Proporcija udica i tungstena

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Znaci nista od odgovora na moja pitanja... Nema veze... Odoh da grebem.
[emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
na nimfu definitivno nije lakse uloviti ribu bego na suhu...
riba jede 80-90% vremena ispod povrsine ali to ne znaci da je lakse uloviti na nimfu ako nista na suhu vidis jasno trenutak uzimanja dok kod nimfe to nije bas tako.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
na nimfu definitivno nije lakse uloviti ribu bego na suhu...
riba jede 80-90% vremena ispod povrsine ali to ne znaci da je lakse uloviti na nimfu ako nista na suhu vidis jasno trenutak uzimanja dok kod nimfe to nije bas tako.
Silvio, dzaba nekima pricati... Ima shvatanje koje je formirao na osnovu svega sem prakse. 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
248
Broj reagovanja
317
Lokacija
Ključ, BiH
Ama ne treba srat ljudima sto indikator koriste a kamo li ima li im muha krila il malo tone....
U stvari treba im srat za indikator ako se previse k*rce :D tipa vid koliko sam ja nafaco....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Sana je napisao(la):
Ama ne treba srat ljudima sto indikator koriste a kamo li ima li im muha krila il malo tone....
U stvari treba im srat za indikator ako se previse k*rce :D tipa vid koliko sam ja nafaco....
To samo na balkanu seremo oko svega. Vani ljudi pecaju i uzivaju. Prosao sam indikator... Super mi je pomogao oko ucenja nekih stvari. Dragi mi je da sam ga koristio.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
na kraju ud silnog sr... se izgubi nit odnosno bit svega a to je uzivanje u prirodi i naravno ulov. Neki naj iskljuciviji po forumima su se dokazali u praksi da ne prežu od ničega kad se tiče ulova ili plasmana na nekom takmičenju...mi smo svi ljudi p4ije svega a riba je riba i nista vise niti manje od toga.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Bas tako silvio. Sto se mene tice bitno da se uziva u prirodi i da se priroda cuva. Sve sa merom...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
oholi je napisao(la):
Vidis, sad lepo pokazujes svoje pravo lice...

Jel te nervira sto ne radi smudj pa ne moze zamrzivac da se napuni?

Da te pitam ozbiljno nesto, posto si ti musicar koji nema premca... Kad sve tako lepo znas kako ne znas ko je Frank Sawyer?


Drugo pitanje, da se nadovezem na tvoj komentar kako se riba lovi lakse na nimfe... Pa to nije tvoj nivo

Zasto smudja lovis na silikonce kad je to lakse?zasto ne na voblere ili jos bolje na povrsince?

Ps:slobodno nastavi sa uvredama ja cu sa pisanjem....

Upozorenje i dalje stoji, pripazi na ponasanje. [emoji2]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


oholi je napisao(la):
Silvio, dzaba nekima pricati... Ima shvatanje koje je formirao na osnovu svega sem prakse. 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Pošto vidim da i posle toga da odjebeš ti ne prestaješ, a meni taman malo i dosadno.

1. Ne nerviram se jer sam kralj pecanja smuđeva i to uvek mogu da ostvarim

2. Nisam ja mušičar bez premca, ja samo volim da uživam u pecanju na način na koji se najviše uživa, nije mi stalo do ribe da lovim bilo kako već na što teži, kompleksniji način

3. ne znam na šta se nadovezuješ, teško je shvatiti kad neko ni sam ne zna šta hoće reći, nema tu nivoa ili ne

4. smuđ se lovi na silikonca jer je takva riba i meni je to najlepši način lova, to mora da se razume i oseti, daleko da je najlakši, a nije čak ni najučinkovitiji, to je već keder i vertikala, a to pak opet ne praktikujem jer mi je kao i pecanje na dužinu štapa odvratno.

5. smuđa ne lovim na voblere jer mi je to dosadilo davnih dana

što se tiče prakse i nimfarenja, pa počeh i ja tako kad nisam znao da zabacim, već posle 10tak riba pomislih šta će meni struna, čekrk, štap, zašto bi se uopšte bavio mušičarenjem, ako ću tako pecati.
p.s. na donjem toku gradca, spin priborom i nimfom na istom se možeš daleko lepše naloviti, bar zabaciš.

i gde smo mi tu na kraju.

za sve te godine, sebi nisi kupio ljudski štap, kulturnu strunu (realno i ne treba ti), ne bi znao da objasniš neki taper i glavu sve i da ideš na predavanja oko toga i koliko se sećam ribu na Drini nikad ulovio nisi, pecanje shvataš ako si već nešto platio onda da se ispecaš, ne možeš sebi da dozvoliš da si bacio koji dinar, a da treba da se pomučiš da upecaš nešto.

