S V I T A C

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo mog "Svitca" baš sam ga malo pre navezao...naravno radi se o rodu muva "bambulae"...hteo sam jos da joj dam crna krila od letnog pera gavrana ali  :blush: nije mi se dalo jos i sa time bkcat pa sam skranje pojednostavio  :D muva od 15min. Tanak sloj brzosušečeg laka i marker rade svoje. Nogice ko što vidite su soft hackle  :) uf kako ja to volim dati na suve muve :D inace to kombiniram sa petlom ali ovaj put je ovo sasvim dovoljno.
 

Prilozi

  • Soldier Beetle.jpg
    Soldier Beetle.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 686

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sebastian je napisao(la):
evo mog "Svitca" baš sam ga malo pre navezao...naravno radi se o rodu muva "bambulae"...hteo sam jos da joj dam crna krila od letnog pera gavrana ali  :blush: nije mi se dalo jos i sa time bkcat pa sam skranje pojednostavio  :D muva od 15min. Tanak sloj brzosušečeg laka i marker rade svoje. Nogice ko što vidite su soft hackle  :) uf kako ja to volim dati na suve muve :D inace to kombiniram sa petlom ali ovaj put je ovo sasvim dovoljno.

Jao, samo da još malo opadne Nišava i bambulasti Sebastianov svitac će potpuno istrebiti vrstu Leuciscus cephalus iz te reke. Ovo je najbolja imitacija Soldier Fly :tbumb:.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
HVALA ZA KOMLIMENTE...NEGO, JEDVA CEKAM REZULTATE SA VODE. I JA MISLIM DA MNOGO BEČAVA OVA MUVA.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajde da napravimo razliku između Sailor Beetle i Soldier Beetle. Ono što naši ribari koriste je ipak Sailor Beetle, a ovo što sam ja pre neki dan slikao je Soldier Beetle.

Dakle, ovo je Sailor
2509303198_cc128c1179.jpg


A ovo Soldier
main.php


Ovaj drugi je veoma čest pored reka koje teku kroz ravnicu i livade, pa neretko završi na vodi. Jul je mesec kada se najčešće viđa. Klenovi i pastrmke ponekad spremno dočekaju ovu bubu i usred julskog popodneva.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jel ovaj drugi nije rezultat penjanja onog malog na leđa one velike :hammer: :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj Soldier Beetle je prelep insekt. Odozdo je vatreno crveno-narandžast. U engleskoj mušičarskoj literaturi se često pominje kao zanimljiv letnji mamac.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
zbog njega klen obozava narandzastu boju na muvama
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja najcesce koristim svica od policelona(papucar),mada koristim i bambulu-svica.U principu menjam ih po potrebi.Obe vrste se prave brzo i mogu se napraviti neposredno pre polaska na pecanje sto je veeeelika prednost.
 

Prilozi

  • S7300523.JPG
    S7300523.JPG
    65,9 KB · Pregleda: 585

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Jedno stado Sailor Beetle alias "SVITACA" po naški ,čeka bolje dane!
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    130 KB · Pregleda: 732

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@sašaPI, nema šta perfektno navezane muve!  :respect1:
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
Sale odlicni svici,samo jos da je i voda bistra,pa da pecamo. :doh:
 
Vrh Dno