Rio Tinto

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Necu previse da tupim, linkovi ce reci dovoljno. Pored mini hidrocentrala, ocigledno ce biti i novih rudnika. Cinjenica je da je litijum sve trazenija sirovina narocito u industriji skladistenja energije i da ce rudnika biti, samim tim vec vidim nase vicno rukovodstvo na svim nivoima kako klima glavom i gleda kroz prste na bilo kakav propust u ekoloskom smislu (ako bilo kakvog ekoloskog programa i bude!) dokle god im se dzepovi pune...
Ne znam... samo se bojim da ce Rio Tinto iza sebe ostaviti Rios Muertos a da cemo im to mi, i niko drugi, dozvoliti

http://www.tanjug.rs/novosti/149028/antic--britanski-mineko-hoce-da-gradi-mini-hidrocentrale.htm

http://www.riotintoserbia.com/index_ourprojects.asp
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Rio Tinto je i dalje tu. Traže iseljenje oko 50 domaćinstava i još otprilike toliko vikendica i obećavaju vlasnicima bogate nadoknade isto kao što obećavaju poštovanje svih ekoloških i pravnih normi, ali i pored toga, koliko sam upoznat, meštani ih ne žele na svojoj zemlji.
Činjenica je da ovaj magnat iza sebe ostavlja haos, od ekoloških katastrofa, uništavanja kulturnih nasleđa (u Australiji su uništili Aboridžinske iskopine stare 46.000 godina), ekonomskih malverzacija pa sve do direktnog izazivanja desetogodišnjeg građanskog rata u Papui i Novoj Gvineji gde su bili optuženi za ratne zločine, rasnu diskriminaciju i izazivanje ekološke katastrofe. Oslobođeni su optužbi na sudu u SAD... naravno, dodao bih.
Samo treba zamisliti ovakve u kombinaciji sa našim rukovodstvom naspram ljudi koji tamo žive.
Lično, ne čudi me Rio Tinto koji se očigledno bez ikakvog ustezanja vodi profitom ni blizu koliko lokalni koji se pitaju... Koliki novac i koje to ekonomsko blagostanje kompenzuje uništavanje zemlje, vode, vazduha? Ne znam, valjda će napraviti filtere od novčanica i onda je sve ok
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Druze.... Lepo kazes... U kombinaciji sa nasima na vlasti to je paklena kombinacija. Nadam se da ce narod izdrzati i da nece pokleknuti pred novcem....
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nadam se i ja. I svaka čast ljudima koji ne pristaju da odu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Samo da ne dobiju ponudu koja se ne odbija.... A mirise na to. Nece bagra sa vlasti da se odrekne para to je sigurno
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Meni deluje da će o ovome odlučivati lokalno stanovništvo, čak i ako su moćnici već "odlučili". Pričah sa ljudima uz Drinu, ali u tom kraju, delovali su mi odlučno u stavu da odande ne mrdnu a čini mi se, možda i malo naivno, da ih takve niko oterati neće
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Odavno je vreme da se ljudi sloze.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ovo ce morati da se brani na licu mesta isto kao i Rakita i ostali vodotokovi. Sodros u Novom Sadu je na udaru, skupljaju se za sada ljudi vikendom, svakodnevno se patrolira. Tako ce morati i u Loznici. Doslo je nenormalno vreme, bojim se da ako se ovako nastavi bićemo podstanari u rodjenoj drzavi, ako vec i nismo.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Samo da ne bude isto kao savamala...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Nadam se dani oni uradiće nešto.
Ja sam pokrenuo u Paraćinu da se zaustavi MHE - Grza i spasili smo je .
4500 potpisa predato opštini da je narod reko NE.
Izglasala opština da ne može da prave.Država dala papire ali narod koji živi ovde rekao je ne.
I kraj.
Grza je ostala tu gde jeste...dobro došli mušičari.
Mora narod dole da se digne a.moju podršku dobiće mojim prisustvom kad mogu :)
 
Vrh Dno