realisticna krilca

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Malo sam istraživao o ovim krilcima koja su isprintana na foliju. Dosta toga je...malo i previše, verovatno ni sve nije tako lovno kako izgleda. Ipak ko zna on ce loviti na dobre realne i cupave (old school) muve. Ja osobno cu da probam da radim u kombinaciji realizma i cupavosti...

Kome se da printat i ko voli realna krilca neka se posluži sa ovima.

Tko več ima korisna iskustva u ovome neka se oseča slobodno i podeli sa nama.

Ja ih nisam nikada printao, ali sam ih radio realna od realnih  :hammer: HEHE...

Ako necete da printate jos uvek se da uhvatiti prava i njena krilca nalepiti na selotejp, npr. tanji kvalitetniji selotejp i naravno mora da je bezbojan. Ne znam da li iko to radi i dali sam se ja toga setio prvi, mada cisto sumnjam da sam ja bio prvi, no toga sam se setio i probao....i...nije slabooo.

Evo slike, pa si printajte u svim veličinama koje vam pašu. Evo još i glava od kamenjarke jer paše sa njenim krilcima.
Adobe Photoshopom se da sve lepo srediti, pa čak i tonovi, boje, krilca. Ako vam ova kamenjarkina krilca ne pašu mogu biti i crvena, zelena i ljubičasta npr. za cirkus na vodi  :hammer: (mala šala)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo postam vam jos jedna krilca od baetis majske muvice :). Malo sam se igrao na racunalniku i nekako sredio ova krilca...heheh...nepitajte kako ;-) vi samo printajte na odgovarajucu foliju i vežite ako vas zanima realizam :)

Ako uspem srediti jos kakva zanimljiva krilca i njih cu vam ovde postaviti...
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
lepo ikopirane slike sa "nekog" foruma gde sam clan hehe
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ma prijatelju istog sam misljenja kao ti i ne verujem da imitacije sa tako printanim krilcima mogu musicaru doneti veci uspeh i slavu negoli neka druga muva u tom trenutku. U kutiji ovakve musice izgledaju bas kako treba i u sekundi skrecu paznju na sebe(bez obzira kako je odradjen ostatak muve), ali u ruci onako kruta i ostra nikako ne moze da zalici na nesto prirodno. Dali je ribi vec kasno kad oseti u ustima ovu neprirodnu i neprijatnu cvrstinu i ostrinu ili ne????????? Sto se mene tice printana krilca u kutiji-DA, ista takva u ribolovu-NE
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
FlyDoc ako mislis na zadnju sliku lepo si se prevario :lol: nisu sa foruma i imao sam dosta posla da sam ih "ocistio" i popravio, one prve jesu iskopirane davno, samo ne secam se vise odakle... forum jeste bio, ali ne secam se imena ;-) zato se i ne hvalim tim slikicama jer ja nisam njihov autor ;-) to je važno zar ne ;-)

Osobno, ovakve muve mogu biti zanimljive posebno na izlozbama, ali nema nista bolje od stare načubene pernate muve :)

imam još dosta ovakvih krilica od i kaddisa i raznih jednodnevnica ali ih treba obraditi...no i to cu mozda kada mi se bude dalo. Zapravo ova zadnja slika je nastala po jednom modelu, da bi na kraju ipak morao sve sam iscrtati i sastaviti...na neki nacin ova zadnja i jeste "by me!" ;-) :lol: svidelo se to nekom ili ne! :lol:
poz.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Zasto tupiti i izmisljati toplu vodu kada se CDC toliko dobro pokazao da ga ne treba menjati, uz njega gomila drugih imitacija koje su takodje izvrsne, a uz to i prirodne, cak se musicari sa juga hvale da uspesno koriste polipropilen, ja cak mislim da je i on bolji izbor od stampanih krila!
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Mrzi me da slikam malo je losa ali se vidi.
Sumi ja sam sa juga ali ne koristim to heheh
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Za one koje to zanima ;-) Krilca Hexagene. Pa ko voli neka izvoli.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja, brate, lepo razapnem zensku carapu preko stakla pa premazem bezbojnim lakom za nokte.... onda sve lepo isecem skalpelom ili ziletom, kako mi treba i koliko mi treba.... uglavnom, ribe se ne zale! :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Sjekloca je napisao(la):
Ja, brate, lepo razapnem zensku carapu preko stakla pa premazem bezbojnim lakom za nokte.... onda sve lepo isecem skalpelom ili ziletom, kako mi treba i koliko mi treba.... uglavnom, ribe se ne zale! :D
Da, to je odlican nacin da se imitiraju krila. Ali ja to ne bih praktikovao. Jer ... Ako bih hteo lovnu musicu izbegao bih sve vestacke materijale, a ako bih hteo da napravim realisticnu - koristio bih stampanu foliju sigurno.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ma nemam nista protiv... samo iznosim svoja iskustva.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ni ja druze moj protiv tvog nacina! :) Samo pricam po svom iskustvu.
Dobro nam dosao na forum btw! ;)
Osecaj se kao kod kuce!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Odlicna tema a zapostavljena. Dajte slika iz kolekcija. one koje su za printanje.
 
Vrh Dno