Pribor za vezivanje muva(pomoc)

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Resio sam da pocnem da vezujem muve!Vidim nije tesko pa sto se ne bi oprobao,pa me interesuje kakav mi pribor treba.

POZZ.
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Lucky ako sam pogresio lokaciju teme premesti je(vodic za pocetnike) tamo gde treba.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za poćetak (a možda i za celu karijeru) treba ti:
1. stega
2. bobina(e)
3. kontrapinceta
4. finišer
5. makazice

 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Mix el mozes da napises cemu  sluze(bobina,kontra pinceta i finisher),ako ti nije tesko.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Poz Lazare!
Mix ti je nabrojao osnovne alate za izradu musica. Verujem da ce ti to sve biti sasvim dovoljno za pocetak. Evo ti engleski nazivi i kako izgledaju pa mozes malo da googlash kako bih saznao nesto vishe o ovim alatima:
1. stega - Vise
2. bobina - Bobbin Holder
3. kontrapinceta - Hackle Pliers
4. finišer - Whip finish tool
5. makazice - Scissors
 

Prilozi

  • bobina.jpg
    bobina.jpg
    9,5 KB · Pregleda: 326
  • finisher.jpg
    finisher.jpg
    8,5 KB · Pregleda: 206
  • kontra_pinceta.jpg
    kontra_pinceta.jpg
    13,1 KB · Pregleda: 228
  • stega.jpg
    stega.jpg
    11 KB · Pregleda: 289

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pozdrav Lazare!
Kompletan alat možeš naručiti (poštom) od Mirka iz Užica-Ribocentar .Broj telefona možeš naći u svim ribolovačkim časopisima i novinama. Kompletan alat će te koštati oko 30-evra + poštarina a uz literaturu i nekoga ko je već iskusan u vezivanju ćeš vrlo brzo ući u štos sa korišćenjem. Ostalo je stvar kreativnosti i rutine.
Ja sam imao sreće da mi je SVE greške koje sam pravio ispravio Radojica Popović iz Raške, svojim znanjem i talentom da prenese to što je učio godinama ali tek za stolom vezujući mušicu koju si naučio da vezuješ i zatvorenih očiju.
I na kraju jedan savet.Nemoj se zaletati i gledati skupe stege.Kvalitetna stega, mada ne i najlepša se može nabaviti i za male pare. Ja godinama koristim Master Vise koja košta oko 12 evrića a koliko je kvalitetna govori podatak da je Zvonko-ministar  koristi već 5-6godina praveći strimere na veliko(za prodaju) i još uvek je u besprekornom stanju.
Kod stege je najvažnije da čeljust bude od kvalitetnog čelika a ova stiže u kompletu sa još dve rezervne.Razlikuju se po obliku a sam ćeš jednostavno postaviti odgovarajuću u zavisnosti od veličine udice i tvog načina motanja, pa srećno... :tbumb:
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
stegu  imam samo mi treba ostali pribor.

Hvala na pomoci!!!
 
Vrh Dno