PUNOGLAVAC-KONKURS SAJTA

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Zasto Kuzma ne izbacuje svoje favorite ????
[/quote]

Nisu prijatelju Gringo favoriti nego jednostavne ideje koje padaju na pamet u dugim zimskim danima i jos duzim nocima.
Ideja je standardna- imitirati nesto novo i pobeci od klasicnog vezivanja muva. Ponavljam ideja je vrh.
Ova "muva" mora biti otezana jer i u prirodi ovaj zivi stvor pliva dublje, iako voli blizinu obale i plicake , drzi se blizu dna. U mojoj kreaciji je nesvakidasnje otezanje u FT-u , a to je prosta dramlijica koju koriste plovkarosi (tezine 0,2 gr) (nisu plovkarosi toliko teski vec olovce) zagrejano  na upaljacu i utisnuto u glavu imitacije
Glava je od WAX-a , znate vec od ranije sta je to (nekakva plastika ili sl.)
Repic od marabuja crne boje a imam i kreacije sa repom od zecije dlake, takodje crne
         
  Ja verujem u jednostavne imitacije, a imitacija punoglavca mora biti takva
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kao sto negde napisah ja volim impresionizam a Kuzmo ova tvoja muva je upravo to.Nisi se bavio nebinim detaljima kao sto su oci koje su veoma sitne, valerom koji takodje nije presudan, vec si pogodio rad i karakteristicni oblik, a to je ipak najbitnije.A to sto je muva neverovatno prosta to joj je samo plus, tako da nema mesta za tvoju skromnost ovde ,a ovo jeste favorit, ako ne za tebe onda za mene sigurno jeste.
Ima punoglavaca svuda, negde manje negde vise.Na Tari sam pre nekoliko sezoa u Avgustu u priobalju nalazio na stotine istih(cini mi se da u toplijim rekama se brze razviju u zabe).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kuzma baš je zanimljiv ovaj tvoj punoglavac. ja sam rasturio svog starog i jedinog i malo ga preradio. telo je i dalje od vune i oči su iste samo da je rep od marabua sa kristal flešom i dodatno sam ga otežao sa olovom i dodao "sili legs" kao nogice. Nije mi namera da sa ovim imitiram samo punoglavca nego sve što je tome slično, miga, i ribi predstavlja zalogaj.  nazvao sam ga bagy...zašto? ni sam nemam pojma  :'( :doh: :D jedva čekam da vidim riblje raspoloženje za ovim kvazi punoglavcem.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
veoma zanimljivi ti vasi punoglavci,mada ne moraju samo crni biti,ima ih i braon i zelenkastih sa nogicama,tu vec ova sebova kreacija dolazi u prvi plan-samo boje da se usklade sa lokalnim punoglavcima
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
veoma zanimljivi ti vasi punoglavci,mada ne moraju samo crni biti,ima ih i braon i zelenkastih sa nogicama,tu vec ova sebova kreacija dolazi u prvi plan-samo boje da se usklade sa lokalnim punoglavcima

planiram nabaviti još smeđi i maslinasti marabou pa imam ideju da uradim jednog sličnog punoglavca samo da je maslinaste boje sa svetlim stomakom od pera patke i obavezno ove sili nogice.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Oholi slažem se sa tobom za nogate punoglavce (ti su najbolji) i za uskladjivanje sa lokalnim punoglavcima ali ne toliko po boji već po veličini. Ne znam zašto ali izgleda da punoglavci u tom prelaznom stadijumu (kad im počnu noge sa rastom) lošije plivaju ili šta već ali mislim da sam na njih više dobijao. Tako da mislim da je ova Sebastijanova fora sa gumicam super. I da se izrazim mušičarskim žargonom "Match the hatch" ako su punoglavci na toj vodi gde pecate veličina zrna pasulja treba vam i tolika imitacija, ako su pak ko šliva dženerika pecajte na tolike. Meni se desilo pre par godina da sam na Jednom delu toka navatao krupne punoglavce i otišao  1/2-1km dalje gde nije bilo takvih i nisam dobija ništa na njih. Tek kada sam navatao sitnije kojih ima utom delu toka onda sam počeo da fatam glavonje. Izvinjavam se što spominjem lov na žive mamce :blush: ali sam to uradio čisto zbog očiglednog primera oko punoglavaca.
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Vidim da se punoglavac počeo polako pretvarati u žabu. Treba samo jos da mu skratite rep i orginal žaba "krastača".  :D
"
sebastian je napisao(la):
100ka je napisao(la):
"Match the hatch"

:yeswink: :tbumb: :smoke:

Nisam od onih koji smatraju da mušica treba apsolutno da izgledaju kao pravi insekti ili u ovom slučaju punoglavac, ali osnovne osobine moraju da budu sačuvane.

    1. Punoglavac živi u vodi i samim tim njegove imitacije moraju da budu dovoljno otežane da tonu ali ne i da se kotrljaju po dnu.
    2. Punoglavac ima dug, tanak i veoma pokretljiv rep koji mu daje specifičan način kretanja i zato bi rep trebalo praviti od dlake a ne od perja bar ne sa više od 2-3 isperka
    3. boja možda varira od mjesta do mjesta ali odnos tamnijih leđa i svetlijeg stomaka mora uvijek da postoji
    4. nogice su zanimljiva mogućnost ali samo kao zadnje jer one prve izrastaju. Čim punoglavcu krenu da izrastaju prednje noge skraćuje se rep i možemo da pređemo na topik o imitaciji žabe. :'(
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Zac apsolutno tacno, ovo za noge pogotovu. Inace ono match the hatch se dosetio Boko bivsi clan ovog foruma.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Kuzma je napisao(la):
Zasto Kuzma ne izbacuje svoje favorite ????

Nisu prijatelju Gringo favoriti nego jednostavne ideje koje padaju na pamet u dugim zimskim danima i jos duzim nocima.
Ideja je standardna- imitirati nesto novo i pobeci od klasicnog vezivanja muva. Ponavljam ideja je vrh.
Ova "muva" mora biti otezana jer i u prirodi ovaj zivi stvor pliva dublje, iako voli blizinu obale i plicake , drzi se blizu dna. U mojoj kreaciji je nesvakidasnje otezanje u FT-u , a to je prosta dramlijica koju koriste plovkarosi (tezine 0,2 gr) (nisu plovkarosi toliko teski vec olovce) zagrejano  na upaljacu i utisnuto u glavu imitacije
Glava je od WAX-a , znate vec od ranije sta je to (nekakva plastika ili sl.)
Repic od marabuja crne boje a imam i kreacije sa repom od zecije dlake, takodje crne
         
  Ja verujem u jednostavne imitacije, a imitacija punoglavca mora biti takva
[/quote]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pa DA  :doh: Rep punoglavca uraditi od zeke (zonker strip)  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 
Vrh Dno