Prve muve(klenovske)!!!

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
alp je napisao(la):
Skromnog sam misljenja da su za uspjesan ribolov klena, uz naglaseno oprezan pristup vodi, bitne samo dvije stvari:
1. Da je muha dovoljno velika, jer velikom zalogaju bez obzira kako sareno izgledao, daje prednost pred malim;
2. Da vidi pad muhe na vodu, bez da mu nesto drugo odvrati pozornost. Tipa uocljiv pad strune ili predveza preblizu.
Sve ostalo je po znacaju u kategoriji manje od jedan posto. To se odnosi na klenove orjentirane na povrsinu vode.
Uz pridrzavanje ovog, i najvece je moguce uloviti na mamce koji se tesko mogu nazvati umjetnom muhom.
d


Pozdrav  ! U ovo sam se uvjerio uzivo . Gledao sam jednog starog majstora kako baca muhe koje bih ja zatvorenih ociju vezao, a za sat vremena je uhvatio petnaestak klenova ne manjih od 800 grama.musice vezane na udici 6 crne smede i bijele :) , ali zabacaj je precizan kao snajper :) .
 

Trout Heaven

Junior member
Učlanjen(a)
28.11.2014.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
jer stavljate za nozice od domaceg petla,ili METZ/a ,hauffmana ili nesto slicno?
 

Trout Heaven

Junior member
Učlanjen(a)
28.11.2014.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
A sto se tice starca...
Iz mog iskustva,ako ga uopste i imam,klen ne bira,samo treba da mu nabacis musicu tacno iznad njega.... :hammer:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Trout Heaven je napisao(la):
A sto se tice starca...
Iz mog iskustva,ako ga uopste i imam,klen ne bira,samo treba da mu nabacis musicu tacno iznad njega.... :hammer:
Bira druze, itekako :) Uverices se uskoro :)
 
Vrh Dno