Rasina

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bez obzira na sve,kazu da je voda u rasini ispod jezera znatno cistija i da se cak prolamaju pricice da ima i po koja pegava sto mi je tesko zaverovati mada nikad se nezna..
Iznad jezera je ocajna i ima ponekad pepeljastu boju koja nosi svasta za sobom,te htedoh pitati ovo u vezi sa rasinom ispod jezera ..
Da li stvarno moze da se naleti na PEGAVU iako je temp. vode malo topliji???
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I meni se tako cini mada mi sa jedne strane malo cudno da dostize temperaturu koja je relativno visoka.
Kada sam napisao ovo imao sam u vidu da istice voda iz jezela ispod brane poput brane na Bovanskom jezeru,a koliko sam imao prilike da vidim i mislim da je dubina na brani mozda cak i oko 30 pa i vise metara...
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Iznad jezera je ocajna i ima ponekad pepeljastu boju koja nosi svasta za sobom,te htedoh pitati ovo u vezi sa rasinom ispod jezera ..

Ovo si pogreshio,Rasina nikad nije imala pepeljastu boju,to si ti mozda pomeshao sa Blatashnicom koja se uliva u nju pre jezera u mestu Ravni,ona ima pepeljastu boju i jako smrdi :-X  Ovog leta u gornjem toku Rasine moj drug je uhvatio nekoliko pastrmki,a doshla je i do Razbojne mada su to primerci od oko 200g,a neznam da li si chuo da ima i rakova u Rasini iznad jezera i u jezeru,imam sliku rakova pa cu je postaviti. pozz
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Evo rakova sa Rasine!!
 

Prilozi

  • Untitled-1 copy.jpg
    Untitled-1 copy.jpg
    279,5 KB · Pregleda: 421

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.102
Broj reagovanja
301
Lokacija
Svrljig
Lepi, lepi... samo u trajnom su trajnom lovostaju :(
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
To kod nas ne vazi,da barem ima ribocuvara sada bi u Rasini plivalo mnogo vishe ribe i bilo bi rakova odavno!!!
Ovog leta su rukama uhvaceni mnogi klenovi iz ove reke,samo sa mog omiljenog mesta je nestalo 6 komada od oko kilogram....a o sitnim klenovima da ne pricham!!!! Dalje shta da se pricha!!  Nadam se da ce se setiti neko  postavi nekog ribocuvara da cuva ovu divnu reku dok je josh takva!!!
 

nickollica

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2007.
Poruke
46
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/56/Србија+данас/1186654/Поточне+пастрмке+поново+у+Расини.html

danas na rts-ovom sajtu...
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
ево данас ја и колега раде мистопољац имасмо среће да заједно посетимо расину поново, игром случаја први пут заборавих прслук кад кренух бициклом на мораву и у повратку се сретох са радом који је моторчићем пошао да ме тражи, и тако за сат времена изађосмо до бзеница и плеша, мислим и да смо обојица задовољни јер закачисмо по десетак, додуше све мање од 20 цм, али лепушкасте, мада ми се чини и да ове са мрестилишта немају тако изразите црвене пеге као ондашње, из времена кад сам био радових година, но нема везе, таман да завршим са пецањем у плешу а видим раде на обали са тадијом, овдашњим рибочуваром који , да скратим причу, говори и даље о ревиру на овом месту, попричасмо о чуварској служби и овдашњим  лошим навикама доброг дела сељака који тамане рибу, досезајући се на разноразне начине, те о неким одлукама да се језерце-брана у селишту дозволи за коришћење, као неколико риболоваца са доплатном карто да могу да пецају, сад да ли би то било само мушичарење јер је ту доста и шарана-видећемо. вратисмо се на стопању да видимо има ли још винограда у чувеној  лазаревој жупи, о чему боље и да не пишем.изгледа да су подједнако радиле на суве, полулаке и отежане нимфе, пошто лов пастрмке у овдашњим рекама сматрам најлакшим  видом вештине, намерно сам искористио само оне мушице које задњих излазака користим на западноморавским барама, исход не гори него на тим барама, наравно природа сасвим другачија, у обе се уклапам. вода средња, предлажем неодлучним да посете ову речицу, можда и загржу, пастрмке има до бруса обавезно, но мислим и низводно с обзиром да се ту улива салмонидна  грашевка!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
radezamora je napisao(la):
мада ми се чини и да ове са мрестилишта немају тако изразите црвене пеге као ондашње, из времена кад сам био радових година...

Tačke su nekako blede, više narandžaste nego crvene ?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
kad ih izvlacis iz vode vise lice na krkuse-potocne mrene. naravno mi ne mozemo nista uciniti na tome a kako pre dve godine po maloj vodi trazeci  bilo sta sto lici na pastrmku nismo uspeli, i ovo je car, dobit, reka je bila na izdisaju a okolni mestani se cude kako sa ribolovackim stapovima se setamo  po reci,predlozise nam sto i oni rade kako bi uhvatili ribu, uzas! ovaj ribocuvar je za pohvalu, prica da su danas ovde bila jos cetvorica cuvara, a meni se uvek on upise u dozvolu.
 
Vrh Dno