POSTOVANE BUDUCE KOLEGE - neki savet?

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pozdrav dax94 i dobro nam dosao na sajt.
Reci za pocetak odakle si pa da znamo na koju adresu da te uputimo. Na kojim vodama planiras da pecas?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
dax94 je napisao(la):
zdravo
nedavno sam dobio opremu za musicarenje upitanju je:
stap Falcon fly xs 8'6" lenght 2.59 line #6/7
cekrk Okuma 380s fly line 7,8,9 lbs-yds 20-150
kanap je #7
mozete li  prokomentarisati moju opremu. Da li je ovaj pribor pogodan za manje reke i sitniju ribu? Ako nije da li postoji mogucnost da samo uvrzem tanji kanap? Mozda je pitanje glupo ali ipak sam ja lajk i pocetnik. Unapred hvala

Zdravo novajlijo!

Ovaj pribor nije predviđen za male ribe i male reke. Mušičarski konac #7 odmah skini sa čekrka i stavi ga u fijoku, za buduće bucove, šarane, mladice i štuke. Kupi DT5F i tek onda počni sa korišćenjem tog štapa i čekrka.
Štap i čekrk su ti upotrebljivi, ali ti ja ne bih preporučio tu kombinaciju, posebno ne za male reke i sitne ribe koje pominješ.
Za tako nešto najbolji bi bio štapić dužine 8 ft (oko 2.4 m) # 4. Dok to ne kupiš vežbaj tim Falkonom, Okumom i koncem broj 5.
 

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Ja sam iz Gornjeg Milanovca (22km od Cacka)
Najbliza mi je Zapadna Morava, a blizu su Boracka reka i Kamenica
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dax94 je napisao(la):
Ja sam iz Gornjeg Milanovca (22km od Cacka)
Najbliza mi je Zapadna Morava, a blizu su Boracka reka i Kamenica

Kazu da si iz mesta iz kog ti je zena pa onda sam i ja Milanovcanin :D

Dax imas PM obzirom da smo "zemljaci" :D
 

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Mixmaster je napisao(la):
dax94 je napisao(la):
zdravo
nedavno sam dobio opremu za musicarenje upitanju je:
stap Falcon fly xs 8'6" lenght 2.59 line #6/7
cekrk Okuma 380s fly line 7,8,9 lbs-yds 20-150
kanap je #7
mozete li  prokomentarisati moju opremu. Da li je ovaj pribor pogodan za manje reke i sitniju ribu? Ako nije da li postoji mogucnost da samo uvrzem tanji kanap? Mozda je pitanje glupo ali ipak sam ja lajk i pocetnik. Unapred hvala
Koliko je to pametni? Uvrzti konac #5 u stap i cekrk koji su predvidjeni za #7
Zdravo novajlijo!

Ovaj pribor nije predviđen za male ribe i male reke. Mušičarski konac #7 odmah skini sa čekrka i stavi ga u fijoku, za buduće bucove, šarane, mladice i štuke. Kupi DT5F i tek onda počni sa korišćenjem tog štapa i čekrka.
Štap i čekrk su ti upotrebljivi, ali ti ja ne bih preporučio tu kombinaciju, posebno ne za male reke i sitne ribe koje pominješ.
Za tako nešto najbolji bi bio štapić dužine 8 ft (oko 2.4 m) # 4. Dok to ne kupiš vežbaj tim Falkonom, Okumom i koncem broj 5.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dax, za sada ti je najlakše da jednostavno staviš lakši konac i odmah počneš sa mušičarenjem. Siguran sam da Falcon sa oznakom 6/7 dužine 2.55 može dobro da posluži i sa koncem broj 5. Čekrk je u ovom slučaju nebitan, ali ako je model 7/8, onda i njega ubrzo gurni u fijoku i sačekaj da eventualno sa male reke i malih riba pređeš na babaroge.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
strimer potezanka je vrsta muha kojom se lovi povlačeći ju tako da imitira ribicu miša...ovo je jedna vrsta gulley worm za pastrvskog grgeča pogledaj na forumu teme strimeri :bye: :bye:
 

Prilozi

  • 20LXNW.jpg
    20LXNW.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 139

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Filip je napisao(la):
strimer potezanka je vrsta muha kojom se lovi povlačeći ju tako da imitira ribicu miša...ovo je jedna vrsta gulley worm za pastrvskog grgeča pogledaj na forumu teme strimeri :bye: :bye:
hvala
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dax94 je napisao(la):
sta je  strimer?

najprije, dobro došao kolega na naš forum....pribor kojim sada raspolažeš je idealn za mušičarenje strimerima. Strimeri su imitacije koje imitiraju ribice, i druge veče zalogaje grabljivica koji se povlače...dakle, imitacije za lov grabežljivica. Tvoj pribor je primeren za strimere do15cm ali pod uvetom da nisu od materijala koji puno vode popiju jer bi imao problema sa zabacivanjem. Dakle za veče lagane strimere ili strimerčiće od 3-10cm je ok. To je dovoljno da bi lovio sve vrste naših grabežljivica.

Pretraži forum na temu strimeri i videti češ svašta koristno.

Ako želiš loviti imitacijama insekata, tj. doslovno mušicama tj. njihovim imitacijama onda bi bilo bolje da imaš štap klase 5 ili manje. Moćeš i ovim za početak ali nije to to...no ako i budeš ne koristi preterano tanke predveze jer sa takvim priborom možeš lako da pokidaš mnoge tanke predveze ako budeš davao oštre kontre.

Malo pretraži forum i videt češ tu več mnogo toga što ti može biti od koristi.
 

dax94

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2009.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
sebastian je napisao(la):
dax94 je napisao(la):
sta je  strimer?

najprije, dobro došao kolega na naš forum....pribor kojim sada raspolažeš je idealn za mušičarenje strimerima. Strimeri su imitacije koje imitiraju ribice, i druge veče zalogaje grabljivica koji se povlače...dakle, imitacije za lov grabežljivica. Tvoj pribor je primeren za strimere do15cm ali pod uvetom da nisu od materijala koji puno vode popiju jer bi imao problema sa zabacivanjem. Dakle za veče lagane strimere ili strimerčiće od 3-10cm je ok. To je dovoljno da bi lovio sve vrste naših grabežljivica.

Pretraži forum na temu strimeri i videti češ svašta koristno.

Ako želiš loviti imitacijama insekata, tj. doslovno mušicama tj. njihovim imitacijama onda bi bilo bolje da imaš štap klase 5 ili manje. Moćeš i ovim za početak ali nije to to...no ako i budeš ne koristi preterano tanke predveze jer sa takvim priborom možeš lako da pokidaš mnoge tanke predveze ako budeš davao oštre kontre.

Malo pretraži forum i videt češ tu več mnogo toga što ti može biti od koristi.
ok i hvala. koje debljine mi najlon preporucujes za predvez?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
bolje koristi fluoro carbon nego najlon...debljina ..zavisi od vrste ribe koju nameravaš da juriš ...
 
Vrh Dno