Saopštenje!

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Poštovane kolege mušičari,
isprovociran poslednjim postovima i temama, rešio sam da kao urednik i tvorac ovog sajta dam sledeće saopštenje:
sajt je stvoren sa samo jednom namerom, a to je, ako niste shvatili, širenje mušičarenja kao sporta, kao filzofije i stila života. Međutim,u svom 8-9 mesečnom postojanju on je krenuo u druge vode, i na meni je da povučem kočnicu da ne bi otišao u pravcu koji mu nije namenjen.

Prvo, želim da razjasnimo pojam POČETNIKA. Primetio sam u postovima nekih članova, da se ljudi koji imaju manje znanje od njih na neki način degradiraju , dovode u inferiorni položaj i smatraju manje vrednim. O kakva je to glupost!!!!!!! Niko se naučen nije rodio, a još manje neko zna sve o ovom sportu. Samim tim , početnik je privilegovan na ovom sajtu, treba ga negovati jer je rešio da se posveti mušičarenju i to je ono što je najbitnije.

Idemo dalje.....Najviše tupljenja je bilo, i što je najgore, još uvek postoji oko pristupa mušičarenju. I to je normalno da takve polemike vode negde, a ne da se svode na to čija je patka veća.

U životu se nikom nisam pravdao zbog postupaka koje sam činio, ali ću sada morati da dam objašnjenje. Naime, ja imam tu čast i privilegiju da sam moderator na sajtu www.ciklidi.org. Urednik sajta mi je ponudio tu funkciju kada je moje znanje o ciklidima bilo na minimumu. Medjutim, angažovanje na samom sajtu i poznavanje određenih oblasti su mi donele tu funkciju. Ovo pišem iz razloga, što se neki članovi usuđuju da dovode u pitanje moju odluku da gospodin Simpsona postavim za moderatora. Niko nema pravo da o tome diskutuje. Da li neko se usuđuje da napiše mail RTS-u i kaže da je Nemeček budala!!!!!!!!! Ovim dolazimo do veoma važne činjenice, a vezana je za slobode koje članovi imaju. Kao veliki poštovalac anarhije, ekstremno cenim slobodu, sajt sam i stvorio da se članovi tako osećaju. Mogu da otvaraju galerije koliko hoće, mogu da pišu šta žele, mogu da otvaraju besplatne male oglase itd...ali te slobode mogu da počnu da ugrožavaju ideju i tada ću ja morati da reagujem.

