Predlozi u vezi foruma

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa ljudi neka ostane otvorena i tema Danas sam mušičario eto pa kome se kako svidja gde da postavlja postove ,fotografije ,taktiku ili šta već vezano za neki današnji ulov i prosto neka ide sve svojim tokom ,ne treba biti isključiv .Ja sam baš pre neki dan pokušavao da pronadjem na Danas sam mušičario nešto što sam pisao tj fotografisao o reci Gradac i to je toliko dugo trajalo da sam prosto mislio da dignem ruke .Kao što sam i napisao cela je tema prenatrpana ,išao sam redom Zvezdanovi bucovi ,pa Sebovi šarani ,štuke,...pa Janezove mladice ,pa razni klenovi ,protfishi...itd..itd sve sam našao i tek sam na kraju našao te potočare koje su me zanimale ...tražio sam nešto što znam 100% da sam napisao a verujem da nekom ko se od skorije uključio na forum bi ovo bila nemoguća misija da recimo sazna šta je uzimala od muva potočara sa Gradca u lupam junu 2009 godine a da ne mora da postavlja posebna pitanja u vezi toga .. mislim da bi svi bili zadovoljni kad bi ostale obe teme u opticaju pa kome se kako svidja i onda bi se videlo na koje se teme više postavlja poruka ,fotografija...itd..itd
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
E da još nešto sam se setio ,neko je napisao u prethodnim porukama , "da bi to bilo kao neko takmičenje medju mušičarima ,ko je koliko čega uhvatio .." ispravite me ako grešim .. možda ni to nije loše jer ipak mušičarenje je sportski ribolov a kao i u svakom sportu postoji takmičenje ,pa zasto da ne ,ne vidim ništa loše u drugarskom takmičenju  .
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
NAPOKON  :)

Ali !!!!! jos vise ga zakomlikovaste sa ovim novim temama.

PREDLOG: U temi NPR. lipljan samo dodajte PODTEMU - GALERIJA ULOVA LIPLJANA, bez godina i ostalo tako i sa drugim ribama
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
imam jedno pitanje za urednike....
ako neko danas peca na npr savi bucova ....pa postavi slike u temu o toj reci . zatim postavi link u temu danas sam musicario....a onda sve to linkuje u ulove bucova 2010 ...
na sta ce da vam lici forum i teme u njemu ,ako to postane praksa i svi prihvate takav nacin postovanja  :doh: ja prvi nikad ne kliknem na link u postu ...jednostavno kad vidim takav post ja ga ne citam jer mi suvise komplikovano da se smaram otvarajuci nove strane  :blush:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Danas sam musicario je zakljucana tako da nije vise u funkciji. Mozes ti da postavis linkove u bucov 2010 ali mozes i ceo post. Tvoj izbor. Ako moderatori procene da tema pripada vise temi "Sava" onda ce oni da srede to...

Ovo resenje nije nametnuto kako bi odredjivalo neka pravila i otezalo preglednost. Jednostavno gledajte na sve ovo kao da je tema "Danas sam musicario" samo malo organizovanija. :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
imam jedno pitanje za urednike....
ako neko danas peca na npr savi bucova ....pa postavi slike u temu o toj reci . zatim postavi link u temu danas sam musicario....a onda sve to linkuje u ulove bucova 2010 ...
Čovek ako si mislio na moj post ,ja sam ga linkovao samo zato što tada nije postojala otvorena tema Bucov 2010 ,naravno nemam nameru da postavljam iste poruke u različitim temama pa da to sve posle linkujem na drugu temu nebi to trebalo da bude praksa i slažem se da je bezveze ...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Šone je napisao(la):
sasats je napisao(la):
imam jedno pitanje za urednike....
ako neko danas peca na npr savi bucova ....pa postavi slike u temu o toj reci . zatim postavi link u temu danas sam musicario....a onda sve to linkuje u ulove bucova 2010 ...
Čovek ako si mislio na moj post ,ja sam ga linkovao samo zato što tada nije postojala otvorena tema Bucov 2010 ,naravno nemam nameru da postavljam iste poruke u različitim temama pa da to sve posle linkujem na drugu temu nebi to trebalo da bude praksa i slažem se da je bezveze ...
tvoje postove procitam i kada su linkovani jer su jedni od interesantnijih na forumu  :tbumb: ...a samo sam dao primer da to moze preci u praksu sto nebi po meni bilo dobro....a sto admin rece svako ima pravi da postuje kako zeli  :firends:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Opet se nerviram :doh: Malopre dođoh sa mušičarenja, i iako nisam ništa uhvatio jedna dobra, lepa i debela riba dvaput mi je skuvala iza strimera. I, šta sad i gde sad da podelim moja osećanja sa Vama???
Smuđ 2010? Možda.
Štuka 2010? Možda.
Som 2010? Možda čak i on.
Pastrmka 2010? Sigurno ne.
Bucov 2010? Najverovatnije!

