Šaran

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Nisam ga ni slikao jer mi se stvarno nije dalo penjati sa sklizavim papucama uzbrdo i desetak kila teskom ribom.

Znas sta ... aj se banuj na jedno nedelju dana  :doh:  :D  :D

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:hammer: :D cek da si napravim vikendicu na nekom ostrvcetu sa tarpoonima, bonfišima, permitima itd.  :smoke:  ;) Kakve ce fotke tek onda da budu :whistle:
salu na stranu, sutra kolega i ja idemo ujutro opet malo na jezero potraziti kakvog sarca. Danas sam napravio krug oko jezera i nisam mogao videti ni jednog jer je to bilo u popodnevnim satima kada je jezero puno kupaca i okolo setaca. Malo sam preronio neka mesta i sve je prazno. Riba se povukla na meni ne poznate lokacije. Ipak, u jutru je sve drugacije pa do 11 sta uradimo to ce biti maximum.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pošto ja nisam još išao na šarana mojim dvoručnjakom (kojega sam sam uradio) jer se uvek predomislim i uzmem moj 7/8 štap morao je da ga krsti ovaj moj kolega sveže zaražen mušičarenjem šarana. Dans je lovio ovom mojom motkom i dobio dva lepa šarana.
mail


 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
pitanje za šarandžije  :bleh: valja li ovo čemu ? udica 10, u blizini ima jezero sa mlogo mlogo šarana pa čekam priliku da probam može li se uhvatit  :drool:

scaled.php


scaled.php
 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
usput jel slaba i mala udica 10tka ? na mjestu na kom sam planirao ganjat šarana prilikom hranjenja nisam vidio ni jednog većeg od 2 kg ,kontam da joj to ne bi trebao biti problem
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tommylee je napisao(la):
Šelbi druže fali ti kornet  :hammer:

šaranova usta če joj biti kornet  ;)

ma dobra je udica, samo ti idi i lovi šarana a sledeći put kada planiraš vezati globugove za šarana nabavi šaranske udice ;) i nemaš frke ni sa velikim ribama.

ako zamaraš veliku ribu na otvorenoj vodi ili prostoru gde nema gde da se podvuče i sa takvm malim udicama se da sasvim fino loviti. Ali ako ribu trebo izforsirati onda tanke udice mogu da se odviju pod ribom težom od 10kg. Ja sam zadnji put pokušao jednoga isforsirati dok se je hteo podvuči pod neke tvrde vodene prereke...nije predvez puko iako je bio izgreban nego se odvila šaranska udica ali nije bila ona debela nego tanja i mislim #8. Kolega mi je bio svedok. Inače retko lovim sa tankim udicama, uglavnom tražim velike ribe i bacam "muve" na jakim i debelim šaranskim udicama.
 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
budem zbavio ako bude kod mene ovdje toga,ma neće doć veći od 10  :D ako dođe petak ja zadovoljan,rijetkost je koliko sam čuo da na jezeru uhvate 10 tku klasično na dubinku,jedino je frka što tu gdje ga hrane ima granja more i prepreka pa kontam da bi trebalo biti frke.inače ovo jezero je u pitanju https://www.facebook.com/pages/Jezero-CIGLANA/110927955618574
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
deluje mi fino...ako misliš da če da ti se podvuče u granje forsiraj ga prema površini i brzo če zaplivati gore prema površini...mada umeju veliki da budu gadni igrači  ;) ali prema slici deluje mi ovo jezerce fino za "manevrisanje" . samo ga teraj na otvorenu vodu i neka se temo sam umori ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas posle posla sam se dobio sa prijateljem na vodi. Rekoh ajde da krstim novu igračku. Prvo sam se nešto kao igrao strimerima i brzo-tonučim liderom kao ne bi li udario veči som ili štuka ali toliko je bilo gužve na vodi i oko vode da je sva ozbiljnija riba bila daleko od obale. Onda se i vetar razduvao pa je naš ribolov bio samo druženje pored vode i neko bacanje muve na slepo. Kako je vreme odmicalo vidim ja da neču pokrstiti štap danas ako ne promenim taktiku. Odlučio sam se za šarana i montiram glo buga---provereno. Jedva sam pronašao po kojeg šarana na par mesta ali su bili previše plašni a i valovi su mi "mrsili konce". Dobre dve prilike sam slabo prošao ne po mojoj krivici. To bi bili šarkoti oko 12kg. Taman za fino testiranje ove dvanajstice.Ali trt... Konačno nakon nekog vremena pronalazim dva šarana divljaka kako nervozno i ubrzano plivaju...pokušavam ih pratiti a da me ne primete i bacam što mekše. Tu se i vetar totalno zaustavio i više nije bilo valova. U trečem pokušaju su se zainteresirali, napravili krug i veči krene ka muvi ali ga ovaj manji preduhitri i tako umesto 8kg divljaka pade ovaj od ravno 5,5kg. Njime sam pokrstio mog novog Loop-a. RIbu smo izvagali i pustili. Sa štapom sam super zadovoljan. Dosta je lagan za svoju klasu a to je primetio i moj kolega a opet prava alatka za ozbiljne ribe. Riba od pet kila je za ovaj štap "mala šala".  Probao je šprintati i dosta je imao forme što sam vidio u par pokušaja da se oslobodi ali kada bi ja počeo sa manevrisanjem i forsiranjem nije imao nikakve šanse. Moram zakačiti nekog od 20kg...nadam se sledeči put. Ako mi sve bude išlo po planovima u nedelju ču loviti i ujutro a popodne do navečer probati pronači nekog večeg soma iz bellya ;)
 

Prilozi

  • DSC01110.JPG
    DSC01110.JPG
    197,1 KB · Pregleda: 379
  • krstenje novog stapa.JPG
    krstenje novog stapa.JPG
    245 KB · Pregleda: 621
  • 5,5kg.JPG
    5,5kg.JPG
    243,4 KB · Pregleda: 618

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
310
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Seb svaka čast na ulovima, mene živo intersuje kakve rezultate imaju šarndžije sa svim onim hemikalijama što koriste kad se  ovakvi rezultati imaju na sintetiku bez mirisa i ukusa
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
dobro pitanje..
te sarane verovatno pecas na vidjeno a da li se oni suncaju na povrsini ili kupe  hranu sa povrsine????
to me interesuje jer ja kod mene na jezeru vidjam sarane samo  sproleca  u jatima, leti vidim po kojeg samca i to je to....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
E kad ribe ima ništa nije problem ali u odsustvu iste džaba da bacaš ne znam šta i ne znam s čim :-[
 
Vrh Dno