Saša Dragin, ministar za zaštitu životne sredine Srbije

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da li će ovaj mlad čovek postati naš junak ili još jedan u nizu loših zaštitnika životne sredine, videćemo. Molim vas da sve njegove uspehe i neuspehe ovde zabeležimo. Ja sam primetio jedan "mali" kiks, a to je katastrofalno trovanje riba u Belom Timoku. Slažete li se da to budu negativni poeni?
  Išao je ovih dana na krajnji jug Srbije, gde je navodno pronađen i uklonjen i poslednji trag uranijuma iz bombi koje su pale tokom humanitarne akcije Milosrdni Anđeo. Neka mu to bude jedan plus. A?
  Nećemo gledati da li je lep, pametan ili školovan. Pratićemo i beležiti samo njegove rezultate, to jest zaštitu ili propast životne sredine u Srbiji.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Aha, evo ga na B92, priča o Timoku. Citiram: "Za dva dana ćemo znati koga treba da zatvorimo!"
Kaže da su inspektori na terenu i da se vrše analize vode. Imaju problem da odrede trovača, jer je otrov došao iz gradske kanalizacije u koju se slivaju sve otpadne vode.
Da li će napraviti kolektor, taložnik i kakav-takav filter? Sašo, jedva čekamo da pređeš sa reči na dela!
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Ministar je danas kod Timofejeva najavio zestoku borbu sa zagadjivacima. Videcemo sta pod tim podrazumeva. Mislim da je cak u vezi B.Timoka rekao da ce ime zagadjivaca biti poznato i objavljeno za 2-3 dana. Ako bude radio kao sto najavljuje dobice moj glas na sledecim izborima.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Od mene će dobiti glas kad vidim čiste reke i obale. Ako nastavi da juri zagađivače nekoliko dana nakon pomora riba, dobiće p.....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
...Mnogo sam strog gazda. Mislim, ja ga plaćam (kao i vi), radi za nas, pa bih voleo da vidim da uradi nešto blagovremeno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Od kad se ministar vratio iz Knjaževca, svaki drugi dan se riba truje. Trovanja su, kažu, manjeg intenziteta. ??? Pa kakva bi bila, kad su ribe već potrovane? Video sam reku na otrovanom delu toka i primetio da se i dalje truje. Nikakvo trovanje nije zaustavljeno i imam razloga da mislim da pravi trovač nije ni otkriven. Moje prognoze se, nažalost, ostvaruju. Saša Dragin i "firma" na čijem je čelu, ne radi svoj posao kako treba. Ja, kao čovek koji voli svoju zemlju i njene reke, onaj koji bi da oni koji mu mažnjavaju poreze, urade svoj posao, očekujem od onih kojima to ne uspeva, da podnesu ostavke.
No, to se neće desiti. Pretpostavljam da je kompletan vrh tog ministarstva na kolektivnom godišnjem odmoru i da ih boli choock za Beli Timok. Ono što sam video svojim očima ukazuje mi da sam u pravu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da ovaj ministar, njegovi ljudi i celokupna vlada Srbije, hoće da nam oduzmu najveće bogatstvo-vodu!!!!
Kao da im neko plaća da to urade. Em im taj plaća, em ih mi plaćamo!? ???
Prvo truju sve reke, posle, skreću one koje su nezgodne za trovanje, a na kraju, truju i vodu koju smo do juče pili!!!
Zamislite, voda iz niškog vodovoda nije više pitka. Kažu da ima previše bakterija, a dolazi iz ledenih krečnjačkih vrela sa okolnih planina, filtrira se, pa joj se dodaje hlor i opet je neispravna!? ???
Kažu da je bolje da kupujemo vodu u prodavnicama.
U prevodu na naš jezik: Onaj ko prodaje vodu za piće prvo treba da zatruje sve ostale vode! On je mnogo, mnogo bogat i poznaje ljude na vlasti. Oni rade za njega, a ne za nas. Od toga nema jednostavnije logike. Što je manje nezagađenih voda, firme koje prodaju vodu bolje zarađuju. Ovih dana se u Nišu udesetostručila prodaja vode za piće. Jebo-te, trovači zarađuju, a kod koga je lova, on je u pravu!
Mi smo robovi. Naš gazda-vlasnik kontroliše sve... :(
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Te price sa neispravnom vodovodskom vodom su ceste i u Bg-u leti, a sve zarad povecanja prodaje flasirane vode. Rodjak mog rodjaka (al nije fora) radi u vodovodu i pricao je to. Jednostavno oni objave kako voda ne valja za pice jer im je neki baja koji prodaje flasiranu vodu krknuo kintu da to kazu i onda se voda prodaje ko besna, a idu dobro i  kucni filteri za preciscavanje vode i svi zadovoljni. Mozda nekad stvarno i bude zatrovana ali ... (tada najverovatnije nece da objave) :doh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Oduvek sam bojkotovao flašice sa vodom. Tako nešto nikad nisam kupio, znajući da je neka teška mućka u pitanju. Prijatelji, molim vas da prestanete da kupujete vodu za piće, jer tako potpomažete zagađenje naših izvora, reka, bunara i vodovoda.
