Prvi stap, prvi cekrk, prvi kanap

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo da podelim i da uporedimo neke stvarcice oko prvog kompleta.

Moj prvi stap je Sheakspire 9 ft, # 5, dva dela
Moj prvi cekrk je bio Jaxon
Moj prvi kanap je bio "sheakspire" 

Sve to kostalo tada 50 maraka sa jos poklonom - predvez i par muva

Pecao sam sa tim kompletom punih 4 godina samo sa zamenom predveza, bez odrzavanja kanapa i ostalog.

Taj komplet je izvadio vise riba i sumnjam da ce bilo koji imati sanse da ga prestigne jer ih mnogo cesce menjam i vezuju me prelepe uspomene na pecanje s njim. Prve ribe, zgode i nezgode kod zabacaja, mrsenja, petljanja, cvorovi, kidanja i posle 4 godine sam ga ispeglao autom i prednjim i zadnjim tockom, pokazno za herbarijum: stap i cekrk  i kanap. Ehhhhhh
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kada sam pustio varalicu i sve ostalo prvi mušičarski štap mi je bio Rhon Thompson Arezzo 9'#5/6 2pc. Blankom sam bio zadovoljan a ručkum i ne baš, finish i nije bio na nekom zavidnom nivou ali za ribolov sam dobar. Na moju žalost kod kuće usled nezgode puko vrh. Sada bih voleo da nađem vrh istog štapa i da se malo poigram. Čekrk je bio neki krš od Robinsona a zvuk nečujan samo pored jakog slapa ili buka  :D ali to su bili moji prvi pravi koraci sa štapom...sve to me je kostalo manje nego sama struna. Struna je bila DT 5 scierrina od oko 40€ a štap i čekrk oko 35€ (cene su tada bile u tolarima). Lovio sam pastrmkice, klena i lipca ponajviše. Eh, da mi je nabaviti taj vrh  :blush:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja imam seb isti stap koji stoji u ormaru jer je dosao novi :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: koliko dajes za vrh????? :doh: :doh: :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eh da smo blize ali nismo a postinu za toliki vrh i jos sam vrh ne znam koliko mi se isplati. Zelim si taj vrh ali ne toliko da bih platio vise nego sto mi se isplati. Malo pratim ovde u sloveniji u prostoj prodaji pa ce valda da naleti...taki polovni stap ovde jedva 20€ a vrh koliko je hehe...vise bi dao za postninu  :doh: Evo, dam ti par strimera za njega ;)
:D

samo tesko ce mo se istrampiti, daljina brate.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
letos sam na taj stap izvukao na desetinu basova....salio sam se malo,neka mi stoji u rezervi znajuci koliko sam ih do sada polomio ugledace on ponovo svetlost dana....veliki sam ja trapa
 

rakun

Junior member
Učlanjen(a)
03.06.2008.
Poruke
44
Broj reagovanja
0
Moj prvi štap je Cormoran 4-6# 9´ 6pcs platio sam ga negdje oko 90EUR čekrk je bio neki noname 4-6# od 10EUR a Cortland kanap 5# sam dobio od rođaka bio je star možda 1 god. Iako sam kupio bolji štap, ovaj koristim i danas jer je prepraktičan što se transporta tiče...ipak sam snjim uplovio u mušičarenje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gegula je napisao(la):
letos sam na taj stap izvukao na desetinu basova....salio sam se malo,neka mi stoji u rezervi znajuci koliko sam ih do sada polomio ugledace on ponovo svetlost dana....veliki sam ja trapa

Ja bih od njegova blanka uradio zanimljiv štapić za male ili lagane strimere.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Prvi stap - stara caletova Germina 4/5
cekrk - cormaoran flycor 1400din
struna - cormoran wf5f 1500din

Jedna sezona i cao, strunom sad vezujem stvari po podrumu (pokidala se posle jedne sezone na par mesta), cekrk sam poklonio a stap u muzej  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja imam Arezzo šesticu,taj je izvadio mnogo dobrih bucova,mnogo jak štap,imam utisak da je blank nesalomiv,imao sam par ludih situacija sa njim i nikad me nije izneverio!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je istina je da je arezzo takav žilav...meni je jedino ona ručka makom celodnevnog mahanja pomalo išla na nerve a i finish nije bio neki...no, kada nađem vrh za moj 5/6 sredit ču ga za lako strimerisanje. Vidim prodaje se ta serija još uvek a neki blankovi su dugi i 11' pa bi se od toga dalo uraditi fin lagan a žilav switch.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Da,zaboravih da kažem da je dosta lagan štap,a drška je teška drešina!
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Moj prvi stap je Sheakspire 9 ft, # 7,
Moj prvi cekrk je takodjer bio Sheakspire
a za snjuru su mi takodjer rekli da je Sheakspire

Sve mi to stojalo godinama (mislim da je 6-7 u pitanju) u "zapecku" dok se nije pojavio "rodjo" i zarazio me virusom musicarenja...
 

SaleCK

Senior member
Učlanjen(a)
31.03.2008.
Poruke
264
Broj reagovanja
0
Štap Shakespeare 5/6 2,55m dvodelni 50 evra
Čekrk Linea effe 10 evra
Kanap SA DT5 15 evra
sve kupljeno na sajmu u Niš  :D za skupa 75 evrića.

Štap zbog neiskustva vrlo brzo slomljen vrh,čekrk poklonjen drugu početniku a kanap još u upotrebi i u odličnom stanju
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja sam poceo sa stapom lineaeffe #5 koji je brzo slomljen
cekrk cormoran flycor
kanap cortland 333HT

kad sam polomio stap obecao sam sebi da cu uvek koristiti sto je moguce kvalitetnije stapove sto i svima koji pocinju savetujem.cekrk nije mnogo bitan , a solidan kanap moze da se kupi za 20-30 e
 
Vrh Dno