pošto ti čizme smrde na gradačku ribu, smeta li ti kad klekneš da bi se ogrebao za nešto ?  :hammer:

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Meni je "odvratno" kad neko tako nisko proziva ljude koji rade istu stvar na drugaciji nacin, muce ribu. Odnosno oni koji toliko uzdizu svoj nacin ribolova da misle da je to jedino ispravno i ne samo da ubedjuju druge vec ih po toj "osnovi" i vredjaju...
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
248
Broj reagovanja
317
Lokacija
Ključ, BiH
Koliko ja vidim, a nikad nisam probavo uspjesno predvidjet trendove, Oholi nema druge nego se spremiti za skoro proglašavanje "Dry fly-long cast-traditional fly line only revira". Jer evo,niko više se ne fata tirolca,živalja,mreže,hemije,struje samo nam fali bataliti "cheskanje" i bacanje nizvodno, haman Engleska smo.

da budemo jasni  ne koristim dodatne utege i ne kršim pravila, ako Englezi i dan danas praktikuju zabacivati spidere uzvodno i to pazi sad za dužinu predveza!!! špaga ni ne napusti vrh i to rade odavno kad je pribor bio još nepristupačniji nego danas i nisu se pitali koji će im klinac spaga i sto su je kupovali, i ja ću da stavljam jig nimfu na 20 metera najlona na štapu od 11 ft klase 3 i forsirati brzak kad mi to bude ćeif bez ikakve sramote cak i pred raznim EFFA/FFF instruktorima kojima se to biva najvise gadi. Samo da ne bude zabune strasno postujem te ljude i drzim ih za umjetnike, samo nemam vremena da se toliko posvetim, a cesto mi između obaveza padne na pamet sadizam i izvucaram koju ribicu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
neba je napisao(la):
Pošto vidim da i posle toga da odjebeš ti ne prestaješ, a meni taman malo i dosadno.

1. Ne nerviram se jer sam kralj pecanja smuđeva i to uvek mogu da ostvarim

2. Nisam ja mušičar bez premca, ja samo volim da uživam u pecanju na način na koji se najviše uživa, nije mi stalo do ribe da lovim bilo kako već na što teži, kompleksniji način

3. ne znam na šta se nadovezuješ, teško je shvatiti kad neko ni sam ne zna šta hoće reći, nema tu nivoa ili ne

4. smuđ se lovi na silikonca jer je takva riba i meni je to najlepši način lova, to mora da se razume i oseti, daleko da je najlakši, a nije čak ni najučinkovitiji, to je već keder i vertikala, a to pak opet ne praktikujem jer mi je kao i pecanje na dužinu štapa odvratno.

5. smuđa ne lovim na voblere jer mi je to dosadilo davnih dana

što se tiče prakse i nimfarenja, pa počeh i ja tako kad nisam znao da zabacim, već posle 10tak riba pomislih šta će meni struna, čekrk, štap, zašto bi se uopšte bavio mušičarenjem, ako ću tako pecati.
p.s. na donjem toku gradca, spin priborom i nimfom na istom se možeš daleko lepše naloviti, bar zabaciš.

i gde smo mi tu na kraju.

za sve te godine, sebi nisi kupio ljudski štap, kulturnu strunu (realno i ne treba ti), ne bi znao da objasniš neki taper i glavu sve i da ideš na predavanja oko toga i koliko se sećam ribu na Drini nikad ulovio nisi, pecanje shvataš ako si već nešto platio onda da se ispecaš, ne možeš sebi da dozvoliš da si bacio koji dinar, a da treba da se pomučiš da upecaš nešto.

pošto ti čizme smrde na gradačku ribu, smeta li ti kad klekneš da bi se ogrebao za nešto ?  :hammer:

Bravo nebice.....

1 kralj zamrzivaca smudjeva mozda.... Znam neke koji mogu da te uce osnovama lova smudja....
Vidis, na drini sam lovio lipljene kad si ti punio zamrzivac smudjevima i prodavao ih....

2 kad vec zelis da lovis na tezi nacin... Lovi na nimfu, nije nimfa samo euronymphing..eto upravo sam te naucio nesto novo.. [emoji23][emoji23]

3 ne znas na sta se nadovezujem jer jednostavno nemas kapacitet za to. Suvise si uzak covek. Nemas sirinu... A to je neizlecivo.