Sećam se vremena kada nije bilo flaširane vode. Čudili smo se i smejali, kada bi čuli da se u nekim zemljama voda kupuje u samoposluzi. Sada je moderno da se pije voda koju je neko ubacio u plastičnu flašu i zalepio joj natpis "Voda". Pa, to je kao da mi je neko rekao: "Uzeću ti pare, pa makar i za džabe!" Bolje je da kupite cigarete, alkohol, pa čak i neki jasči otrov! Manje ćete pogrešiti nego kad svoj novac poklonite prodavcu vode! :mad: Molim vas, pomrećemo bez vode zbog takvih. Kapital ne zna za milost. Da bi se umnožio, ponekad mora da pribegne i najpodmuklijim prevarama.
P.S.
Izgleda da je neko ozbiljno shvatio seriju "Mućke" (Only Fools And Horses) i način na koji se obogatio Derek Troter. :doh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
Sećam se vremena kada nije bilo flaširane vode. Čudili smo se i smejali, kada bi čuli da se u nekim zemljama voda kupuje u samoposluzi. Sada je moderno da se pije voda koju je neko ubacio u plastičnu flašu i zalepio joj natpis "Voda".
Neznaje je najveci neprijatelj ljudske vrste ali ponekad i blagodet. Ranije ljudi nisu imali obrazovanje (pristup informacijama) kao danas. Mozda bi i pili flasiranu vodu da su znali sta im tece iz slavine (naravno ne svugde i ne stalno). Nisam neki isfolirani burzuj i ne pijem "Evian" ili "Perier" i nikad mi nece biti jasno sto je kod nas (flasirana) voda  nenormalno skupa. Pre par dana sam cuo cene vode u Grckoj (u sred turisticke sezone) i nize su od nasih bar za 1/3 ako ne i za celu 1/2. A pri tome mi imamo gomilu izvora vode. U Bugarskoj sam pre 2 godine placao balon od 10 l (deset litara) negde izmedju 2 i 4 leva (1-2 evra). Ako neko nema poverenja u cesmusu neka slobodno pije flasiranu vodu. Do sada su valjda ljudi shvatili sta donosi pijenje jedne, a sta druge. Mozda ni voda u flasama od plastike nije bas najzdravija (bilo je ranijih godina dosta polemika o plast. ambalazi), a mozda i cesmusa ima u sebi ko zna cega. Ali ako krenemo toliko da paranoisemo pocrkacemo od zedji.
Izvinjavam se na konfuznosti ovog posta malo sam umoran ali se nadam da smo se razumeli.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mrzi me da raspravljam o flaširanju vode. Ako mislite da treba da jačaju oni koji se bave trgovinom pijaćom vodom, dajte im lovu. Samo znajte da, otkad ima takvih, na svakom drugom prirodnom izvoru-česmi, piše: "Voda nije za piće". Ja nemam problem sa pijaćom vodom. SVaki dan se vozikam pored najrazličitijih izvora. Mogu da biram, tvrda, meka, bunarska, planinska, dubinska... Doneću i vama, besplatno! Srbija nikako nije zemlja u kojoj treba plaćati vodu za piće! AKo je neko uspeo da vas ubedi da nije tako, svaka mu čast. Zaslužio je da "sledeće godine u ovo vreme postane milioner"(reči Dereka Trotera, najpoznatijeg među trgovcima vodom).
Nego imam nešto kao pohvalu ovom našem vrsnom ekspertu, ministru. Pored puta Niš- Istanbul, stoji tabla na kojoj piše "Postrojenje za preradu otpadnih voda Bele Palanke". Juče sam primetio neke radnike kako zidaju i sređuju taj objekat. Da li je moguće?
Međutim, postoji i tu jedna sumnja. Ta tabla stoji tu od mog detinjstva (minimum 30 godina) i ta zgradica sa nekakvim obraslim bazenčićem. Ko zna koliko novca utrošeno na ta "postrojenja" i koliko je funkcionera i eksperata tobože tu nešto korisno radilo. Neće valjda na kraju ispasti da su građani opet platili milion za nešto što vredi 20,000 evra?
Nema veze, neka grabljivci maznu i milijardu evra, samo neka naprave filtre za otpadne vode B.Palanke (manje bitno) i Pirota (veoma bitno).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Svaka cast tebi Mix al ima nas kilavaca sa slabim stomakom koji ne mozemo da pijemo svaku vodu pa zato moramo flasiranu cim odemo iz mesta boravka.
Mislim da sam to rekao i u prethodnom postu ali cu ponoviti ko moze da pije ne flasiranu svaka cast i blago njemu, a ko treba ili mora (nazalost) iz nekih razloga flasiranu, sorry!
Gde god mogu da pijem bunarsku, izvorsku, slavinsku ili bilo koju "besplatnu" vodu ja je pijem, al ipak vise volim da platim flasu vode nego da se userem na putu ili pecanju u sred neke bestragije.
Bas sam skoro na keju pecajuci upoznao coveka koji je gradio ta postrojenja za preciscavanje vode i pricao mi je kakve su se tu mahinacije radile nekad. :sm:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo jos jedan plus za ministra. Nisu dozvolili smanjenje bioloskog minimuma Rzava :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pored nekoliko desetina hiljada minusa, dobio je još jedan plus i kod mene. Rezultati su mu katastrofalni. :tumbdown:
 
Vrh Dno