Ono što mene brine je razvoj sajta. Da razjasnim jednu stvar: sajt je stvoren kao ne profitabilan i takav će i ostati...To što ja želim da sajt bude najbolji mušičarski sajt je iz mog ličnog mačo-testosteronskog tripa, a ne da bi uzeo lovu. Ali, tu se javlja problem jer sajt ne stvaram ja sam, već svi mi. Iako sam ga ja stvorio, sajt ne doživljavam kao svoj lični, jer on to i nije. Ne pišem samo ja tekstove, nema samo mojih slika itd...Ako ne želite da razvijate ideju mušičarenja onda i ne pišite, jer se stvara kontraefekat. A taj efekat je da nema normalnih tema, da nema novih članova ,ili ti isti novi članovi se plaše da napišu nešto, ili da se jednostavno sajt smuči starim članovima! To ja ne želim da trpim.... Ovakva atmosfera mora da prestane!
Toliko za sada, po potrebi nastavak sledi!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zbog dokazivanja i želje za priznanjem nastaju zla. Slažem se da se početnika treba negovati. Drago mi je da si ovako reagovao.
Zaista ako tko nema šta konstruktivno da kaže ili upita bolje da šuti. Diskusije su dobre, ali skroz dok to ide u smislu izgradnje i kvalitete ove stranice i mušičarenja. Ako tko želi da nameče svoju volju, ili omalovređuje druge i drugo treba se ispraviti. Več sam negde to spomenuo, ova stranica je najbolja stranica o mušičarenju. Ne znam za druge, ali meni je najblja.
Ovde govorimo o svemu, i tako treba da se nastavi.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bravo Lucky, ja sam vec poceo da ignorisem Topice koji su zastranili iako bi svasta napisao. Atmosfera na sajtu je postala malo mucna i neprijatna. Dajmo malo konstruktivnosti, a tolerancija bi morala da se podrazumeva.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Au bre ljudi.
Pa da nije ovakvih tema na sajtu bi se cutalo. Ja dosao sa odmora, 15 dana me nije bilo, jedva docekao da se nacitam, a ono...!!!??? 2 posta za 15 dana!!!!!!!!!!!!
Sramota bre...
Nema kvaliteta bez zucnih rasprava zapamtite. Niko ovde nikoga ne vredja a to sto padnu malo teze reci... pa ljudi smo i reagujemo ljudski. Malo ujedanja nikome nece naskoditi. Evo svi su imali priliku u Mixovom i mom prepucavanju da primete 2 razlicita pristupa musicarenju i 2 razlicite filosofije. Rekoh onde Charlise i Marija :hammer: . Svako ima pravo da se opredeli za jednu od njih ili da unese neku trecu opciju.
A vi prosudite sami....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne razumem Lakija. Nista mi nije jasno od ovoga sto je napisao. Da li je njegov stil pisanja nerazumljiv ili sam se ja previse raspametio danas zamarajuci krupne potocne pastrmke na blue dun, ne znam. Ljuti se sto se koristi rec pocetnik. Ja je cesto koristim kad raspravljam sa Simpsonom, jer se on sam meni i svima predstavio kao pocetnik. Posto je musicarenje zapravo jedna filozofija, a ne samo izlov riba, normalno je da se na ovom sajtu puno filozofira. Verujem da je Lakiju, Milancetu i ostalima pomalo dosadno da citaju moju i Simpsonovu filozofiju, ali zasto i oni ne budu podjednako aktivni na sajtu, pa i napisu koju rec. Ispade da ja i moj pobratim Simpson ne valjamo jer najvise pisemo. Pogledajmo clanke. Ja 4, Simpson 1, ostali 0. Ja sam otvorio posebnu temu za one koji bi da raspravljaju o filozofiji dva najaktivnija clana ovog foruma. Ostali neka otvaraju svoje teme. Mi volimo da "kenjamo". Niko to ne mora da cita. To je kao kad na TV dodje neki politicar i "kaki". Gledaju neki s merakom, a drugi promene program.
Sajt nije profitabilan i to je za sad dobro. Izgleda da se Laki "primio" na moju pricu o skoli koju cu ja da naplacujem Simpsonu!? Smejem se. Laki, izgleda da odavno nisi isao u ribolov. Izgubio si osecaj za musicarske zajebancije. Ja nikada nisam imao nameru da zaradjujem od prodaje musica, pribora i toboznjeg znanja. Nekako mi je to primitivno. Ja sam, u stvari, potpuno neprofitabilan covek.
Milance kaze da je atmosfera postala neprijatna i mucna. Promenice se atmosfera. Pusticemo malo drugaciju "muziku". Umixovacemo sad nesto veselo. Cirilica, moze? Ili "Ajmo na Nisavu"?
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ako imas nesto sa covekom satanite se u nekoj kafani i razmenite misljenja do mile volje, ovo je javni portal na kome svi imaju podjednako pravo ucesca. Pun mi je q... onih koji se proseravaju lazu sami sebe itd. forum je namenjen da se pomogne pocetnicima da udju u problemtiku musicarenja da se posavetuju da se razmene iskustva, a ova prepucavanja su suvisna, opet kazem sastanite se negde u kafani ili na vodi pa se raspravite do mile volje, odakle tebi pravo da ti ogranicavas ljude sta ce pisati na ovom forumu, podcenjujes ljude ti si kao neki badza a mi ostali sitnis koji treba da navijamo, ovo mi polako lici na borbu gusana u Sremu! Niko ne sumnja u tvoj kvalitet da si odlican musicar, ali ne moras mnogo da se proseravas, nego "ako hoces" pomozi ljudima kako bi bolje shvatili musicarenje, posavetuj ljude, daj im neke predloge, ako neces tvoje pravo, jebote napraviste od ovoga filozofiju, sad kad bi se neko odlucio da pocne musicariti ne sme, uplasi se covek od ovolike filozofije. Umesto da sto vise ljudi preobrazimo u musicare mi ih teramo na ovaj nacin cemu to!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jebote polako ljudi!!!

