RASINA -musicarski revir-

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Strasni, ne znam iza koga si isao ali na djetinji sam znao i preko 50riba da dobijem.... tad su mahom merne bile, al su borbene bas. Prosle god odem na par sati, bilo pastrmkica koje su malo povecale prosek, i dva lipca jedan oko 45 drugi oko 50.... meni je to dobra voda....ove godine vidim da se ozbiljnije lovi bas.

Gradac je lepo napunjen koliko vidim, mada realno je da ribe nisu borbene kao na djetinji gde su divlje. Ali ko zeli na gradcu da peca od paceta nizvodno, nalovice se odlicno i to imaa dosta i divljih....pricam kako je bilo do kraja 2016... nakon toga na zalost sam samo jednom bio...

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Auu Strasni pa cemu to druze. Koliko vidim po zadnjim pisanjima pojedinaca po forumu Gradac ispade najgori. Al dobro. Svako gazdovanje vodom od strane par entuzijasta ja nazalost u opustosenoj Srbiji smatram ozbiljnom pricom. Rzav koliko sam cuo su poribili. Djetinja sto kaze Oholi iz Kine ima ribe jer realno kad pogledas po slikama nek je i trecina dobro je. Gradac ima u odnosu na sve reke najvise ribe e sad da je riba mrtva ne bih rekao bas tako al nek vam bude. Mozda treba riba da leti da ubacimo one letece ribe :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
To.je njegovo misljenje i ok je.... Gradac ume da ne da ribu.... ali uglavnom je odlican. Ja sam bio redovan koliko neko ko je na 100km udaljen moze da bude. I obozavam Gradac. Ima stvari koje bih licno drugacije uradio al onoliko koliko znam,Gradac i Djetinja su nasi najbolji reviri... svaki lep na svoj nacin... mozda nisu svetski top, ali pricao sam sa strancima koji su bili na gradcu....i gradac je u nivou i vise od mnogih revira... pogotovu kad se uzme u obzir cena i ono sto nudi.... koliko se placaju reviri u sloveniji???? Da se toliko za gradac placa ili djetinju nista losiji ne bi bili.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
To jesu nasi najbolji reviri, ne sporim ali daleko od toga da je to ono kako stvarno treba da bude dobar revir, pecao sam ja davno na Djetinji i znam sta pricam a tad sam bio gori ribolovac nego sad pa se hvatalo zmureci (zapetnjas strunu, musica klizi po vodi i tras dok se razmrsujes a ti bijes kontru u nebo...), sta sad sam zaboravio da pecam pa ne umem da uhvatim. Ides kroz vodu i ribe non stop beze ispred tebe, nema toga vise... Ne mozemo da pricamo o ozbiljnom reviru kad na njemu ribocuvar nije tu ceo dan i to vise njih na celoj reci, pre dva vikenda smo bili na Djetinji, javimo se ribocuvaru a on na Rzavu i ceo dan nije dolazio.
Nisam ja pesimista niti mrzim nekog nego nema vise smisla da se lozimo bez neke ozbiljne akcije, prvo reke su nam premalene da bi pricali o ozbiljnim revirima, letnji nivoi su premaleni za opstanak riba, nemamo mi velike salmonidne reke tipa Vrbas ili Lim pa da pricamo o ozbiljnim ulaganjima.
Kad sam pocinjao da musicarim sve sam revire obilazio, kazu eno tamo Radovanjska reka postala revir, trci tamo a ono potoce i tabla "Revir", trci na Mali Rzav isto, trci na Studenicu corak, trci na Pristevicu isto i necu da orem nimfom da bi uhvatio ribu, hocu da se ponovo lepo lovi na suvu na svim vodama a ne da se ono malo preostale ribe nabija u dubinu preplasena od svega...Sa druge strane odes na Gradac i ako to nije radni dan 40 ribolovaca opseda reku pa ti majcin sine nadji svoj mir u dusi...
Skupis lovu i vreme i picis na ozbiljnu vodu, sve ostalo je zafrkancija sa drugarima zbog druzenja i malo odmora
Moji postovi su kritika stanja a ne pojedinaca
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ima istine u svemu... a lim u srbiji imas.... samo sto smo sjebani detaljno pa vise na deponiju lici...
Visocica, nisava, temska... to su pristojne reke... pa ibar manji deo koji smemo da pecamo... studenica... noje da nema... samo realno su ljudi puknuti pa tesko da zazivi jos dugo to sto pricas

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Strasni niko ne kaze da pljujes po rekama. Cinjenice su takve kakve su i stanje je takvo. Da li ce biti bolje? Tesko. Kad bi se na Gradcu otkaptiralo par izvora bila bi pesma i leti ali jbg ne vredi. Tu smo gde smo.
 

tfilip98

Junior member
Učlanjen(a)
01.03.2018.
Poruke
47
Broj reagovanja
1
Lokacija
Lepenac
Nije mi drago da priznam, ali strashni je dosta u pravu. Što se tiče Rasine, ima dosta sitnih komada, ali ima i lepih koji neretko uzimaju nimfu. Dodje dan da uhvatis 2,3,4 ribe i toliko se otkaci, a dodje dan kad se ne desi nista, što je solidno, obzirom na to kako se većina ljudi ophodi prema prirodi.. Po nekom mom vidjenju, ako se nastavi ovako sa čuvanjem, postepeno će broj jedinki da raste, a i još neko poribljavanje sa primercima od 8-10 cm bi bilo dobro. A što se tiče Temske, imam druga koji mi pravi nimfe i redovno se čujemo, svako pecanje ima oko 20 komada na udici, isto tako i na Visocici. Za ostale reke ne znam.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Strasni niko ne kaze da pljujes po rekama. Cinjenice su takve kakve su i stanje je takvo. Da li ce biti bolje? Tesko. Kad bi se na Gradcu otkaptiralo par izvora bila bi pesma i leti ali jbg ne vredi. Tu smo gde smo.
A sta sad sprecava vodovod da odkaptira koji izvor? Zar rovni ne daje vodu i valjevu?

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pa nece majmuni jebem ih usta. Sad kad su pustili Rovni i kad su Mionica, Ub, Lajkovac vec resili pitanje vodosnabdevanja po zdravoj logici i pameti bi trebalo da otkaptiraju izvore. Ali posto je ovo Srbija  jebem li ga
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Postojala je prica da hoce.... sad lepo organizovari se kao juznjaci.... da gradac ponovo tece... i protesti... .

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Objasnjeno ti je Facebooku kakvo je stanje sa izvorima. Znaci par godina mrtva trka. A posle toga cemo videti
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
maric je napisao(la):
Objasnjeno ti je Facebooku kakvo je stanje sa izvorima. Znaci par godina mrtva trka. A posle toga cemo videti

Ja uopšte ne zanm da li je uopšte krenula voda iz brane ka tim mestima,u stvari i ako je krenula da li su počeli da je koriste,za Valjevo nisam siguran da je koristi?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Danas na Rasini solidan ribolov. Vodostaj vise nego zadovaoljavajuci, imao sam dve lepe divlje izuzetno borbene potocare.
1zg9ouc.jpg

dz7d01.jpg
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Za vikend lep riboliv, reka prelepa...riba ima ali sve manje i manje ali je i dalje ima i to sto ima je izuzetno zdrava i borbena rba...

2d97b6c.jpg

lumhs.jpg

33upljr.jpg

2rp3fdk.jpg

1678kds.jpg

169i6bo.jpg
 
Vrh Dno