Šaran

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
covek u jednom danu upecao sto vecina nas nece za zivota :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jedan moj kolega i ja smo danas startali zajedno oko 8h. Njega sam na sveže zarazio carp ff-om. Inace je vrlo iskusna musicar sa ff stazom preko 25 godina. Sve do mesec dana u nazad nije ni pokusavao iako mu jezero pod nosom preko 20 godina. Totalno ga je primila ova droga. "FF Big Game". Kaže kako bi tek bilo da sam dobro zakačio onog drugog brku od 2m+ iz belija  :hammer: :hammer: :hammer: No, on i ja smo od pola devet do pola jedanajst ulovili zajedno 9 šarana. Ja sam imao petkomada. Najmanji je bio oko 3kg i njega nisam slikao vec jos u vodi oslobodio. Bilo je tu jos i promasaja sa obe strane pa i kidanja. Meni se na samom kraju kada smo zavrsavali ribolov desilo i jedno ispravljanje udice jer sam uzeo nekog malog glo buga na žičanoj udici jer sam hteo još kojeg manjeg šarana pa ga je pokupio veliki  :blush: Bilo je akcije još i još....kidanja o neke stubove, podvlačenje pod rupe u obalu....uglavnom pravi ff fitnes  :D Sada polako uz ručak malo gledam slike, pa da i sa vama malo podelim deo ugođaja  :lol: ;)

Posle podne me čeka još par sati "vode" pa da vidimo šta če da naleti.
 

Prilozi

  • DSC00973.JPG
    DSC00973.JPG
    95,2 KB · Pregleda: 652
  • DSC00978.JPG
    DSC00978.JPG
    156,2 KB · Pregleda: 693
  • DSC00982.JPG
    DSC00982.JPG
    98,3 KB · Pregleda: 678
  • DSC00994.JPG
    DSC00994.JPG
    126,3 KB · Pregleda: 677
  • DSC00999.JPG
    DSC00999.JPG
    136,1 KB · Pregleda: 165
  • DSC01005.JPG
    DSC01005.JPG
    118,5 KB · Pregleda: 675
  • DSC01008.JPG
    DSC01008.JPG
    94,9 KB · Pregleda: 166
  • DSC01013.JPG
    DSC01013.JPG
    100,5 KB · Pregleda: 665
  • DSC01014.JPG
    DSC01014.JPG
    120,8 KB · Pregleda: 168
  • DSC01017.JPG
    DSC01017.JPG
    108,1 KB · Pregleda: 673

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
306
Lokacija
Svrljig
Što si brate Sebastiane ovoliki dušmanin  :( šta smo ti skrivili?

Koja je dubina jezera tu gde ste lovili ove grdosije?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala  :)

voda je tu odma pored obale 2-3m. Tu i tamo 1,5m. Inače naglo kreče u dubinu. Tu i tamo su neki stubovi i duboke rupe pod obalom pa se tu i tamo zavuku ako ih ne uspeš izforsirati. Ovaj divljak na zadnjoj fotkici je direkt krenuo među lokvanje ali uspeo sam nekako da provučem kanap kroz to i izforsiram ga na otvorenu vodu. Tu sam ga izmorio i onda ka obali. Ma ovi sada šo ih lovim su puni kondicije za neverovati. Nisam naviko na takvu snagu kod takvih šarana.

Ovi momci što love šarana dubincima sa svom tom svemirskom opremom oko sebe skoro ništa. Samo neka dvojica su imali jednog kakve smo mi lovili i dva kidanja pod obalom. Baš smo kolega i ja bili kada im je jedan uzeo i zavuko se odma pod obalu. Puče predvez ko dlaka. Nas dvojica toliko koliko oni za tri dana ne ulove  :D Čudili se i gledali nas kako povadismo sve te ribe  :smoke:

Verovatno bi ih i više ulovio da sam se baš odlučio loviti na taj način (što više) ali sam više opušteno lovio i nisam bacao baš svakoj ribi koju bi opazio. Tu i tamo sam još i strimer bacao.

