Sage ESN cekrk

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Kad smo vec zabrazdili u off, kakvo misljenje i iskustva imate sa Vosseler-om? Stariji modeli su se mogli naci 120-200€... Oni su moj Favorit u toj klasi.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
imao jedan i prodao klasa 3/4 sa rezervnom špulom za opet 60€  :doh: Mixmaster ga kupio  ;) moj nije imao kočnicu i samo zbog toga mi se nije sviđao te ga dadoh mal te ne džaba.
Njemac je to mora da valja ali eto mene dopade od Bovana model bez kočnice par ribolova i bubanj :-[
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
easyrider_ je napisao(la):
60€ sa spulnom?  :drool: To jest za dzaba… Gdje sam ja tada bio… :(
Imam dc2 za 3ku kanap.... Uzet pre deset godina.... I dalje radi ko da je svajcarac.... Samo prede. Mozda jedan od najboljih cekrka za novce koji se daju

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
TMc, evo jednog dozivljaja iz spin ribolova od pre tri godine. Mladica od metra uzme 2" Keitech Easy Shiner-a i nizvodno u trk. Masina zuji, ja pomalo kocim spulnu dlanom, ovaj metod koristim i kod varalicarenja vec decenijama jer nemam potpuno poverenje ni u jednu kocnicu, ali nikakav efekat - zver odlazi u nepovrat. Na kraju potpuno stegnem kocnicu, ali potpuno do kraja i nista se ne desava, podmornica vuce da bih ja na kraju blokirao spulnu i pustio da otkine predvez. To se nije desilo vec se samo ispravila udica i riba je otisla. Posle probam sam pri potpuno stegnutoj kocnici da izvucem strunu jer sam mislio da je prosvirala ali ni makac. Combo: Evergreen Kaleido, predvez 0.22, struna Sunline PE 1.0 i na kraju Stella 3000 XGFI, masina sa ubedljivo najboljom kocnicom koju sam ja ikada imao - medju njima Van Staal, par top Daiwa stacionarnih i Aldebaran, Revo i Steez baitcaster-a. Nisam psovao, nisam cak ni bio ljut niti sam krivicu svalio na masinu jer i pored ogranicenja smatram Stella-u za jednu od ubedljivo najboljih spin masinica koju mozes da dobijes za novac.

Ovo pisem jer samo uslovno mogu da se slozim sa primedbom o Stella-i. Pecam njom od prvog trena kad se pojavila na trzistu, nesto vise od 20 godina, i svaki sledeci model je jednostavno bio bolji - brzi, laksi, precizniji, kvalitetniji materijali, bolje kocnice, dizajn... sve. Uz normalno koriscenje, masina za ceo zivot i vise. Mnogo toga sto su isprobali na ovom modelu preneli su i na jeftinije, tako da sad i Stradic pruza za mnogo manje para fantasticni performance. To sto se tebi desilo i meni u drugom obliku je jednostavno granica do koje dolazi svaki sistem, materijal i tehnologija koliko god da kosta i koliko god da je usavrsen, tu nema pomoci, ja sam se sa tim odavno pomirio ali i dalje tezim apsolutnom kvalitetu koji jednostavno ima svoju cenu.

Sto se tice cekrka, koristim uglavnom click & pawl sisteme i do sada sam uspevao bez "prave" kocnice da prizemljim par uslovno uzeto vecih riba, preko 60 cm. Nekoliko sam izgubio jer ostale karike lanca nisu bile podesne za jos vece ribe - niska klasa stapa, predvez, uslovi na vodi, moja motivacija... Svesno idem na vodu ne pripremljen za najstrasniji scenario ali je verovatnoca da ce se to ponovo desiti zanemarljivo mala tako da se uopste ne bavim tim mislima. Pecam iskljucivo imitacijama insekata - streamere sam potpuno izbacio iz upotrebe tako da ne brinem da li ce mladica, stuka ili som da nalete.

Slazem se da ima mnogo marketinskih trikova i ali to ima opravdanja, konkurencija je jaka - sto bi rekao jedan cuveni  "filozof" sa beogradskog asfalta: Mala bara, puno krokodila. De facto je izfrezani aluminijum stabilniji od livenog ali to je toliko nebitno da je besmisleno pominjati. Kupovinom nekog dela opreme koji mi se zaista svidja i cini mi dan na pecanju svaki put kad ga pogledam potpunijim ja nagradjujem samog sebe a to mi vredi vise od ulozenog novca. Da bih sebi olaksao odluku o kupovini ja stalno ponavljam istu mantru: Pare ne mogu da jedem! Izujes se dobro, isplaces se jednom i snagom volje zaboravis.

Malo filozofiramo... i to je dobro... mentalna higijena je vrlo korisna.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
90 gr. Odlican cekrk. Rabim ga vec par god. Mislim na Danielsson Nymph W normalno :)
 
Vrh Dno