Da li je ovo uopšte vredno neke od gornjih tema ???

Da li uopšte još nekom osim mene smeta što je zaključana tema "Danas sam mušičario ???

Da li ima demokratije na ovom forumu :(

Da li nekome smeta baš ta tema pa ja da otvorim neku sličnu trash temu da pišem svašta u njoj :eek:

Da li da se manem svega ???
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Iako sam tek od skora clan foruma, ipak bih imao par predloga u vezi foruma uporedjujuci ga sa nekim velikim forumima iz ovih krajeva koje sam sa tim ciljem detaljno pregledao zadnjih dana. Predlozi su za podforume VRSTE i TERENI:
VRSTE:
--Da se forumski podnaslovi : Pastrmka, Lipljen i Klen spoje kao jedan forumski podnaslov.
Razlog je taj sto se te vrste uglavnom hvataju na musicu i dosta slicnim tehnikama. To je sve ukupno samo sedam stranica. Dakle za vise od cetiri godina foruma sva tri forumska podnaslova imaju 7 stranica zajedno.
--Da se forumski podnaslovi: Bucov, Stuka, Smudj, grgec i bas spoje u jedno. Slicnost je da su predatori i love se manje vise slicnim tehnikama. Sve ukupno cetiri stranice do sada.
-- Da se forumski podnaslovi: Ostale Ciprinide i Ostale slatkovodne vrste spoje u jednu. Do sada tri stranice.
-- Da Morske vrste ostane kako jeste.
Dakle da se od devet dosadasnjih podnaslova naprave cetiri.

TERENI:
-- Da se svi dosadasnji forumski podnaslovi na kratko stopiraju i preurede na taj nacin sto ce se izvrsiti podela ne prema vrsti vode na kojoj se lovi vec podela po regionima gde se lovi. Dakle ukidanje forumskih podnaslova: Salmonidne reke i potoci, Ciprinidne reke i kanali, Jezera, Stara korita bare i sljunkare i Terena oko naselja (Lokacije na morima ostaje). Sve ukupno je to deset stranica. A umesto njih otvaranje novih podnaslova: Njih sedam ili po novim predlozima politicara pet. ( slika) Dakle novi podnaslovi bi otpriliki bili ovi:
--Beograd
--Vojvodina
--Centralni region
--Zapadni region
--Istocni region
--Juzni region sa Kosovom
I eventuelni podnaslov: Musicarski tereni krajeva bivse Yu  ili slicno.

U ove nove podnaslove se lako mogu preraspodeliti dosadasnje teme iz podele po vodama. Gradac na svoje mesto, Sava na svoje.... U svakom novom podnaslovu se moze postaviti karta regiona tako da svako moze naci odredjene informacije o vodi na koju namerava poci. Verujem da ce svako tamo postavljati i svoje ulove i korisne informacije a sve radi upoznavanja clanova sa svojim regionom. Ujedno ce predstaviti svoju vodu na najbolji moguci nacin. Tako da Danas sam musicario nikom nece nedostajati. Ovakva podela odlicno funkcionise na nekoliko vecih foruma koje sam pregledao, a nas forum svakodnevno raste tako da je bolje izvrsiti promene sad dok je manje stranica nego kasnije. 
 