Danas popodne ču još par komada da ubodem sigurno osim ako se ne predomislim i budem forsirao strimer.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
Pa jebote nema boljih šarana ni na šaranskim forumima!
A oni palamude dip ovo dip ono a ti na sintetiku ih loviš :D
Svaka čast majstore mogu misliti kave drilove si imao :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala:) ma kakvi bre dipovi i ovo ono....malo glo bug jarna i dosta je ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nije mi naravno nikakva namera da umanjujem Sebov ulov,ovo je reprezentativno,čak i za neke mnogo lakše metode šaranskog ribolova.Mi,koji lovimo na vodama Srbije,moramo se pomiriti da su ovakve stvari,koje su samo stotinak kilometara od nas,za ovu nesretnu ribolovačku populaciju,čista egzotika!Meni je  zaista neverovatno da u našem najužem okruženju postoje vode kao što je ova;istovremeno,u svom neposrednom okruženju posmatram propadanje nekada najpoznatijeg ribolovnog reona Dunava,i pitam se?!
Dokle ćemo trpeti da smo uvek na koncu nekih normalnih,svetskih tendencija?
Prođe mi pola života u iščekivanju nekih lepših stvari.
Sebastian u dilemi da li da baca strimer ili glo bug,ja u dilemi da li da izađem uopšte na vodu koliko je jadna situacija. :doh:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
A moj Zveki a oni su ipak Zapad ma šta to značilo ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Slažem se,žao mi je samo što je tako fizički blizu,a ipak nedostižno.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
fizicki blizu ali mentalno daaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeekoooooooooooooooo ispred........
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to glede srbije je stvarno žalostna istina....ali još uvek ima kod vas mesta gde bi se dalo ali ili se posebno plaća ili se taji, krije i čuva jer ako se sazna ode sve bestraga i dođavola  :doh:
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Dobro brate sta smo ti stvarno skrivili i ne samo tebe ima vas tu par sa strane... kakve ljudi vi ribetine pecate i neka kad smo mi ovde i sve zabe pojeli. Svaka cast ovo sto gledam na tvojim fotkama je naucna fantastika i za jednog sajber sarandzije, onih sa onim bibip zajebancijamo sonarima radarima,onima sto kamionom dovoze opremu za pecanje... brale znas ja vozim ferrari  :bleh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :tbumb: Bas pre jedno tri ipo sata kada sam nastavio sa ribolovom zastanem i gledam neke sajber šaranđije i nekih 20tak m od njih vrba i pod vrbom ugledam senku šarana. Tu negde oko 10kg +-. Tu je obala jako strma i polako se ja spustim do vode i stanem na neke stene. Iz drugog zabačaja ja več imam tog šarka. Ovi šaranaši me posmatraju iz svojih ležalnika. I tako, iza mene se polako skupljaju turisti a ja sam več pomalo i sit toga. Sad bi više volio da to sve odradim bez publike i glupih pitanja jet to slušam več dva dana  :blush: Kako je borba sve žešća i žešća ovim šaranašima nije jasno šta ja to toliko umaram da mi se i štap toliko krivi i da mi riba odvuče toliko kanapa. Jedan dolazi baš kada sam ja šarca privukao obali. Lepo uzimam meredov i nakon još par begova ga prihvatam. Tu je odma i malo plićaka 30tak cm gde se je zemlja odronila i tako ribu tu smestim, oslobodim ga muve i lepo jos dok je jos u vodi pustam ga iz meredova. Samo je smugnuo u dubinu. I tako konacno ode publika. Nisam ga ni slikao jer mi se stvarno nije dalo penjati sa sklizavim papucama uzbrdo i desetak kila teskom ribom. Ionako imam takvih dosta. Lovio sam ovaj put sam, inace bi verovatno i tu kakva slicica pala. Posle sam dobio jos jednog malisana oko 2kg pa je to onda bilo sve. Obisao sam jos tri mesta gde se da fino loviti i zamarati ribu ali nije vise bilo nicega. Jezero vec prebukirano glasnim turistima, sunce nabija kao da je podne...i naravno sva riba vredna paznje se je pvukla negde drugde.

No, danas sam ulovio sedam šarana a jučer tri...za dva dana 10komada.  Nije lose  :D A ima dana kada i nije sve tako jednostavno kako se cini po mojim fotkama  ;) Tako da ako dođete ikada ovde i ne ulovite baš ništa nemoj te se čuditi. I ovo je voda kao i svaka druga samo da ima mnogo ribe. Nekada su npr. šarani jako plašljivi a nekada ih možeš uloviti na dužinu štapa. Danas smo ih lovili na 5-10m od obale i naravno sa finim prezentacijama i u tišini. Čim bi neki turist prišao i glasno šta pitao riba bi se vidno počela opreznije ponašati. Uglavnom, super dan! Završio sam ranije jer mi se nije dalo više loviti. Moram da se odmorim jer me sutra čeka naporan dan---jedenje i pijenja na jednom venčanju  :lol: Jao ljudi, ovo je pravi odmor za mene! Izmučih se na poslu do par dana u nazad i sada moram da si priuštim maksimalno  :smoke: Ako Bog da u nedelju lovim na Savi par sati.
 
Vrh Dno