Predves sa 3 musice !!!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Strun je Salmo dentex. Bosanci ga zovu zubatak, a crnogorci i srbi strun. To je to sto se lovi u Moraci.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja opet predlazem efikasniju metodu!!! Aparat i struju, sto da se mucimo da hvatamo ribu sa tri muve kad aparat odradi stvar bez po` muke!!! Taj sistem je odavno zabranjen na skoro svim vodama jer je to iskljucivo nacin da se peca radi ribljeg mesa...mislim da opet svi zajedno treba da se borimo protiv takvih i da sacuvamo ono sto imamo, da pecamo radi sporta jer 99% sansa da uhvacenu ribu vratimo i posle nekih 15-20 dana na istom mestu uzivamo pecajuci istu. To se posao!!! A tih sto su pustosili reku i pustose je pun mi je kur.., sve bi ja to pobio za primer!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne slazem se sa tobom Sumadinac!

Mi smo poznati po kretenskim pravilima za ribolov, a Cesi su sv prvaci vec 2 godine zahvaljujuci bas toj tehnici. Uostalom Czech Nymphing je tehnika koja se bazira bas na sistemu od 3 muve. Istini za volju prvo su Poljaci poceli sa slicnim metodama ali su je Cesi a i Englezi doveli do savrsenstva.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ok je to koristiti u sportske svrhe, za uspesno pecanje i naravno vracanje ribe nazad, ali Srbi su to zloupotrebili i koriste kao dosta dobar nacin da se pune zamrzivaci posebno sistemom od pet-sest muva na stapu sa rolnom na dnu malo olovce samo koliko da odbacis muve od sebe i rgaj. Ne bi to bilo lose da se peca sa tim a da se svaka riba vrati u vodu, nego svaka ide u zamrzivac i ona od 10-15cm ima 25cm. Sve bi ja to pobio!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovde bi trebalo da se umesa Lucky, gazda. Sumadinac, koji je najverovatnije srbin, vredja sam svoju naciju!? Isto tako bi neko mogao da vredja neku drugu. Sta bi onda bilo. To je primitivno. Potpuno sam razumeo Sumadinca, ali mislim da smo se previse opustili i da bi trebalo da pripazimo na svoj "recnik". Medju musicarima, kao i medju svim ostalim stanovnicima planete ima i nacionalista, sovinista, fasista... A medju onima koji bacaju vaser kuglu sa 5-6 muva ima mnogo crnogoraca, bosnjaka... Mozda Sumadinac tako ne misli, ali oni nisu srbi. Jos kaze da bi ih pobio!? Sta to znaci? Jos se i ovaj Simpson javlja i potpuno slaze sa ovim.
Preporucujem Lakiju da obrise, "pod hitno" ove gluposti, ukljucujuci i ovu moju "reakciju".
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mix bre covece ti si pogubljen nacisto!

Gde si video da je ko pomenuo vaser kuglu i 5-6 musica.