Prilozi

  • srbija.jpg
    srbija.jpg
    38,3 KB · Pregleda: 492

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Milanče je napisao(la):
Da li je ovo uopšte vredno neke od gornjih tema ???

E za ovu situaciju bi bilo resenje da se napise u temi o konkretnoj vodi - "danas sam bio na Tamisu kod Opova i velika riba od kilo mi omasila strimer"  a isto tako i ako doticni nesto ufati...

Demokratija je utopija, svima su puna usta a niko je ne primenjuje...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Problem ne uhvaćene ribe

Ja bi isto napisao u temi na kojoj se reci to desilo .npr. Tamiš , pošto već nije bilo ulova tj fotografije koju bi se postavio u recimo neku od novootvorenih tema tipa Bucov 2010 ,Dakle krupna riba mi je omašila strimer na Tamišu ..



sasats je napisao(la):
tvoje postove procitam i kada su linkovani jer su jedni od interesantnijih na forumu  :tbumb: ...a samo sam dao primer da to moze preci u praksu sto nebi po meni bilo dobro....a sto admin rece svako ima pravi da postuje kako zeli  :firends:

mislim Čovek hvala ,šta reći  :firends:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
nespetro je napisao(la):
--Beograd
--Vojvodina
--Centralni region
--Zapadni region
--Istocni region
--Juzni region sa Kosovom
I eventuelni podnaslov: Musicarski tereni krajeva bivse Yu  ili slicno.
Izvini druže ne razumem ,po meni je ovo komplikovanje  .. po tim podelama bi Dunav i Sava bili u više tih podforumskih naslova i ne samo to već i neke druge reke ,a što se tiče stavljanja svih voda van Srbije u "musicarski krajevi bivše Yu mi nije baš korektno prema članovima foruma iz Hrvatske ,Slovenije ,Bosne ...

izvini ali mi se ne dopada ideja

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
vidim da ima reakcija zbog teme danas sam musicario . ta tema i tema danas sam vezivao su veoma stetne po kvalitet foruma , i kvalitetnu razmenu informacija
evo primera....
procitao sam sta se pisalo i pecalo na nisavi prosle godine . u temi sam nasao sledece.....15 ak postova sa par slika reke i nijednim ulovom cak ni sitnog klenceta  :doh: sta mogu da zakljucim ....posto je nisava naj jaca musicarska voda u tom delu zemlje i veliki broj clanova cesto peca na njoj , moj zakljucak je da je to pusta reka bez ribe totalno . jer niko nije napisao ni da je pecao na njoj prosle godine , a o slici ulova nema tek ni govora. zasto bi ja otisao do nisa da dangubim na takvoj vodi na kojoj osim mozda beovice nema ni ripceta  ;) da se nesto upecalo sigurno bi neko to pomenuo bar textualno
e sad , mozda je nesto i bilo u temi danas sam musicario?? ali ko ce to da prelistava i trazi?? nema sanse  :whistle:
sad se pitam dali ima u drugim rekama ribe na jugu kad u naj jacoj nema nista  :smoke:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ajmo malo iskreno,ali bolesno ISKRENO....
Forum nije kao sto je bio,da pojednostavim PRSO JE ili NI NALIK KAO STO JE BILO NEKADA...
Drugo sto se tice donosenja odluka ADMINISTRACIJE,NJIHOV forum pa u skladu sa tim takav ce i da bude.....
A sto se tice brisanje pojedinih tema opet njihova stvar,samo mi nije jasno zasto ga JOS ne pojednostave da ne bude ,a nece valjda
Klen 2011
Pastrmka 2011
Bucov i tako dalje .........
Sve u svemu .... :-X :-X :-X :-X da pametnije je da ocutimm :doh: :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sto ljudi 100 cudi sto zena 200 s..a , lazzo nema demokratije svako misli da najbolje zna i da je njegov predlog najbolji prema tome uradi kako mislis da treba ,forum je bio dobar do sada i nema sumnje da ce to biti i u buducnosti, ziveo staljin i inform biro :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno