upecati nesto na musicu na Adi? Gde na Adi konkretno pecas?

Ja ti predlazem da probamo na tvom stapu nekoliko modela, jeftinijih i skupljih i da pokusamo da prilagodimo taj komplet. Napamet zaista ne ide da ti dajem bilo kakvu preporuku.

he he... pa moracemo da probemo neke tvoje strune ako imas  :whistle: . Stvarno nisam planirao da puknem jos 50-100evrica na tu vrstu testiranja, a da jos uvek ne znam da li me musicarenje TOLIKO zanima. ajde posalji mi neki kontakt na pm, pa da se cujemo za sledeci vikend (ili neko poslepodne)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Naravno nisam ni mislio da kupis 5 struna razlicitih pa da ih probas. Probacemo ono sto ja imam+ nesto sto imaju moji drugari, a odluka je tvoja. Imas telefon na PM!
 

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
zdravo
nedavno sam dobio opremu za musicarenje upitanju je:
stap Falcon fly xs 8'6" lenght 2.59 line #6/7
cekrk Okuma 380s fly line 7,8,9 lbs-yds 20-150
kanap je #7
mozete li  prokomentarisati moju opremu. Da li je ovaj pribor pogodan za manje reke i sitniju ribu? Ako nije da li postoji mogucnost da samo uvrzem tanji kanap? Mozda je pitanje glupo ali ipak sam ja lajk i pocetnik. Unapred hvala
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Stap da je 9 ft bio bi odlican za npr Moravu za bucove ili stuke. Za manje reke i recice stapovi klase 5,4,3 kanap ne menjaj jer takav i treba da je za taj stap. poz
 
Vrh Dno