Predlozi u vezi foruma

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Moj predlog od samog pocetka je bio da "Danas sam musicario" postoji i da se i dalje postuje u tu temu. Mozda cak i ako neko ima nesto vise da napise o vrsti koju je lovio ili terenu da stavi link do teme gde je to detaljnije opisao. I to bi savrseno funkcionisalo samo kada ne bi mrzelo clanove. Mozda vas i ne mrzi? :) Mozemo da probamo...

Mozda je najbolje clanovi foruma da odluce o ovome nekim glasanjem. Ali plasim se da ce i tada biti nezasovoljnih.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo da iznesem i ja misljenje. Nisam gledao sve postove na ovu tematiku pa se mozda i ponovim sa nekim.
Smatram da "Danas sam musicario" ne treba da bude tema vec KATEGORIJA poput "Pravila i uputstva, Novosti, Pohvale, kritike i predlozi..........." u kojoj ce teme biti "Pastrmku, Lipljena, Klena........i sve ostale''


Zasto smatram da je tako najbolje su dva razloga

1. Najpopulranija tema, a sad kategorija ne bi izgubila na znacaju
2. Dobila bi preglednost

Obrazlozenje
Problem sa sadasnjom temom "danas sam musicario'' su njena prenatrpanost, nepreglednost i nemogucnost da se 'iskopa' nesto iz proslosti. Kao da u dnevnim novinama neko pise politika, sport, politika, nauka, sport, politika...... i tumba bez potrebe.
Slican problem problem se javlja i u drugoj krajnosti kad se tema razbije na delove koji se razbacaju po ostalim kategorijama. I dalje neko mora da trazi medju ostalim temama o odredjenoj ribi.

Ovako sve i dalje na jednom mestu samo bolje klasifikovano.

 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Gringo,

To što si sada predložio je već bilo izglasano i urađeno samo što su teme "klen, lipljen, pastrmka" bili u zasebnoj kategoriji. Ne verujem da je mnogo veliki problem nekome da prelazi iz kategorije u kategoriju i pronalazi odgovarajuću temu. I onako svi koriste "Show unread posts since last visit." opciju.

Iskreno, meni je najveći problem u svemu ovome što moramo da donosima neka nova pravila (ovo ide ovde, a ono ovde)... A što više pravila imamo biće veći problem da se ispoštuju.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
strashni je napisao(la):
Moje misljenje je da je bilo bolje da se svako musicarenje na koje idemo belezi na temama koje nose naziv reke na kojoj smo lovili, mislim da je reka veci subjekat od ribe koja je u njoj pa tako i treba da se beleze svi izlasci
Teme o rekama, jezerima i barama već postoje i kada pecaš na recimo Nišavi i hvataš klenove i pastrmke, možeš raport sa tog pecanja tu da "okačiš".

S druge strane, ako ideš samo na pastrmke, pa pecaš malo na Temštici, pa malo na Visočici i na kraju 10 puta zabaciš u Toplodolsku, to je dušu dalo za temu Pastrmka 2010 (u prevodu Danas sam mušičario pastrmke).

Dakle forumaši mogu da biraju, pa šta im je po volji.

Šta god da izaberu od ove dve mogućnosti kroz 6 meseci biće preglednije i hijararhijski organizovanije nego da se nalazi na 128-oj strani teme Danas sam mušičario, koja u tom trenutku ima 168 strana.

Pošto još uvek većamo (svi zajedno, i članovi i urednici i admini) šta uraditi, ja glasam baš za ovo što je uradio Lazza: zaključati temu Danas sam mušičario, otvoriti za svaku vrstu ribe po temu za tekuću godinu i zamoliti forumaše da pišu ili pod nazivom reke gde su tog dana pecali ili pod nazivom ribe koju su ciljano pecali.

