PUNOGLAVAC-KONKURS SAJTA

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ko napravi najboljeg punoglavca po ukusu uprave sajta, a posebno mom :bleh: , inače i članovi uprave mogu da konkurišu, dobija specijalnu nagradu. Orden, neku novu zajebacniju sam instalirao na sajt, tj. forum awards, ali o tome kada dođe vreme. Zato ako ste želji slave da u vašem profili stoji i jedno malo ordenča (pleonazam :doh: ali dobro), stegu i fotoaparat u ruke! Konkurs je otvaoren do npr.
20.06.07
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Woolly Bugger kao dosta univerzalna "muva" bi mogla odigrati vrlo dobro ulogu punoglavca. No u međuvremnu sam se setio nečega. Mali crni punoglavci! Ne sečam se više gde tačno jer beše to davno na nekom jezeru a ja sam bio klinac. Domači ribolovci su lovili klena na malog crnog punoglavca, Još uvek se sečam da su to hvalili kao, još jedan u nizu, extra mamac za (ne samo) klena.

Evo ja zapocinjem prvi iako ne ocekujem nikakvu nagradu za ovo moje malo cudo. Verujem da ce te mnogi navezati lepse i realisticnije. Za ovakvoga sam se odlucio jer telo od vune lepo upija vodu, ovakve oči mogu da povečaju lovnost zajedno sa izuzetno igrivim repom od nojevih fibri. Nojeve fibre izuzetno lepo rade i dišu pod vodom. Non stop se gibaju/vijugaju. Zbog toga verujem da če ova moja imitacija biti lovna. Kada kažem moja ne želim reči da sam ja autor nego da je ovo moja verzija  ;) :smoke: :)

Kako vam se čini?
 

Prilozi

  • punoglavac.jpg
    punoglavac.jpg
    27,5 KB · Pregleda: 1.019

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hmmm...sviđa mi se! ne bi bilo loše da se napravi i nnp. suva verzija. Samo predolog za sve i ajde uključite se. Nagrada je jedinstvena, možete posle da se hvalite i kurčite do mile volje, ipak je ovo neprofitabilan i nekomercijalan sajt tako da Vam je i ovo što nudimo mnogo! :whistle: :smoke:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da li je moguće da je samo Sebastian imao hrabrosti i volje da predstavi svoju kreaciju! Pre nego što neko zavapi što ti ne napraviš tako pametan, jednostavno ne dozvoljava mi zdravlje!
Ako Vas je zbunilo ono konkurs, pa to je zezanje. Naravno možemo da izaberemo koja je najbolja i nemoramo. Zezanje,a članovi i posetioci sajta će videti dosta dobrih recepata za punoglavce.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Punoglavca sa ove slike pravi firma iz Vranja, u kojoj glavnu reč vode Gage i Sale (naš aktivni član Flydoc  :hammer:).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Željko ovaj punoglavac fino izgleda. Da li možeš samo da nam opišeš šta je koji materijal na njemu. Pošto nemogu da provalim da li je glava od sundjera ili "foama", a koliko vidim rep je od nekih dlaka.

Imam ideju za update ovog punoglavca, za rep bi moglo manje pero iz sedla pevca, možda čak i 2 jedno uz drugo da bi bilo malo čvršće. Pošto pero već ima oblik repa, a i zakrivljenost kojom bi pravilo mikrovibracije mislim da bi to možda bila najbolja opcija.

Mix kakva su tvoja iskustva saimitacijama punoglavaca?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
možda bolje da mu se ubaci onaj silikonski repić :D, u ff radnjama snabdevenim ft opremom i materijalom se i to da naći.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
100ka je napisao(la):
Mix kakva su tvoja iskustva saimitacijama punoglavaca?

Moja iskustva sa ovakvim imitacijama su nikakva. Jedino što liči na punoglavca, a donosilo mi je ulov, je wooly bugger.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam imao priliku da probam onog punoglavca sto ga je mix postavio(a nije njegov) i razocaran sam jer je on po onoj staroj spolja gladac a iznutra jadac.Naime posle desetak zabacaja spada boja (koja kruta a telo meko)A on pliva, nece ni da zaroni cak ni kad ga povucete.
Punoglavac mora da tone sporije ili brze zavisi od situacije.
Zasto Kuzma ne izbacuje svoje favorite ????
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
BTW nikada nisam našao punoglavca u želucu pastrmke/štuke - šta je sa klenom?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Nisam vršio disekciju klenova ali smo ih moj rodjak iz NS i ja pre 4-5 godina na B. Timoku satrli na punoglavce i žabice u sred leta. Naravno tada ih ima puno (punoglavaca) pa je ovaj mamac tada preporučljiv.
Fora je u tome što je Timok na tom delu dosta spor zato što ima nekoliko brana pa ima puno zatravljenih tišaka koji izgledaju ko neki kanal, a tu ima punoglavaca i žaba koliko voliš.
Mislim da su pastrmske vode prebrze za žabe, a za punoglavce definitivno. Možda je ovo odgovor na tvoje pitanje oko pastrmki.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
slažem se sa 100kom, nego pored klena i grgeči bi garant gutnuli nešto takvo.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Seb sad pričamo istim jezikom :tbumb:
Neko jezero ili bara ili eventualno mirniji tok reke ispod kog je brzak.
Lele ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Guta klen ovog punoglavca koliko sam mogao da primetim ali samo u jutarnjim casovima kada sam na njemu imao par komada u Sicevu..
 
Vrh Dno