Stvarno sam se zabrinuo za sebe kada sam procitao Mixov post i 100% se slozio sa njim. Kao da sam ga sam i pisao :lol: . Ovo vec moze da ide u "verovali ili ne".
Mix je otvorio nov topic savrseno smisljeno, da ne zagadjujemo teme koje nemaju veze sa nasom diskusijom, i svako moze da odgovori u njemu. Niko nikoga ne ogranicava a kome se ne cita neka ide na neku stranicu sa XXX sadrzajem. Zaista nema potrebe za ovakvim reakcijama!
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
He he he, Laki je malo nervozan...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
bas sam se nasmejao, ali u sebi da ne probudim pola kuče, a i žena mi zaspala, uh, jedva se suzdržavam :lol: :lol: :lol: :lol: :hammer:

Lele, nekada treba da se covek olaksa onda ide na wc, iskaki se i sve mu je pravo....

Mnogo mi se dopao onaj komentar od sumadinca "pa se satanite do mile volje"... ne znam zasto ali to me je posebno nasmejalo. steta da nema kakav strip karikature pored toga, mix vs simpson.
Mene je ovo razonodilo. Hehehehe :)
To je srpsko....nas humor, nasa zabava. Pa jos ono iz maratonaca od ducije...."laki je malo nervozan" :) :hammer:

Evo jedno dobro delo da napravim ;-)

Pažnja!
Za sve koji su prvi put na nasoj stranici:
1. Ovde če da sretnete jedog čika Mixa i Simpsona, oni su inače jako dobri kolege svima nama, ali ponekada međusobno razgovaraju na poseban način. To je njihovo i neka se vesele, a i mi če mo sa njima.
2. Ako doživite kakvu provokaciju ne primajte to k srcu. Odgovorite i vatreno ako treba, ali ne postanite neprijatelj nikome, nego ostanimo prijatelji. Zašto? Zato što je moguče :)
3. Rasprave su dobre! Zašto? Zato što je to kod večine ljudi jedini put da se nešto skriveno, nešto što isprovociran ne bi rekao, pokaže na videlu. Na kraju krajeva kipar ne napravi lepu skulpturu iz ogromnog kamena odmah u prvih neoliko poteza. Prvo ide gruba obrada, pa tek onda fina obrada i poliranje na kraju. Oni koji ne podnose grubu obradu neka ne ulaze u grube radionice, radije neka lepo podele odmah svoju muku, neka otvore radionicu gde se lepo i fino radi, tj. topic s određenom temom kaja ga muči ili zanima ili što god več. Umesto topic ili radionica ovde bi bilo bolje da se izrazim s recju atelje :) :hammer:
4. Poštovanje je iznad svega važno, i uvek ga iskažite jedani drugima. Tako ostajemo ujedinjeni, više se naučimo jedni od drugih, tj. :) mogučnost je da se više naučimo.
5. Trduite se da se držite teme, pa i ako skrećete, ipak zaključite sa temom ;-)
6. Lep pozdrav i čitamo se :cool:
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Ja imam dve stvari da izjavim:

1. Ovaj sajt treba da se ukine i da se konvertuje u varalicarenje.org

2. Bosanskim lalama i Laninarskim bosancima, pod najhitnije da se dodeli rang moderatora, jer mirodjisu po sajt, a to je ono sto pali publiku...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eto, ja i Simpson se na kraju slozismo 100 %, a Sumadinac nam tek sad uputi ostre reci. Najteze i najostrije reci cuju se bas kad se rodjena braca svadjaju. Upucuje nam ih i Sumadinac. Necemo se naljutiti na njega. Uzecemo ga za pobratima. Sebastijan uziva, a Piroman i Ducia, nikad ne bi ni ucestvovali na ovom forumu da nema ovakvih rasprava. Dakle, ovo ima smisla. Samo, svoju popularnost na sajtu, S. i ja cemo ipak morati da odrzimo i nekim temama iz prakticnog musicarenja. Ako nastavimo sa "proseravanjem" dosadicemo ljudima. Sta da radimo, uhvatilo nas. Meni je to bilo mnogo interesantnije nego da pravim i slikam muve i opisujem zivotni ciklus Baetidae, Siphlonuridae, Ephemeridae ili Limnephilidae. Ako nekog zanima tako nesto, neka pita, znamo i to. Koliko duboko treba spustiti nimfu za skobalja u 1 popodne, zasto pastrmka bucka u sumrak, gde su insekti u zoru, neopren ili goretex, moze li se covek seksualno izopaciti kad postane musicar... sve cemo to pisati. Ali kad budemo raspolozeni. Evo ja cu da pitam Simpsona nesto. Kako da zamaram stuku musicarskim priborom, a da mi se ne uplete u travuljinu? E, to me muci!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Dragi moji, čitajući Vaše postove u poslednje vrijeme pobojao sam se da će i ovaj sajt kao i ribarska.com prerasti u čisto s..nje.Laki je odreagovao pa sad je na Vama koji imate iskustva,znaja i (nadam se) volje da to podjelite s nama koji se učimo. Budite majstori pa nas naučite da znamo i kad se koja muva roji i kad koja šnjura treba i ine stvari koje su potrebne da se manemo beskrajnih sati buljenja u komp i sajtove sa stranim iskustvima na nekim tamo vodama. Daj te nam ono što ste teško stekli da nam bude lakše.(znanje)Možda sam malčice konfuzan u svome pisanju ali sam siguran da ste shvatili moje želje.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja apsolutno nisam protiv zajebancije! Veliki sam ljubitelj i postovalac tupljenja jer pored edukativnog sajt treba da bude i relaksacija ljudima koji ga posecuju! Koliko sam se puta nasmejao na sajtu www.ciklidi.org. Desavalo mi se da se smejem pored monitora na faksu a studenti me gledaju i misle koja budala, ali na tom sajtu sam MNOGO naucio o ciklidima!
E sad nas dragi sajt je 100% zajebavanje i tupljenje, tema gde se razmenjuju misljenja iz kojih moze nesto da se nauci, mogu da se nabroje na prste! Pogledajte samo delove kao sto su musicarenje lipljenja.....eeeeee nema ni jedna tema. O musicarenju pastrmke par tema itd...jezivo!
Mozda sam i ja donekle kriv, jer sam trebao da otvaram topice gde ce doci do tih saznanja...
U svakom slucaju valjda je jasno sta sam zeleo da kazem!
Salut!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e meni je jasno sta hoces da kazes. Bilo mi je sve to jasno i pre, ali ne bih da zapocinjem jednu temu o pastrmkama i lipljenu kada znam da ima onih koji su iskusniji od mene. Pastrmku sam donekle provalio, ali lipljana niti ne bas. Buduci da se desilo da imam vise prilika biti na vodama koje nemaju lipljena sam se usmerio na druge vrste. Sada se vec dve nedelje pripremam na njega, ali niakako zbog groznog vremena i vodostaja. Teoretično bi mogao napisati romane, istraživanja jer to znam da radim, to je dio moje stručne spreme. Ali, ja bih radije da netko tko zna više praktično, da on započne, zato sam bio toliko vremena tih o tome svemu. Ako kroz neko vreme ne bude nikoga morat ču ja :) da pokrenem temu o našim ipak "svima" najomiljenijim ribama;-) Ali neka Simpson ne kaže opet da sam hiperaktivan :);-)
I znate ne volim da ispadne kako se volim praviti pametan, ali kada ja imam nesto za podeliti sa kolegama cinim to samo zato sto mislim da mi je to duznost i imam samo dobre namere.
 
Vrh Dno