Prezentacija na velikim udaljenostima

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
imao sam na pocetku veliki problem sa ako se oavko pise, tailing loopovima, ali sam ga resio, problem je bio neravnomerno ubrzanje u front castu, varalicarska navika :)
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
oholi je napisao(la):
Umesto prezentacije na 30m.... Moj savet su vodeni zabacaiji.... Spey takodje.... Za mlavu top.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

njih vezbam najvise u zadnjih par nedelja, ali na vodu sam isao retko, skola :mad:

Ali mogu i na livadi na uspem vecinu, ali na vodu kad odem, ide ko podmazano..
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Ledeni_ junior je napisao(la):
njih vezbam najvise u zadnjih par nedelja, ali na vodu sam isao retko, skola :mad:

Ali mogu i na livadi na uspem vecinu, ali na vodu kad odem, ide ko podmazano..
Eto.... I tu si bolji. Ja snake roll nema sanse na livadi.... A i roll nesto ne ide [emoji1787][emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Bas na to.... I na varijacije... Jumping roll.... Sa tim moze preko 20m da se baci. Ja imam neki kineski single spey kanap... Ekstra za ovo

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
moze na livadi ako je pokosena neposredno pe bacanja :D

ja ne mogu preko 15 m ni na livadi na na vodi... odoh na livadu :D
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ledeni_ junior je napisao(la):
o b"e oholi, ne kazem da je spustim kao pahulju, nego da muva padne na vodu ispred predveza i kanapa... jer mi ovako padne levo ili desno, ili se zakaci sa stunu, jer previse energije u izbacaj ubacim....
Moje viđenje stvari... Ako ispucas ceo kanap loop ti je očigledno dobar jer drugačije to ne bi ni izaslo u toj dužini sa štapom jačine 4. Problem je sto si na ivici kada je dužina u pitanju jer sto reče Oholi malo ljudi sa #4 to i može da uradi pa i nije ništa čudno, kao sto rekoh na ivici si i kanap ti izgubi ubrzanje na kraju i zato padne levo ili desno. Da bi to anulirao moraćeš rukom da ga zaustavis pre nego izgubi momentum pa možda čak i da ga blago povučeš unazad kada osetiš da to više nije to i otvoriće se ispred kako treba. Da ne bi imao pljas mušice na vodu lider mora biti duži mada svakako veći problem od da kažemo fine prezentacije na 27m treba da ti bude sto si sve ribe između tebe i mušice uplašio kada musicarski kanap padne na vodu. Ja sam se dugo zanosio dužinama dok nisam ukapirao da se riba lovi na oko max 10m i od tada su ulovi nenormalno bolji, svi to pričaju ali izgleda da dok sam sebe ne ubediš u to i ne uvidiš sam to i ne praktikujes, čovek se najbolje uči na sopstvenim greškama. Svakako treba na livadi vezbati ispucavanje sto duže da bi kasnije na reci na normalnim distancama zabacaj bio sto kontrolisaniji ali prezentacija na 27m nema smisla.
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Slazem se skroz, pogodi u srz problema! da, izgubim energiju... ma i ja lovim na 10 max 15 metara realno, ali volim kad ispucam ceo kanap napolje...evo sad sam vezbao malo, vodene i overhead, vodeni lepo idu, povecao sam malo daljine rolla speya i tako, zeza me postor, jer to radim na travnjaku iza kuce, pa nemam 50 60 metara ciste linije za lepo bacanje, ali snalazim se, usput nadjoh i jedno pero fazana :D
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Za vežbanje vodenih zabacaja a pogotovo static roll casta na travi zaveži tipet za ekser pa ga zakucaj skroz u zemlju na recimo 5m ispred sebe da bi imao sidro dok vezbas jer samo uz pomoć njega možeš da vidiš kakva ti je kontrola kanapa tj oblik loopa pri izbačaju i da li si na pravom putu pa kasnije pomeraj lokaciju sidra ili se udaljavaj metar po metar da što više kanapa bude u igri.
Nasmejah se, ovo me seti kada sam pretprošle godine kao manijak vežbao overhead zabacivanje i izbacuje isto kao ti pa od mahanja utrne mi mišić između vrata i ramena a ja i dalje bacaj bacaj bacaj... sutra dobijem upalu dve nedelje sam mazao krauterhof konjsku mast da se povratim... [emoji23]
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
dve nedelje sam mazao krauterhof konjsku mast da se povratim... [emoji23]

Zasluzio si [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji2957]


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Vidim ja svrbi me kita nesto kad ono Oholi me dira  :hammer:

Aleksa nemoj juriti daljinu, ona dolazi sama. Iluzorno je da juris distance 25+ jer ce ti trebati samo na Drini a ja znam mozda samo par ljudi koji mogu to da izvedu a da lici na nesto i da uhvate ribu. Treba znati ali nije primarno. Ideala mi je uvek bila 15m a da to bude savrseno. Jos to jurim posto nemam vremena da vezbam. Sa idealnih 15 ti na Drini lagano hvatas ribu jer gde je idealnih 15 tu je i korektnih 20 ;) Mada sam uvek bio fasciniran ljudima koji su na malim rekama lovili na suvu perfektno. To mi je milina da gledam.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Probaj da se operes.... Manje ce da svrbi. [emoji1787][emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Ahhahahahahhaha :D

Na 15 je zaista dobro, ne savrseno, ni ne moze biti... Jurim sad da vezbam vodene zabacaje...
 
Vrh Dno