"Radne nimfe"

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Malo jače od decenije "vežem". Probao sam do sada stvarno sve i svašta pa i dalje probavam i eksperimentišem iako malo manje nego kakvih pet godina pre. Kroz sezonu koristim razne nimfe ALI samo jedne su mi se pokazale kao univerzalne ultra "RADNE". Imam ih u nekoliko velicina i "uglavnom"  u jednoj boji (hrđava). Izuzetno lovna imitacija koja imitira razne larve. Brzo se veže i nije bitno da je materijal uvek isti kao po nekoj recepturi. Važna je samo ovakva silueta i onda boja. Otežana po potrebi. Nakon sada več mnogo sezona odlučio sam ovim nimfama posvetiti jednu celu kutiju. Dakle od ove godine u jednu kutiju idu samo ovakve u par veličina. I kad bi išao na neku novu vodu to bi bila prva kutija koju bih otvorio ;)
Njima sam lovio na više različitih voda/terena....mrene, skobalji, klenovi, pastrmke i lipljeni.... lipljeni, lipljeni, lipljeni ;)
To se radi na brzaka, jednostavno i jeftino. Izgledom nisu nešto impresivne ali ovakve kave jesu su ultra lovne, moje radne koje se najčešće nalaze na kraju mog tipeta. Eto, podelih sa vama moje najomiljenije nimfe, moju diverzantsku jedinicu, specijalce...

Ne tražite lepšu sliku sa detaljima ili sbs...i ovo je dovoljno  :lol: - treba vam samo:eek:vakva udica, fini dubbing od antrona, olovna žica, bakrena žica za rebra, tungsten perla, pokrov crni od cega ocete, ja koristim antron yarn, i naravno konac :) u mom slucaju uvek crni.
Ove nimfe ste vec imali prilike videti na mojim slikama sa ulovima pa i pod temama kao sto je "danas sam vezao" i "razne nimfe".
Ako vas je volja u ovoj temi mozete prikazati vase nimfe sa kojima vec vise sezona najradije lovite na razlicitim vodama.

Ps.
Ovo sam danas smotao, a ove 4 dole u desnom cosku ignorisite te ne pasu u ovu pricu ;)
 

Prilozi

  • radne.jpg
    radne.jpg
    48,5 KB · Pregleda: 389

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Meni je fazan sa paunom keva :)))))
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
To sam vec primetio kod tebe (nimfe pa i suve) !?!?  :lol:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Seb ja nevidim lepo ove muve,ako imaš koju sliku viška,deder metni ako te ne mrzi :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Sta cu seb :) svede se na isto manje vise :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Fazan br.1 Naranđžaste grudi ili fleš pokrov.Na svim vodama lovio!Veličinu prilagođavati godišnjem dobu i insektima  :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dan pre sam namontirao tungsten i olovnu zicu na udice te osigurao lepkom. Jucer posle posla sam seo i zavrsio. To su proste muve, nema tu lickanja ili neke posebne pedantnosti. Imam odbrojan skoro svaki namotaj i radim po nekom mom receptu kao robot. Sve ide sistematski. Prvo priprema pa glavni deo i onda finiš. Tako ih brzo uradim i puno. Mnoge ostanu na dnu jer su sa dva tungstena plus olovna zica.

Cesto koristim i ja fazana, dole u desnom cosku je jedna verzija koja me.dobro sluzi. Ali ove sa ovakvom siluetom su neverovatno dobre.

Pored bi mogao navesti jos Princa,  Bombera (red tag bez hackla), gamarus, fazan i zekino uvce ali ni jedna nije ni blizu ovoj hrđavoj zloći ;-)

Npr. Nimfe sa telom od guljenog pauna u bojama i repom od q.leon su mi isto TOP ali zbog vise kriterijuma ne mogu da spadnu kod mene u grupu RADNIH.

Moje mišljenje je da radna može biti samo ona koja se brzo i jednostavno veze i nije skupa a uz sve to jako.je lovna tokom cele godine gde samo velicinu menjamo. Naravno mora biti i trajna a ne nakon par pastrmki da je sva rascerupana do te mere da ni ne lici na nista.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Nešto slično sam radio i ja sebi za narednu sezonu:
 

Prilozi

  • DSCF1076.JPG
    DSCF1076.JPG
    61,3 KB · Pregleda: 310

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Meni je merak da navežem muvu natenane. Onako polagano, da je vrtim i zagledam dok je vezujem. Ritual...
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Baki-Pa je napisao(la):
Meni je merak da navežem muvu natenane. Onako polagano, da je vrtim i zagledam dok je vezujem. Ritual...
u tome je i čar flytyuinga ;)
Ja navežem 4-5 dnevno,polagano,gledam da poštujem recepte da izgleda kako treba,a po potrebi radi i žilet :hammer: :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Naravno, i ja radim na tanane kada imam za to "vremena i inspiraciju". Kada trebate nešto efikasno a nema se vremena na pretek onda valja imati "keca u rukavu".  Kada spominjem "vreme" mislim na to kada u sred sezone potrošite ono što ste navezali preko zime a posla i kojekakvih obaveza je preko glave...e tada valja imati tog keca ;)

Znači, ništa posebno na prvi pogled....ali, to je moj kec ;)
 

Prilozi

  • DSC03553.jpg
    DSC03553.jpg
    128,1 KB · Pregleda: 322

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Tommy, dopadaju mi se te siluete samo da bi ja to u tamnijim bojama jer kod mene na rekama na kojim najviše lovim je dno tamnije.... nekako uvek gledam da uskladim boje imitacija sa bojom dna i njegovih "organizama".
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Drago mi je da ti se sviđaju,uradiću još koju jer imam razne materijale.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Seb čemu ovoliko dug pokriv, to sam video kod dosta slovenskih vezača?
Kao i grudi koje su diskretno naglašene?

 
Vrh Dno