Practice Rod

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Decko je jedan od najboljih bacaca trenutno na svetu. On bez haula baca ono sto se mi patimo da bacimo sa dauble haulom.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
I evo ti samo jos jedan snimak, posto je prodavanje muda za bubrege necu da te smaram :D
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Нисам рекао да нема појма, само да је оно из претходног видеа чиста глупост.

Такође ни даљине од 35+ метара нису никакво мерило. Као и многи, многи други и сам сам то пребацивао и ти ћеш сигурно.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
133
Lokacija
Kruševac
Kakve veze ovi snimci imaju sa Practice Rod ? A i ova takmičarska tehnika nema ni veze sa ribolovnom niti je primenljiva na vodi
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
Ako vec znas da bacas kako tako neces imati apsolutno nikakve koristi od one igracke stapa. Ironija je sto na snimku decko baca sa onom igrackom na travi no dobro to je uradio da pokaze da moze i to da baca jer ima tehniku a inace taj snimak i odmah sledeci vidi se kako se drugacije ponasaju ta dva stapa u radu. Ima onaj snimak gde covek baca bez stapa ako si gledao i tu ce mo isto videti kao ovde dobru tehniku holovanja. Sta bi bilo kada bi bacao stapom klase 3 npr i DT strunom. Niko ne spori njegove bacacke kvalitete ali ti u ribolov neces sa opremom koju on koristi da bi bacio u daljinu nego sa necim mnogo mnogo finijim pa bi i tehnika bacanja bila drugacija. Ovo je bakica za sve bacace ja je ocigledno mnogo favorizujem ali obrati paznju ovde ces videti sve sto na snimku onog klinca nisi sto ne znaci da on nezna nego se on na snimku predstavlja kao takmicar bacac a ova zena je ribolovac (inace ima i ona puno nagrada u takmicenjima bacanja na daljinu iz mladosti kada je oprema bila go k...). Ispucavanje cele duzine iz tri casta, vrhunska tehnika.

Sto se tice instruktora to pozdravljam i to je najpametnije sto se moze uraditi samo ja ne bih isao na online nego neko od nasih ovde ili okolne zemlje pa uzivo. Djole iz Nisa je IFFF casting instruktor neka izvine ako je jos neko od kolega sa foruma pa neznam ali eto prilike da cujemo ako ima jos nekog gde se mogu uzeti casovi.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
926
Broj reagovanja
88
Drina je najbolja učiteljica bacanja, da nije nje, verovatno nikad ne bi izbacio ceo kanap u vodi...
na livadi sam bio 3x, i to uglavnom svratio da vidim neko društvo, tamo me i jeste jedan majstor ispravio za neku grešku koju sam pravio, i to baš pored Drine

Mišljenja sam, da bacanje na livadi, nije upotrebljivo kad stojiš u vodi do struka, ako se ne varam, mislim da je Paul Arden isto zaključio jednom na Drini...

Lovački instikt i lipac koji jede metar dalje su meni najbolji učitelji 😁

Isto tako dobro ukomponovan pribor, struna koja nekom lično odgovara su meni mnogo bitni faktori, mislim da sam promenio 15 modela struna dok nisam shvatio šta je meni zaista potrebno i šta odgovara mojim bacačkim preferencijama...
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
@TMc Taj sto baca bez stapa je upravo Lasse Karlsson, koji svima preporucuje MPR(micro practice rod). A ovaj momak na snimku baca peticom i sesticom, stapovima koje koristi u ribolovu, tako da... Ne bih vise o ovome. Svako neka radi kako misli da je najbolje...
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
@neba Prilicno sam redovan na Drini poslednjih godina, tako da znam o cemu pricas, a opet dobre bacace mozes da nabrojis na prste jedne ruke. Dobro, mozda jos koji prst druge. :D Ostali mlate i muce se.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
@TMc Taj sto baca bez stapa je upravo Lasse Karlsson, koji svima preporucuje MPR(micro practice rod). A ovaj momak na snimku baca peticom i sesticom, stapovima koje koristi u ribolovu, tako da... Ne bih vise o ovome. Svako neka radi kako misli da je najbolje...

Ма о овим стварима смо полемисали још пре 15 година и још актуелне 😁

Наравно да се може користити било који штап за око 30 так метара даљине. Мени је лично увек фаворит #7 из простог разлога што не волим силовати ни себе ни штап. У ту мислим на превелики tj. предугачки casting stroke који се мора извести ако је штап мало слабији.

