Potamophylax randjis

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) verovali ili ne ja sam vec probavo i to sto Mix spominje.
Nimfom sam malo po dnu simulirao, sistem jiging :-D sta da se radi ipak sam silne godine proveo uz varalicarski stap :lol: Onda jednom prilikom dok sam neuspesno lovio sarana na muvu imitaciju hleba, u trenutku pauze, zabacio to cudo od "muve" i prethodno malo namirisao i pustio da lezi na dnu, misleci mozda ako naiđe i uzme. Voda je bila bistra i vidio sam mamac kako leži na dnu na nekih 1,5m dubine. Ja sam se sakrio iza nekog granja i odmarao. Cekao sam mozda nekih slabih pol sata pokusavajuci se zabaviti da mi prođe vreme, taj experiment mi je sve vise i vse bio dosadan. Nikada nisam volio takav nacin ribolova gde moras cekati 4 h da riba ugrize. Malo sam setao i posmatrao vodu u kojoj ima jako malo sarana, par sam ih opazio ali ni jedan nije isao u "pravom" smeru. Ni blizu tog mog "experimenta". Onda mi je stvarno dojadilo. Skinuo tu glupu muvu i otisao loviti klenove :-D Onda mi se prolepso' dan ;-)

Ljudi kako sa nogicama ovih silikonskih muva. Dal' iglom izvucete dok je jos silikon rastezljiv ili ih posebno montirate ili...?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Sto se tice mirisanja muva, ima musicara koji to praktikuju, ali sa eticke strane ostaje diskutabilno. Primeri su recimo lov morskih riba strimerima namirisanih ribljim uljem, narocito vrsta koje su 'bottomfeeders' (hrane se na dnu.)

Inace u morskom musicarskom ribolovu poznata je 'tajna' da strimer uradjen od krzna, senila ili bakteila koji se "napije" riblje sluzi (posto je ulovio par riba) uvek bolje lovi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lep podatak Oldy! Ja bas ne prakticiram to sa mirisima ali sam isprobao, i opet cu ali to je uvek ono za na kraj kada vise ne znas sta ces sa sobom :lol:
Oldy dao si mi inspiraciju o diskutabilnosti o etici FF-a što se tiče mirisa, i upijanja mirisa;-) Fantastičan podatak kojeg nisam nikada opazio a bio mi pred nosom :)
Sto se tice eticnosti moglo bi se i ovako razmišljati - svaku muvu koja upije riblju sluz trebalo bi zamenjati tako da svaki put kada zabacujemo zabacimo bezmirisnu i neupotrebljenu muvu ;-) Tako da to povlaci sve ostalo i opet sve postaje diskutabilno. Ako bi se tome prepustili i razmisljali sta je eticno onda bi ove silikonske sigurno pobedile, odbacili bi perije, krzno itd... :) Heheh sa takvom filozofijom se moze u nedogled :lol:

Ali ja se licno sa time nezelim smarati, ne cini mi se tako bitnim za moj pristup FF ribolovu.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Seb,

Ni ja se ne zamaram, jer verujem da je na svakom musicaru da sam(a) odredi parametre etike koju ce da sledi. Nikada ne bih mocio musice u riblje ulje, vanilu ili WD40, ali ako nekom to cini zadovoljstvo, niko mu ne brani.

Poz!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
To znam da se ti nezamaras sa time. Lepo si cool i gledas svoja posla i uzivas u FF. To se vidi jer se nisi bavio sa tom nedoglednom filozofijom FF-a ni na jednoj raspravi na nasem sajtu. To mi se bas dopada kod tebe. Nekada razmisljam da se nisam ni je trebao previse upustati u te rasprave, ali sada kad sam vec zaplivao rekoh' si ajde da plivom dalje ;-):lol:

Poz!
 

trout_hunter

Newbie
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Do kad postovani Mixe mislis da miniras ovaj sajt? Predstavis se ko forrele pljujes po sebi pa posle se satro branish, sledece sto ces da uradis je da otvoris dve strane pa da sam sebe prozivas na chatu, samo toga se jos nisi setio.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ljudi ja sam stvarno odusevljen , ja ovako nesto u zivotu nisam cuo
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sta je ovo? Skrivena kamera? Da nisam ja i ovaj trout hunter? Jebote, ovaj Potamophylax randjis neke va....... (brane mi da napisem ovu rec) dovodi do ludila! Mozda su pastrmke iz Temske, nekim misterioznim putem usle u mozgove clanova ovog foruma, pa pokusavaju da me zbune. Nece im to poci za rukom, jer sam ih tako lepo prebrojao i napipao im skrovista, da im nema spasa! Komadi su od 1.5 do neverovatnih 3 kg. Negde sledeceg juna cu ih pobiti i to, za dobrobit osrednjih pastrmki, koje zbog ovih monstruma nemaju mesta u najboljim virovima. Mixmaster- riblji dobrocinitelj putem Potamophylax randjisa.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Šta sve ovde nije ispisano  :doh:
Danas sam se malo opremao nimfama i, naravno, Potamophylax randjis je neizbežna. Mnogo sam pastrmki njom prevario, par mrena (!), nešto klenova, kao i jednu krkušu. Potrošile se, pokidao sam ih i razdelio. Napraviću pet-šest komada, na udicama broj 14, 12, 10 i 8. Gamakatsu F-15, naravno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momak koji mi je prekjuče pravio društvo duž Rzava dok sam se zabavljao loveći lipljene i pastrmke ostao mi je u sećanju po izjavi: "I ja bih je pojeo!", kada je video nimfu sa prethodne slike. :lol: To isto je pomislila i ova poludivlja kalifa i bila bocnuta.
 

Prilozi

  • Potamophylax mykiss.jpg
    Potamophylax mykiss.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 294

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja bi do sada postavio "korak po korak" pa neka pravi ko kako zna i ume.

Ajde VIŠE !!!  :mad:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Polako, Uživač, biće i to. Sada me sve kosti bole jer sam se ceo dan probijao kroz brzake Nišave.
Evo ti jedan brzi, lenji, recept. Kupi plastiku koja se topi specijalnim pištoljem, u crnoj i žutoj boji. Namotaj olovnu žicu na jaku udicu, pa nanesi žutu i crnu plastiku, koju razvučeš, dok je vruća, i tako napraviš nožice.
 
Vrh Dno