Pupe tulara

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
probaj one staklene perle tj. i one su plastične ali providne i samo sa jednom tungsten na glavi radi otežanja ja mislim da su one bolje rešenje.......
Hvala na savetu, ali za ono sto ja hocu nije mi dovoljna tezina jedne tungsten glave, ipak je 5 mesinganih teze od jedne tungsten, a i mnogo mi se svidja kad kroz ovaj dabing probija boja mesinga iz dubine ....
.silueta manje vise...
evo malo sam radio na silueti...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    196 KB · Pregleda: 551

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
St.Igor je napisao(la):
probaj one staklene perle tj. i one su plastične ali providne i samo sa jednom tungsten na glavi radi otežanja ja mislim da su one bolje rešenje.......
Hvala na savetu, ali za ono sto ja hocu nije mi dovoljna tezina jedne tungsten glave, ipak je 5 mesinganih teze od jedne tungsten, a i mnogo mi se svidja kad kroz ovaj dabing probija boja mesinga iz dubine ....
.silueta manje vise...
evo malo sam radio na silueti...

Tu si u pravu za tezinu ali za malo jer je za isti precnik jedan tungsten=3.5 mesinganih glava. Sa olovom je nesto bolja situacija jer je jedan tungsten=1.7 olova
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
p2270051.jpg


Pupa sa telom od mesanog dabinga ice oranz, black peacock i dlake zeca, grudi zec i noge sljuka, otezana perlom i olovnom zicom i porebrena bakrom.


p2270052.jpg


Jos jedna sa mesanim dabingom, ovaj put je zeleni zec sa kristal flesom i oranz ice dub, grudi black peacock, noge sljuka rebra bakarna zica. Otezanje kao na predhodnoj.

Moracu cesce da mesam dabinge, svidja mi se :)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Malo sam listao svoju FF literaturu i opet "pronadjoh" ovu muvu.
Superpupa je plivajuca imitacija pupe tulara. To je , u stvari, klasican palmer, osisan i odozgo i odozdo. Nameravam da je isprobam, jer je autori knjige veoma hvale.
 

Prilozi

  • crtez.jpg
    crtez.jpg
    56,6 KB · Pregleda: 499

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
Pa to ti je neka stonoga kako je ja vidim probaj je navezati u nekoj oker-medastoj boji ili svjetlo smeđoj sa perom u istoj boji ne vidim razloga zašto ne bi radila pogotovo na nekoj malo većoj udici za klena ili potočaru :yeswink:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Sa slicnom imitacijom, samo uradjenom od fazana(telo) i preko njega indijski ili domaci pevac namotan palmerski u formi kao za wooly bagger-a ,sa tim sto mu se ostavi vrh pera da imitira repic(ili kosuljicu ili sta vec) sam vrlo uspesno lovio lipljana na nevidjeno u filmu, naime zabacuje se nizvodno na 45* i muva se potapa u film,,,voznja'' je kombinacija drag free( bez natezanja kanapa) i povremenog laganog zatezanja udarci su siloviti i nose onaj faktor iznenadjenja od koga se dize kosa na glavi, vrlo primenjiva metoda na Drini kad se ne javlja . U ovu svrhu se mogu koristiti i razbijnicu namotani meksim nogicama.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi , ova tvoja buba u oranz boji po meni bi trebala da imitira martovku.nisam probao u kombinaciji sa paunom,ali ne vidim zasto ne bi bila uspesna?u aprilu i maju imam pozitivna iskustva sa ovakvom bojom tela  :yeswink:
hajde malo da komentarisemo muve ,a ne samo da se hvalimo.sigurno ima clanova foruma (a to nisam ja)koji imaju veliko iskustvo,i mogu da nam pomognu da pravimo ne samo lepe nego i lovne muve svojim komentarima.
po meni ova tvoja buba ce da hvata ribu  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
hvala sasats,i ja mislim da je lovna, zato sam je i vezao :), a najvise volim prirodne materijale, mada polako i ice dub dolazi do izrazaja, ali za nogice volim materijale koji rade, jer muve love i u mutnom
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Kada bih imao reku kao što nemam i kada bih imao vremena kao što nemam, slatko bi se napecao nekih lipljenova tamo negde daleko...
 

Prilozi

  • CaddisPupa.jpg
    CaddisPupa.jpg
    95,4 KB · Pregleda: 407

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Udica gamakatsu F22 no. 10
Konac žuti
Telo božur za plovke providan onda antron zlatno žuti
Krila kućna radionica
Pokriv repno pero ćurana
Grudi osje zeca
Antene rep fazana
Oči topljen monofil






 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Nekada, kada sam bio mali skupljao bih pupe tulara ili kako ih ovde zovu "sopocance" i pecao na njih klena, potocnu mrenu i mrenu...
Nikada nisam imao bezuspesan izlazak sa tim mamcem. Cak i kada smo lovili pastrmke na malim planinskim recicama, dovoljno je bilo skupiti nekoliko "sopocanaca" za siguran ulov. Vezivao sam ih na 12-ici letos, ali nisam imao ni priblizno potrebne materijale (motao sam obican konac oko udice dok ne dobijem telo i porebravao ga crnim koncem)... Svratio sam jutros do sela i uzeo malo vune, pa sam se malo poigrao, evo sta je ispalo...

P.S. Nije imalo mesta za jarebicu, na TMC 16-ici je...
 

Prilozi

  • DSCN1545.JPG
    DSCN1545.JPG
    86,1 KB · Pregleda: 330

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
slike bolje seka da ti radi ona to rastura ;) ovako se slabo vidi  :)
 
Vrh Dno