4 vidis nije smudj riba za silikonca vec su dunav i sava takve reke... Na plicim rekama se podjednako ako ne i bolje lovi na druge varke... I tu dolazimo do jedne bitne stvari TEBI je silikon najlepsi.... Meni vobler a na dunavu je u proseku itekako teze konstantno loviti na voblera... O prirodnim mamcima ne diskutujem...

Sto se tice nimfarenja, da ponovim, ne peca se nuzno na duzinu dve stapa... Drugo, pecao sam samo u srbiji i crnoj gori na mnogo vise reka od gradca i drine... Tematiku znam sigurno bolje od tebe mnogo. Jedan od razloga je jer ribu pecam kako uslovi nalazu.., na zalost sam jedan od ljudi koji ti je prve korake u vezivanju pokazao.... Iskreno obzirom kakav si covek, zao mi je svake sekunde koju sam proveo u komunikaciji sa tobom.
Za razliku od tebe..... Nivo cu zadrzati...

Zadnji deo posta, pa ti stvarno mislis da znas moje razmisljanje o pecanju? Kralju zamrzivaca sa mrtvim smudjevima?

Vidis, ponovicu.... Pecao sam svuda... Omiljena reka mi je mrtvica.... Mesto gde se covek tesko napeca.... Iako da novac

To dal imam kvalitetan stap ili ne opet gluposti.. Cisti kompleksi izviru iz tebe... Al to si ti i tvoji problemi.. Inace uzeo sam bio vinstona, koristio i prodao... Jednostavno, iako je odlican stap nije mi po meri.... Za nijansu je sporiji nego sto sam zeleo... Juce sam se igrao sa epic glassom i sa novim scott stapom oba su vrhunska.
Kanapa sam probao i kupio opet mnogo vise nego ti to garantujem....
Taperi me ne zanimaju jer znam da koristim svaki.

Sto se mojih cizama tice ne znam kad si ih mirisao... Meni lici da ti neki lepkic mirises mnogo vise....

U svakom slucaju hvala ti za odgovor a da "odjebem"... Tesko

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Ledeni_ junior je napisao(la):
Meni je "odvratno" kad neko tako nisko proziva ljude koji rade istu stvar na drugaciji nacin, muce ribu. Odnosno oni koji toliko uzdizu svoj nacin ribolova da misle da je to jedino ispravno i ne samo da ubedjuju druge vec ih po toj "osnovi" i vredjaju...
Druze, neki ljudi su previse uski... Kao konj kad se zauzda da vidi samo pravo.... Takvi ljudi kad izadju van tog pravca se osecaju nesigurno i onda traze nacine da se vrate u vrstu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Sana je napisao(la):
Koliko ja vidim, a nikad nisam probavo uspjesno predvidjet trendove, Oholi nema druge nego se spremiti za skoro proglašavanje "Dry fly-long cast-traditional fly line only revira". Jer evo,niko više se ne fata tirolca,živalja,mreže,hemije,struje samo nam fali bataliti "cheskanje" i bacanje nizvodno, haman Engleska smo.

da budemo jasni  ne koristim dodatne utege i ne kršim pravila, ako Englezi i dan danas praktikuju zabacivati spidere uzvodno i to pazi sad za dužinu predveza!!! špaga ni ne napusti vrh i to rade odavno kad je pribor bio još nepristupačniji nego danas i nisu se pitali koji će im klinac spaga i sto su je kupovali, i ja ću da stavljam jig nimfu na 20 metera najlona na štapu od 11 ft klase 3 i forsirati brzak kad mi to bude ćeif bez ikakve sramote cak i pred raznim EFFA/FFF instruktorima kojima se to biva najvise gadi. Samo da ne bude zabune strasno postujem te ljude i drzim ih za umjetnike, samo nemam vremena da se toliko posvetim, a cesto mi između obaveza padne na pamet sadizam i izvucaram koju ribicu.
Care, morace tako nesto.... Jbte ovi dry fly purists postaju opasan faktor.... [emoji1787][emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Eh ti kompleksi... Zajebana stvar  :hammer:
Širina ti je vrlina, opšte je poznato koliko si širok :yeswink:

Obrni, okreni postoji samo jedan car smuđeva, a njega nisi ni video sigurno, ko što nisi video lipljena na Drini na kraju svog tipeta  :hammer:

Silikon je zakon za svaku reku, jezero, samo ga treba znati koristiti  :D

Eh sad ne znam šta bi ti više rekao, ponestaje mi smajlija, eh da, nije tebi teško zadržati nivo  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
2008
57f30d886f6f5471ceb396f4d439d807.jpg


fe9511783e53d3e7cd71006beb1d98c1.jpg


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno