Potočara 80+

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Ja bi reko bolje klen iz Belog Timoka nego kalifa iz Ribnika :bleh:
Nisam ljubitelj stranaca, mada ovolika potocara na Crnom Timoku, ih jednom bilo i ode nadam se opet...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Hvala svima, verujte da nije bilo baš jednostavno privesti je :doh:

drogi je napisao(la):
Lepa riba...
Samo mislim da je ovo americka potocara pa mi nije bas drago za ulov :-X
Ako gresim neka me neko ispravi...

Američke potočare ne postoje, potočna pastrmka nije autohtona vrsta na američkom kontinentu, tako da ne znam šta si hteo da kažeš ???
Riba je naravno jedna od ubačenih, očigledno dunavskog sliva i u perfektnoj kondiciji, zdrava, ugojena, jaka, šarena,... Oni koji se razumeju neka pogledaju prsna peraja na prvoj fotki i sve će im biti jasno :yeswink:
Inače je Gradac do sada nebrojeno puta poribljavan raznoraznim sojevima potočare...
 

beba

Junior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
1
Mene interesuje samo odakle su uzimana ovi krupni komadi,u druge reke kada se vrsi poribljavanje pustaju se komadi od 10-15cm.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa kupljeni su matičnjaci druže a mislim da im je poreklo sa nekog od obližnjih ribnjaka pored Gradca .

Mislim da će Glou Bug biti odlična muva čim prodju planinske vode..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
Ukratko:

64cm (oko 3kg)
Gradac 10.04.2010
Sage SLT 590-5
Stroft 0,16mm
Hot Bead Muskrat Zonker na  TMC 900BL size8 (barbless)

mito bekrijo, veliki :respect1:


PRELEPA RIBA! :yeswink: :tbumb:

 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Milanče je napisao(la):
Ukratko:

64cm (oko 3kg)
Gradac 10.04.2010
Sage SLT 590-5
Stroft 0,16mm
Hot Bead Muskrat Zonker na  TMC 900BL size8 (barbless)

Bravo Milanče. Tek sada videh - čestitke i pošalji mi podatke pa da stavimo u tabelu ulova. Bistro
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.871
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ne zelim da nipodastavam niciji uspeh, naprotiv kapa dole...
Ali uvek ono ruzno ali... Moji drugari bili u Valjevu pre dva vikenda i u nekoj ribolovnoj radnji/udruzenju gledali promo snimak sa pomenutim ribama... Covek je dvadesetak minuta bacao u jednom mestu iako se oko tog mesta javilo jos par riba ali on je tacno znao gde gadja i sta lovi... Naravno uhvatio je ogromnu pastrmku...

Ponovo se ponavlja prica sa Gradca - "ej u onom tamo viru imas ogromnu, baci joj to i to i budi uporan" - ako je nekom to zanimljivo ok, meni nije a cini mi se da ni moji drugari nisu bas odusevljeni... Ubacili su odredjen broj riba u najvece virove i naravno da ta riba nigde nece mrdnuti odatle...

divlje reke i pastrmke, eve me  8)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Dali je bacena iz ribnjaka ili ne svejedno je. Lepo je videti ovoliku potocaru na slici, a sigurno nije toliko prosto uloviti je i izvuci. To su ribe kojima se non stop nesto provlaci ispred glave, ali oni koji pecaju glavom (a ne samo musicom) vataju. .Voleo bih da ovake ribice plivaju svim nasim rekama
Bravo Milence.  :tbumb: :tbumb:
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Na Gradcu je ribolov počeo pre 10 dana 04.04 na Vaskrs ,tako da nisam siguran koji je to snimak od pre dva vikenda,ako može samo info gde su to gledali, da li kod Kize koji je inače i član predsedništva Ekod i jedini mušičarski klub u gradu.U Gradcu je uvek bilo povelikih riba ,ali ovo sad nadmašuje sve ,ja sam u ponedeljak 05.04 uhvatio do sada moju najveću ribu uopšte od 59cm.U nedelju je bilo dosta dobrih  ribara i jedini je Mita  :tbumb:uhvatio takvu ribu,da je baš tako lako uhvatiti je mislim da bi svi koji su pecali imali po jednu na štapu.Nije moje da hvalim preterano reku ,ali ribe ima u neograničenim količinama i ko želi da uhvati 55+ može da pokuša ,ali da li će baš taj dan uspeti ne znam .Zato onih od 35-40 ima kao pleve,još kad počne da kupi površinske onda je to pravo uživanje.
Ali stvarno ,
pozdrav 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nisam bio par dana aktivan na forumu jer sam radio na pripremi strimera za te Gradačke krlje ,uglavnom se pojavljuje kombinacija zonkera i srne ,udice su uglavnom f16 #6 i stvarno se nadam da će možda da padne i neka 80+ .

nisam se trudio da nešto posebno fotkam ali uglavnom to je to ...
 

Prilozi

  • zonkergradac.jpg
    zonkergradac.jpg
    60,1 KB · Pregleda: 311
  • srnagradac.jpg
    srnagradac.jpg
    75,1 KB · Pregleda: 310

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
Milanče je napisao(la):
Hvala svima, verujte da nije bilo baš jednostavno privesti je :doh:

drogi je napisao(la):
Lepa riba...
Samo mislim da je ovo americka potocara pa mi nije bas drago za ulov :-X
Ako gresim neka me neko ispravi...

Američke potočare ne postoje, potočna pastrmka nije autohtona vrsta na američkom kontinentu, tako da ne znam šta si hteo da kažeš ???
Riba je naravno jedna od ubačenih, očigledno dunavskog sliva i u perfektnoj kondiciji, zdrava, ugojena, jaka, šarena,... Oni koji se razumeju neka pogledaju prsna peraja na prvoj fotki i sve će im biti jasno :yeswink:
Inače je Gradac do sada nebrojeno puta poribljavan raznoraznim sojevima potočare...

Tačno je to što kaže drogi! Samo što nije američka potočara, več t.z. atlantski fenotip ili morska pastrmka, odnosno hibrid sa tom pasminom... Naša potočna pastrmka, dunavska (crnomorska), vrlo retko naraste preko 3kg težine (po meni ni u snovima ne naraste preko 80cm), dok morske pastrmke i hibridi sa njom mogu da narastu preko metra. Karakteristično za ove ribe je da su više riboždere, brže rastu i narastu mnogo veče od naših rezidentkinja...i što su veče, to idu nizvodnije (prema moru, jezeru..) za razliku od dunavskih, koje su više rezidentkinje, mada i kod njih ima izuzetaka - ista je to vrsta...

I vizuelno su dosta različite;

Dunavska/crnomorska:

P1030420.JPG


Hibrid:

18052010989.jpg


Morska:

90cm.jpg
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Sulec Lepo objašnjenje  ;) i uporedjenje !


sulecriba je napisao(la):
Karakteristično za ove ribe je da su više riboždere...
i veće strimeroždere ..

Evo i moje sledeće muve koju ću forsirati na Gradcu .

 

Prilozi

  • mish.jpg
    mish.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 282
Vrh Dno