"Radne nimfe"

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Priroda je cudo, posmatras je sa respektom i izuzetnim zanimanjem i vecina toga ti se mora samo reci. Dani na vodi i oko nje govore vise od bilo koje rijeci, objasnjavaju i demistificiraju a po nekad bas suprotno od toga potaknu covjeka da jos uvjek postoje neke male tajne ove nase pasije... :bye:

by the way... vrhunske nimfe tommy :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Silvio, potpis lisico stara ;)
Drogi, jednostavno probaj tako ;) i budes li vesto kopirao dobit ces odgovor na licu mesta. Kod ove nimfe klasicna skola proporcijalnosti jednostavno ne vazi jer je rec o vrsti atraktora. Nimfa je od abdomena do thoraksa u jednoj boji, pokrov je duzi da  dodatno istakne taj deo nimfe i takodjer naglasi tamniji deo tela nimfe sto joj u vodi daje posebnu zivost. Ako se pokrov radi od perija savetujem epoxy preko. Ja celu nimfu radim od antrona i takva je najbolja. Grudi su takve jer pod vodom te nakon par riba u celini ima izuzetnu siluetu kojoj malo koja riba "oprasta".  Sto je vise koristena bolja je. Pa ne jer postane nesto kao rascupana ne ne ne, tek samo malo i onda tek postaje "ubojita". Imam tri stare, tungsten sav izudaran i oguljen od kacenja o dno....ali te sto su lovne, itekako....da bi je nekom poklonio ne bi shvatio kakvu muvu ima dok ne bi probao loviti njom....prvo bi pomislio da sam cicija i poklanjam stari koristeni krs. Ako vodim nekoga od kolega i ponudim mu da si izabere sta od mojih muha iz kutije onda to biva neki ulickani gamarus ili neka fina fensi poljakinja....ove svi preskacu ako je ne poznaju. Dok oni koji znaju sta je to drugo ih ni ne zanima hahaha....ko sto rekoh, vreme je da imam posebnu kutiju samo za njih. Ovo je skoro peta sezona da koristim te nimfe.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Hvala Seb na iscrpnom odgovoru. Silvio je lepo to sročio. Ali ovde koliko sam razumeo radi se i o nimfi koja je i atraktor.
Ovakav način izrade nimfe sam video pre svega kod slovenačkih vezača.
Boja nimfe je najčešće rđava ili varijante braon boje.
Jednostavne izrade i po rečima mnogih vrlo efikasne.
Ostaje da se eksperimentiše...
Evo ja navezo neku na brzinu.

Tugsten je skriven u grudima a za pokriv korišćen pp

30sae6t.jpg
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Pa kad je sebi ostavio najbolje nijanse Savinih dabinga  :p :p :p :p
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
A da li se netko od vas zapitao zašto je Seb skupnu fotku nimfi postavio u crno bijeloj verziji  :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Eko ih je zaista uradio lepše, više vremena i truda uloženog zahteva vreme...čovek ih je sa guštom namotao. Njegove su ne samo radne nego i paradne.... ;) a moja sirotinja raja samo za tešku fizikalu pa i kad zapnem nije me briga.

Silvio, crno bela je jer mi ponestalo filma u koloru :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Omiljena mi je sa srebrnom glavom, srebrnim rebrima i trula višnja dabingom :-B
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ok Seb, ako je tako sad sedam za stegu pa i tu trulu visnju da uradim :)
 
Vrh Dno