A ako ste pecali pastrmke, i hvatali pastrmke, a dobili i jednog klena, slobodno okačite sliku tog klena na temi Pastrmka 2010. jer su na toj temi izveštaji sa pecanja pastrmke 2010-te...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Goci je napisao(la):
ili pod nazivom reke gde su tog dana pecali ili pod nazivom ribe koju su ciljano pecali.

nema ocu piskim necu piskim  :nowink:ili jedno ili drugo ...ne moze oba  :'(

pod temom odredjene vrste ribe forum bi vise licio da neko takmicenje u lovu konkretne ribe. po meni je normalno da ako si danas bio na nisavi to napises u toj temi bez obzira sta se upecalo . pa cu ja kroz 5-6 meseci procitati celu temu i zakljuciti koji je riblji fond u pitanju koliko cega tu stvarno ima , na sta se uglavnom lovi i kako ....i odluciti da li vredi  posetiti tu reku ili ne ....ili ce bar tema opisati prirodu i lepotu reke preko fotografija i ulove clanova koji su ostvareni na njoj , sa opisom tehnike i muve koja je koriscena...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Uz dužno poštovanje prema svima - zaključavanje teme je mera REPRESIJE kao da neko nekoga zlostavlja na verskoj, intelektualnoj, nacionalnoj ili bilo kakvoj osnovi!!! Da li ovde neko nekoga vređa??? Nikako mi nije jasan ovaj potez!!!

A forumi su javni, otvoreni i živi, svako piše šta hoće i gde hoće (dok nekog drugog ne ugrožava), ako neće nigde može i da otvori novu temu i da u njoj piše. Posebnih tema već ima na ovom forumu, ali očigledno je da je ova ukinuta najpopularnija iako je moguće pisati i u posebnim temama, pa imamo ih već onoliko za svaku vrstu.

Predlažem da administratori zaključaju svaku temu koja im ne odgovara, i to prvo one najpopularnije i sa najviše postova :doh:

P.S. Bio sam odsutan za praznik, otvorio ovu_inkriminisanu_temu_ime_da_joj_ne_pominjem i pregledao gde se i šta događa na vodi...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Molim vas samo moju galeriju ne dirajte. To je jedino mesto gde mi ostalo par fotkica. Jer moj HDD je izgleda kaput! :(
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
isto treba uraditi i "sa danas sam vezivao" kao sto se uradilo i sa danas sam musicario ,kao sto neko rece sve nabacano i nepregledno....
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sasats je napisao(la):
nema ocu piskim necu piskim  :nowink:ili jedno ili drugo ...ne moze oba  :'(
Ceniš da ne može?  :)

Ništa, zaključaćemo teme svih reka ako slučajno otvorimo temu Pastrmka 2010!  :D :D :D

Milanče, a da tebi za ljubav, kao vernom članu foruma i prijatelju :lol: , ostavimo otvorenu temu Danas sam mušičario, a da opet otvorimo teme Pastrmka 2010, Štuka 2010... Pitanje je ozbiljno, iako je početak šaljiv.  :blush:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Meni nista ne znaci da na temi pastrmka vidim gomilu pastrmki i nista vise, vaznija mi je informacija o jednoj reci i kad se pogleda tema, npr o Rzavu, od 2006 - 2011 tacno covek moze lepo da odredi sta se sa tom rekom desavalo i kakva je situacija.

Takodje je tema danas sam vezivao bezveze, ko sad da nadje nesto sto mu treba... to ni milicija nebi mogla da navata... Ako ti trebaju kedisi lepo kliknes tu temu i gotovo - samo kedisi

Argument da je tema Danas sam musicario najposecenija nije relevantan jer je takva zato sto se u njoj najvise pise. Meni bi bilo draze da se na deset tema o rekama raspodeli posecenost teme Danas sam... I aj crni sine da nadjes kad se zahukta sezona sta je "Pera, Mika ili Laza" uradio na Gradcu proslog vikenda kad se u medjuvremenu ispisalo 5-6 strana postova  :doh: i jos plasticnije, nadji onog lepog mravica sto ga je "Djoka" vezao pre par meseci, bas takvog hocu...  :doh: - tacno da cviknes dok ga nadjes

Pogledajte malo druge forume, nece da vam padne kruna sa glave. I oni su gledali od vas ali neka resenja su unapredili.  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja bih rekao kojoj temi nije mesto na forumu, ali ima da budem banovan odmah :hammer:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Čitam sve ovo i počinjem da shvatam onog mog blesavog prijatelja Lakija...