Czech Nymphing je perfektna i efikasna tehnika narocito za lipljena, a koristi se svuda na svetu bez ogranicenja. Ne kapiram sta ti imas protiv toga?
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Slusaj MIX ja sam Srbin 100%, zivim u Ivanici, uopste nisam nacionalista niti nacionalno nastrojen. Ja nemam nista protiv bosanaca, bosnjaka, cigana... da imam ne bih smeo da pecam na bosanskim rekama, a ni na Sjenickom jezeru svi smo mi jedan narod, politika ne interesuje. Posto je u Ivanjici u razvoju musicarski revir na reci Moravica dug nekih 3-5km (jos nije odluceno koliki deo reke ce biti proglasen za revir), sam plan Revira je po evropskim standardima, sa izuzetnom cuvarskom sluzbom i kontrolom reke kako cuvanje od ribokradica tako i od odlaganja smeca u reku. Sve ovo nikada nece funkcionaisati ako budemo branili "LOPOVE" koji neprestano pustose reku sa tim sistemom 5-6 musica. Bilo bi to i uredu da isti ti nose kuci ribu od 10-15cm i to u nenormalnim kolicinama. Nedavno me je jedan takav pozvao da vidim kako izgleda 3kg potocne pastrmke od 10cm, kad se tad nisam slogirao necu nikad. I ti Mix podrzavas ovako nesto. Pa rodjenom bratu cu napisati prijavu, neko se muci tri godine da tu pastrmku izmresti odhrani do te velicine i pusti u reku, znas li ti koji je to posao i ti to podrzavas. Posto je ove godine donet novi zakon o ribokradicama, bice nesto. Do skoro si coveku bez dozvole naplacivao samo 200din, da to se i isplati. E sad na licu mesta 3000din, a ako ode prijava 5000din. Mozda i bude nesto, ali opet najveci neprijatelj rekama su lovci strujom e za njih je
1 500 000din, samo jedna da se napise i dosta, da vidim onda hoce li neko da se usudi da udje sa aparaom u reku.
E jel vidis Mix moju ideologuju ja sam da zastitim reku i da napravim Revir gde ces ti doci i pecati pastrmke od 2-3 kg bez problema da uzivas i pamtis ovako nesto. Izgleda me nisi dovoljno razumeo, a to "SVE BI JA TO POBIO" je plod nerviranja i borbe protiv olosa Ivanjickih i ne uspevanja izlaska na kraj!!!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Imam propust u gornjem tekstu "Bilo bi to i uredu da isti ti NE nose kuci ribu od 10-15cm i to u nenormalnim kolicinama."
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja podrzavam one koji nose toliko sitnih pastrmki i pecaju sa nekoliko muva odjednom!? Otkud to?
"...slogirao necu nikad. I ti Mix podrzavas ovako nesto. Pa rodjenom ..."- pise Sumadinac.
Vrati se malo unazad pa vidi sta sam napisao o lovu na vise musica odjednom i sl. Gresis. Samo sam ti skrenuo paznju na ono "Srbi". To sto su Srbi, povezao si s onim sto rade! Nezgodno je to sto si (valjda greskom) napisao. Zamisli da je neko napisao tako nesto za Hrvate ili Bosnjake ili Amerikance. Lucky (srbin) bi odmah to izbrisao. Nadam se da smo ravnopravni (bar na ovom sajtu).
To je problem. A to da si protiv odnosenja silnih pastrmcica i nesportskih sistema, nije nista cudno. Svi ucesnici ovog foruma misle ISTO.
I dalje preporucujem Lucky-ju da ovo sve izbrise, jer cackanje necije nacionalnosti, koje je zaista izazvao (siguran sam, greskom) Sumadinac, nece doneti nista dobro. Moze neko ovo da zloupotrebi. Toga se ja plasim. Musicari su, po meni, jedna nacija i ne treba ih tako izdvajati. To je tako pogresno...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gledao sa olivera edvardsa dok peca sistemom Czech Nymphing, zanimljivo bese to videti... Inace ja sam skroman musicar i stavljam samo jednu muhu gde god pecao, bilo to u srbiji, hrvatskoj...a u sloveniji nemam ni drugog izbora :)) Ako tko zeli da peca kod nas na savi bohinjki i slicnim rekama ne samo da MORA imati samo JEDNU muhu, nego mora da udce budu bez kontra kuke... Inace pecanjem na nepropisan nacin se da uhvatiti i KAPITALNA kazna ;)

Bre...ma mnogo su nam strogi ovi u Sloveniji, ALI zato ako odes na vodu nece ti biti zao sto si dao pare za kartu.

PS.
CRNA HRONIKA:
ribokradica je uvek bilo i bit ce...npr. ovde u sloveniji cuvari setaju, trude se...ali i lopovi se trude! Npr. poznanici na poslu od moga tasta se hvale ulovima ribe, naravno krivolov im je glavna i jedina tehnika... Odu na reku, tako pricaju, na par udica stave razlicite mamce (sir, riba, piletina, kišne gliste) zavežu najlon za neku granu, bace sistem u vodu i sutradan rano ujutro odu po ribu/e. E, a sta je najgore to su uglavnom komadi od 2-4kg pastrve i mladice. Osobno mi se jedan hvalio kako je hvatao mladice od 5-8kg, iz ruke je bacao sistem i povlačio ... Oni koji su mesari, i zele samo meso...hmmm...tešo da če se ikada osvestiti, ali verujem da kazne pale. Od mog kolege otac je stalno tako pecao, ali ga je jedan čuvar uhvatio i debelo ga odero po novčaniku...pa više ni ne pomišlja na takav ribolov. HEhe HE HE he :p
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
NEMOJTE da mesate nacionalizam na sajt!
Prvo Mix ti NEZNAS da li bi ja obrisao da su vredjani Hrvati, Slovenci i ostali i dalje moje i bilo cije dekridovanje po sajtu necu tolerisati!
Sumadinac je pisao o situaciji u njegovom kraju, ja nisam pronasao vredjanje Srba kao nacije i pogledacu postove detaljnije. Ako je bilo vredjanja post ce biti editovan.
Politika sajta je da se nista ne brise, sem dupih postova i sl. Treba da ostane za buduce generacije!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Mudo zboris,
Tema je skroz skrenula, svaki sledeci post koji nema veze sa temom bice sankcionisan!
 
Vrh Dno