Prvi stap, prvi cekrk, prvi kanap

marinjo

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
Uzice
Štap Silstar MX 2,70m #6, čekrk Mitchell 7730, konac SA Air Cell DT6F...
Radilo je to posao, ali bih sada sa tim imao osećaj da dršim motku za sušenje veša... ;) :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
što da ne, skalep, dole sve vodilice polako, pa onda sec sec plutu, oguliš ga celog, halter toplotom ali ne preteranom pa gode sve novo ili ono što želiš...vodilice ako su ok mogu ponovo da se stave gore...leopo ga izšmirglaš vodenom šmirglom (1200) grubljom ono što je tek potrebno i polako, staviš rukohvat kakav ti najbolje paše i sve po tvom izboru. Što da ne?
 

todor

Junior member
Učlanjen(a)
22.09.2006.
Poruke
71
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Stap: Lineaeffe #5 7,6 - nisam siguran za duzinu
cekrk:cormoran 4/5
kanap: no name - poslao mi Sloba-Ribo Sport  iz Uzica, bele boje.

Prve musice mi je poklonio sadasnji prijatelj Sendenca,
tada se nismo znali.

Evo prilike da mu se zahvalim sto je imao razumevanja za moja mnogobrojna pitanja.

 

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Hmm fora tema

Pa evo mojih prvih stvarćica
Moj prvi stap je Interfish 9'' klasa ne piše ali onak odokativno #5 (kroz koji dan će da ide na crash test.... biti će na forumu)
Moj prvi cekrk je bio Interfish ?????
Moj prvi kanap je bio Ron Thompson (katastrofa od žnjore)

Sve zajedno koštalo nekih 400kn ili 55eura

Služilo dobro, naučio bacata s njim i sa svim drugim štapovima mi je milina za bacat nakon ovog... :) :) :)
 

MIKELI 0 0 0

Newbie
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
moja  prva,jedina i trenutna kombinacija...
shtap-shimano,biocraft,9f,#5-80e.
cekrk-cormoran, 20e.
za strunu me ne pitajte dobio od
prijatelja...od Nis(jedan od glavnih krivaca moje zaraze,takodje glan sajta)
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Vision 3Zone 905-3
Greys G series #5
(strunu me častio drugar- no name ali dooobra)  :smoke:

Mada, 6 meseci s tim i popustili su razum i logika...
Džaba sve- ostajem rob pribora!  :lol:

Plašim se za sebe jer teeeeško kombinujem mogućnosti i želje, ali se ipak ispliva ne_ka_ko na kraju.  :hammer:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bre bre bese davno..
Silstar DAM 5/6
Cekrk DAM 
Struna NO NAME tonuca,jos je citava...
Sve je bilo lepo dok nisam imao pojma STA-S'KIM-KAKO....
Ehhhh..... :nowink: :nowink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
silstar composite(ali staklo i karbon :)))) 9 ili10ft aftma 6/7, tezak mnoooogo, bio je budzen, imao je normalne sprovodnike i rupu na dnu rukohvata kako bi se lako transformisao u varalicarca:) cekrk je bio tokoz a kanap shaekspeare, dt valjda. predveze sam sam pravio i posto sam imao kojekakvih najlona po kuci predvezi su bili visebojni.

sledeci stap je bio martin startflyin #5 8.6ft, odlican stapic uparen sa nekim ruskim cekrkom koji nije radio nista jerje samo osovina radila, kocnice ni u najavi nije bilo.

kako sam prvom izgubio vrh a drugi poklonio nabavljen je vision 3 zone #5, 9ft, najsladje koriscen stap, od potoka do drine i uvek mi je valjao (topla preporuka), 2010 sam mu slomio vrh, popravio ga ali pozeleo sam napokon nesto lakse.....stigao mi je stap sportfish #3/4, 8ft, cekam jednog ovoselera za njega i to je to.....4 stapa za skoro 15god musicarenja, :)
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Sage launch 690-4,cekrk made in china (nemam pojma koji)  ,struna cortland neki zeleni polovan i sav ispucao(dobio na poklon) koji je po Drini leteo u pm,posle toga ross essence fc pa umesto njega  sage VPS 590-4 i na kraju  kao šlagić TCX 590-4,čekrk cmr 3 i neki guideline ? i to je to .
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Najlepsa tema  :tbumb:

Prvi stap za FF sam kupio u radnji u JA (SVETOZAREVO nekadasnje),90-te i bio je to neki Silstar 6-7 po AFTMA standardu,dvodelac i na samom

dnu kvaliteta u Silstarovom katalogu iz 88-me. Cekrk sam nasao posle vojske 92-ge maja meseca jureci na sve strane i naletevsi na preprodavca

pribora iz Despotovca. Za stari DAM Qvick 25 i pohabani Sekspirov kanap #6 mi je uzeo 200 Svajcaraca (LOPINA KLASICNA). Imao sam dosta para,

a zelja da sto pre musicarim, realnu vrednost pribora mi je bacila u zadnji plan. Kanap sam unistio na livadi vezbajuci,a stigo mi je ''CORTLAND''444.

Taj stap sam polomio 20-cm ,uletevci mi u zice bicikle  :doh:. Posto je i balje gornji deo lepo ulazio u polomljeni,ja sam ga prepravio u UL varalicarac,namenjen strogo za lov insektima bez otezanja i malim voblerima i Mepps-ovima (0-00).

Posle vece pauze (nikad prezaljene),gubitak volje zbog nemanja iskusnijeg kolege u blizini i nekomunikaciji sa nekim iskusnijim (sem A. Urbana),kog nisam mogao da gnjavim,tek videvsi u Nisu na prvom ''musicarskom sajmu''99-te kolege uzivo i pribor koje koriste ,ja sam poradio na
kompletiranju vrlo opasnog pribora.

    Pocetkom 90-ih sem casopisa nisam imao odakle da ucim,a pribor je bilo skoro nemoguce naci,jedna kod kardinalnih greski mi je sto nisam poslusao savet sad pokojnog Urbana i nadjem Vanju u Nisu pa kao covek dobijem za pristojan novac pristojan pribor. S' obzirom da sam prevaren i da sam u to vreme krize koja se pojacavala vec puko tad 200 franaka (moglo se kupiti vozilo na 4 tocka),morao sam se zadovoljiti onim sto imam neko vreme,a riba je bilo neuporedivo vise . Sto bolji pribor vremenom nabavljah,manje ribe lovih,fakat  ???
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Prvi pribor kupljen naravno kod Vanje:
Stap i dan danas ne znam  koji je imam samo donju polovinu od njega, motan neki blank,grafitni, full wells , verovatno neka #6 , nista ne pise na njemu
Cekrk DAM model jacpi tvrdjava 15DM
Kanap Shakespeare Professional DT5F i moje cuveno pitanje prodavcu, koliku ribu moze da izvuce kanap #5 ili da  bolje uzmem #6 jer nisu bas mali klenovi koje vatam  :D :D :D :D :D :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ja sam prve klenove lansirao iz vode na obalu samom kontrom....kontra je bila klasicna,smudjaroska stapom plus jedan haul...ne retko se desavalo da kad sam na sred vode riba me preleti i samo je privucem sa suprotne strane...  :doh:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
oholi je napisao(la):
ja sam prve klenove lansirao iz vode na obalu samom kontrom....kontra je bila klasicna,smudjaroska stapom plus jedan haul...ne retko se desavalo da kad sam na sred vode riba me preleti i samo je privucem sa suprotne strane...  :doh:

Na priboru si tokom godina fino profitirao...i lepo se ponovio  :) Al na kontri, tu nemo pomoci...nista se nisi promenio  :bleh: :bleh: :bleh:

Jbg mnooooooooogo sam kasnio, sve mi je bilo prece od muharenja...teska vremena, oskudacija...bolje metar dana na moru nego da dam 500 dm za orvisa ili Sage-a u ranim 90-tim...
Sage VPS 865-4
Hardy Sovereign 2000 #6
Sage DT aftma 5  :)
.... i naravno Gradac  u drustvu Vladimira Nikolica- Vlajkonija, prof. Gorana Grubica i mog "partnera"u zivotu i u kinu  :D Lj. Pejcica(Ljuba T3:tbumb:)
p.s. da dodam i "Pacermobil" u tom trenutku kao prevozno sreDstvo :)) legendarno Yugo ponosnog vlasnika Vlajkonija koji je i dan danas u voznom stanju..odoleva rubu i zubu vremena!! :-X
 
Vrh Dno