Uprava sajta (admini i moderatori) je odlučila da teme tipa "Danas sam..." ne doprinose kvalitetu foruma, da postoji velika potreba za sistematizacijom 4000 postova koji su se tu našli jer je većini korisnika bilo lakše da u toj temi postuje i slike ulova, i terena, i muva i prodisukutuje o taktikama i sl. U samom ovom threadu postoji više dobrih objašnjenja (Strasni  :tbumb:) tako da dalje neću objašnjavati. Ovakve teme će biti zaključane a članove molim da postuju u odgovarajućim temama.

Nismo nikom dužni da pravdamo svoje odluke, jednostavno smatramo da je tako ispravno. Ali kako smo uvek slušali sve članove foruma, a i da ne bi Milanče kukao kako su ovo budalaštine i represija, tema Danas sam mušičario može da služi kao vodič na druge teme. To bi otprilike značilo da bi pravila o strukturi posta bila jasno definisana, npr. na sledeći način: "Danas sam mušičario pastrmke na Jermi, veoma uspešan dan, slike ulova možete pogledati na link..." pa link do teme Galerija ulova 2010 na boardu Pastrmka. Ili "Danas sam mušičario na Resavi, više smo se šetali nego pecali pa sam iskoristio priliku da kao dobar član foruma napravim par fotki uz propratni tekstić o reci i mestima koje smo posetili ovde. Vidite link..." pa link na temu Resava na boardu Salmonidne reke...

Ova odluka je konačna.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ili danas sam vezivao neke muve ...koje mozete videti ako kliknete sledece linkove  :doh: 
al ga zakomplikovaste  :'(
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jedne fotke za kraj moje diskusije. Riba ulovljena prekjuče na mom domaćem terenu, na moj stari štap, stari strimer (naravno polarna lisica sa epoxy očima), riba standardne veličine, sve u svemu baš ništa novo što bi ja eventualno ubacio u "Mušičarenje bucova" ili "Strimeri za bucova" ili "Dunavski kabadahija" ili... Nemam ni više dobrih fotki za neki novi topic...
Ovakvih situacija je u godini 90%.
Ja bih ovo stavio u "Danas sam mušičario", a pošto je nema vi je dragi moji administratori posle većanja, sednice, kolegijuma i dogovora stavite gde god Vam je volja. Možete i da je obrišete pošto je sama po sebi beznačajna, iako je meni draga pošto sam ovog magarca prevario posle hiljaditog zabačaja na Uskršnju Veliku Subotu...
 

Prilozi

  • P4024774-1.JPG
    P4024774-1.JPG
    315,9 KB · Pregleda: 322

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Slazem se sa Milancetom oko ovog. Kao sto postoji dnevna stampa koja daje samo povrsne, brze i jednostavne informacije, tako postoje mesecni/dvomesecni magazini koji teme obrade malo temeljnije, tako postoje i strucne knjige na kraju. Ovim redosledom uglavnom i ide broj prodatih primeraka, tj najvise se proda dnevnih novina, pa magazina pa strucnih knjiga. Isti je primer i ovde! Neko u startu jednostavno hoce da vidi sta se gde pecalo i kako se proslo bez ulazenja u detalje. Takve su teme "danas sam...." Jer kao sto Milance rece 90% situacija je koje nisu vredne pomena u grubo receno strucnijim temama. Njihov znacaj je davanje samo osnovnih informacija, a ko hoce da ide detaljnije ima i to.
 
Vrh Dno