RH varijante

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo moje RH varijante. Sa svakim od ovih sam zakačio po par štukica (uglavnom 50 - 60cm). Ovaj drečavi sa crvenom glavom je kombinacija mog najlovnijeg (do sada največa štuka koju sam sa njim overio je od 72cm) kojega sam vam več predstavio samo da sam mu sada uradio i crvenu glavu od zonker trakice a taj prvi sa kojim sam puno štuka polovio ima isto crvenu glavu samo da je od epoxya. To je extra strimer, kombinacija.  Ovaj jedini zonker što je na slici je taj sa kojim sam overio u petak štuju od 80cm (4,5kg)  :D, novi ff pike rekord.  Da sam joj bacio tog drečavog, verujem da bi i za njim poletela jer sam več lovio sa tom kombinacijom i u mutnijim vodama, tamnijim vodama a jednako dobro i u bistrim. Moji omiljeni strimeri za štuku a i inače su RH (belo telo crvena glava) mada sa onim drečavim sam imao u ovoj godini mnogo uspeha. Probajte pa presudite sami.
main.php

Jedna RH varijanta po načinu vezivanja koju još  nisam probao ali hoću je od Boba Popovica " Siliclone Mullet "
Pogledajte, meni se cini jos jedan odlican RH strimer, posebno  mi se dopada tehnika sa silikonom.
pogledajte link http://www.aswf.org/saltwater_flies_for_web/bob_popovics/saltwater_flies_bob_silicl.html
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ipak utičete na mene. Ovaj strimer u Culture fazonu, dobio je crvenu glavu, takođe od polipropilena. Odmah sam ga probao na jednoj osiromašenoj bari punoj kederaša i varaličara. Jedva sam bocnuo 4 sitne, od kojih sam baš najmanju slikao.
Stavljao sam ih u mrežicu, sa namerom da ih ubacim u jednu fenomenalnu novoiskopanu šljunkaru, ali su mi sve pobegle kroz rupu koju su same napravile. Da su znale u kakav raj sam se spremao da ih ubacim, ne bi bežale. :doh:
 

Prilozi

  • Red Head Culture Streamer.jpg
    Red Head Culture Streamer.jpg
    56,9 KB · Pregleda: 259
  • beba od pola godine.jpg
    beba od pola godine.jpg
    53 KB · Pregleda: 241

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš fini strimerčić. Sviđa mi se!  :tbumb: :yeswink: Ja odo sutra opet na štuku, na jedno malo jezerce. Možda izčeprkam novi rekord  :lol: pa ako bude novosti opet ču da se pohvalim  :D :lol: Do tada živim u nadi. Posle toga jedan dan na bohinjku, dolinku i opet još jednom na štuku...tu se nadam nekom kapitalnom lipcu i pajki, pa barem jednu ali poštenu. možda između odem lešiti zlatovčice i kalife (po meso za familiju) u jednoj kill&carry akomulaciji...i polako prolazi moj odmor, opet na posao  :blush: ali več sam se sada nalovio :yeswink:  za sve one dane što nisam mogao.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Mixmaster je napisao(la):
Ipak utičete na mene. Ovaj strimer u Culture fazonu, dobio je crvenu glavu, takođe od polipropilena. Odmah sam ga probao na jednoj osiromašenoj bari punoj kederaša i varaličara. Jedva sam bocnuo 4 sitne, od kojih sam baš najmanju slikao.
Stavljao sam ih u mrežicu, sa namerom da ih ubacim u jednu fenomenalnu novoiskopanu šljunkaru, ali su mi sve pobegle kroz rupu koju su same napravile. Da su znale u kakav raj sam se spremao da ih ubacim, ne bi bežale. :doh:

Ovaj Miksere pliva samo-tako
Dopada mi se.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sebastian je napisao(la):
možda između odem lešiti zlatovčice i kalife

pravi ribarski dirty talk. :tbumb: Oduševljen sam. :lol:

A onaj moj strimer ne pliva. Možda bi zaplivao da ga mažem, ali ovako, polako pije vodicu i zaranja lagano. Baciš ga, on pliva. Ostaviš ga dve sekunde, on je već par cm pod površinom. Tad počneš da ga povlačiš i lešiš štuke. :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
pravi ribarski dirty talk. :tbumb: Oduševljen sam. :lol:

A onaj moj strimer ne pliva. Možda bi zaplivao da ga mažem, ali ovako, polako pije vodicu i zaranja lagano. Baciš ga, on pliva. Ostaviš ga dve sekunde, on je već par cm pod površinom. Tad počneš da ga povlačiš i lešiš štuke. :hammer:

:) pravi ribarski dirty talk  :D :doh:  :D ima nas  atakvih  :doh:
to mi se dopada, rad kojega opisuješ, zvuči vrlo zanimljivo tj. efikasno za podpovršinski ribolov.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ovaj je od belog paperja tovne ćurke ili je bio ćuran, ne sećam se, nije ni bitno :doh:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Uživač, marabu koji se kupuje u radnjama, se zove tako samo zato što je nekada korišćeno perje marabu roda u te svrhe. Dans se najčešće koristi upravo perje ćurke. Mada može da posluži i od guske ili bilo koje druge veće ptice. Zvonko "Ministar" je čak i sam farbao taj ćureći marabu :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
I ja bih farbao jer imam belog perja baš mnogo ali neznam čime, kojim farbama i tako to.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
uživač je napisao(la):
I ja bih farbao jer imam belog perja baš mnogo ali neznam čime, kojim farbama i tako to.
Traži po sajtu mnogo je pisano o bojanju, boja za uskršnja jaja, boja za textil, boja za kosu...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da je najpogodnija boja za tekstil bar koliko se ja sećam da sam čuo od nekih koji su to probali.
Boja za jaja mislim da ne daje dobru nijansu, a boja za kosu se ispira :bleh:
Jedna bitna stvar je da ne stavite dlaku/perje u vruću boju pošto se odmah skvrči.
Materijal potpite u mlaku smešu boje i kuvajte na tihoj vatri :yeswink:
Najbolje da prvo isprobate na manjoj količini materijala.
Ako se dobro sećam misli mda je neko pominjao da po bojenju isperete materijal sirćetom pomešanim sa vodom da bi boja ostala postojana.

@ Uživač
Kako se tebi pokazalo ono što si bojio farbom za kosu, da li se i koliko ispira?
 
Vrh Dno