Наиме мој покрет је за око 30% краћи од овог који овај момак изводи и никад не користим stoppless покрет или како се већ зове, али то је већ прича за неку другу тему.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ostali mlate i muce se.
Баш ово што овај момак показује је мучење. Али изгледа постало популарно мучење. 35+ се може много елегантније и лепше извести. Без икаквог " млаћења".
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
@TMc Taj sto baca bez stapa je upravo Lasse Karlsson, koji svima preporucuje MPR(micro practice rod). A ovaj momak na snimku baca peticom i sesticom, stapovima koje koristi u ribolovu, tako da... Ne bih vise o ovome. Svako neka radi kako misli da je najbolje...
Videh ko je ko na snimku i takođe videh da koristi tešku glavu, sa med tournament. Poenta je ono sa čime on baca i to neće uspeti tako lako da uradi sa štapom #3 i dt strunom iste klase ako će uopšte.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Pa dobro a i sto bi trebao da bacis 30 metara trojkom? Postoji jedna velika podkultura fly fishinga a to je baciti sto dalje, skandinavci se na primer posebno prilicno oko toga loze i trude i sve su zivo probali i ostvarili odradjene rezultate. Ne mozemo mi biti pametniji i sposobniji od njih jer se time uopste ne bavimo. Ah da, zaboravih da smo mi najpametniji u svemu. Ja volim moj narod i smatram da imamo posebnu genetiku ali hajde malo da otvorimo oci... Okej ne mozes u vodi do struka u Drini da bacis 40 metara, ali svakako ce ako se poboljsas ti biti lakse, bices precizniji a bice ti i lepse i na kraju uhvatices vise ribe. Fly casting je nesto sto se uci ceo zivot, ne mozes da naucis i kazes to je to, zavrsio sam...

@nespetro Voleo bih da vidim kako ti to izvodis, posto te ne poznajem licno, ne znam ko si, ne bih da imam pogresnu sliku o tebi kao bacacu, jer ja sam malo kasnije poceo da musicarim, ne znam sve ljude. Posebno me interesuje na koji nacin izvodis te zabacaje od 35 plus metara. Ja sam uvek spreman za ucenje. :)
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
I ne treba 30m sa trojkom ako je tako onda je pogrešan štap na pravoj reci ili obrnuto :200:

Mislio sam ne treba se odusevljavati ako neko Ferarijem vozi 300 na sat ono je takmicarsko bacanje takmicarskim priborom, da to uradi trojkom i dt 3 kanapom rekao bih savršenstvo.
U pravu si da treba napredovati i stalno se usavrsavati a bacanje je tu veoma bitna stavka i podržavam to sto hoćeš da budeš bolji. Ako misliš da će ti onaj mali štap za vežbu u tome pomoći što da ne, možda si u pravu možda ne nije ni bitno, svi imamo svoje hirove i valja probati.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
A jel znas da oni koriste recimo devetku ili desetku stap na takmicenju da bi dobili dodatnih dva metra... Nije to do stapa toliko koliko se misli. Oni bilo kojim stapom bace daleko...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Pa dobro a i sto bi trebao da bacis 30 metara trojkom? Postoji jedna velika podkultura fly fishinga a to je baciti sto dalje, skandinavci se na primer posebno prilicno oko toga loze i trude i sve su zivo probali i ostvarili odradjene rezultate. Ne mozemo mi biti pametniji i sposobniji od njih jer se time uopste ne bavimo. Ah da, zaboravih da smo mi najpametniji u svemu. Ja volim moj narod i smatram da imamo posebnu genetiku ali hajde malo da otvorimo oci... Okej ne mozes u vodi do struka u Drini da bacis 40 metara, ali svakako ce ako se poboljsas ti biti lakse, bices precizniji a bice ti i lepse i na kraju uhvatices vise ribe. Fly casting je nesto sto se uci ceo zivot, ne mozes da naucis i kazes to je to, zavrsio sam...

@nespetro Voleo bih da vidim kako ti to izvodis, posto te ne poznajem licno, ne znam ko si, ne bih da imam pogresnu sliku o tebi kao bacacu, jer ja sam malo kasnije poceo da musicarim, ne znam sve ljude. Posebno me interesuje na koji nacin izvodis te zabacaje od 35 plus metara. Ja sam uvek spreman za ucenje. :)
Не знам на које Скандинавце мислиш. Познајем скоро све Норвежане јер се једно од такмичарских кола одржава у мом месту. Неке Швеђане сам упознао кад сам се такмичио на светском пре више од 10 година. Не разумем шта имају специјално?
Ја сам престао са даљинским бацањем и немам ни појма где ми је МЕД #5.

Постоји та нека безвезна мистификација даљинског бацања. Те посебни штапови, те посебни покрети.... обичне глупости.

Даљинско бацање произилази из " обичног" пецачког покрета. Те покрете је одавно дешифровао Gøran Andersson а EFFA прихватила као оптимално бацање и своје " канонско" учење. Ако у тим основним покретима зезнеш нешто завршаваш са тим stoppless начином бацања које је у суштини и настало од људи који немају правилну бацачку основу.

Једноставно се том основном покрету додаје дужина канапа а самим тим продужујy и casting stroke и још важније дрифт. Али када је цела МЕД глава изван штапа то не значи да је строке толико велики да се човек савија ко кифла. Тај строке је много мањи док је дрифт дубљи.

Пробај сам. Не жири са додавањем даљине већ прати луп. Његову брзину и ширину и видећеш колико је једноставно бацити далеко без " мучења и млаћења" ко што кажеш.
 
Vrh Dno