Saša Dragin, ministar za zaštitu životne sredine Srbije

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je jedno veoma interesantno pitanje. Zasto na parkinzima duz Nisave, na mejunarodnom putu, nigde nema ni korpe za smece, a kamoli kontejnera ili klozeta?
Ovde se parkira, jede, baca djubre i sere i pisa na stotine hiljada Turaka, dok putuju od Evrope ka Turskoj, kao i gomila Iranaca, Bugara, ostalih stranaca, kao i mnogo nasih putnika.
Napravljeni su parkinzi, lepo obelezeni, a pored njih deponije i govnjara. Ni na jednom nema ni jednog traga da u Srbiji postoji ministarstvo za zastitu zivotne sredine.
Najgore je u prelepoj Sicevackoj klisuri, koja je i pod "posebnom zastitom" drzave, kao prirodna lepota.
Pa ovo ne da je minus za ove drk.dzije i lezi..ebovice i lopo.e, nego je velika sramota za svakog stanovnika Srbije! Ja se stidim.
Pitam se sta li ovaj k.rta od ministra planira da preduzme da bar pored puteva kojim prolaze stranci bude tragova njegovog rada. U stvari nema sta da se pitam, jer znam da ne preduzima nista.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nego chiji je?
Valjda imaju obavezu na drzavnom nivou da se brinu za zastitu zivotne sredine. Vidim ja da cemo mi u jos jednu web akciju sa angazovanjem novinara. Ako nece ekolozi da menjaju - ribolovci ce!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nemojte da pogresno shvatite. Djubre pored puta je sramota i ogavna pojava. Da li su to Turci janicari ili Cune Gojkovic slabo me interesuje. Ono postoiji, a ne bi trebalo. Ali nemozes da kucas na vrata onog ko za to nije zaduzen, jer ces ista da poljubis ko blesav. Ako jeste u nadleznosti tog Ministarstva onda super, ali mislim da nije. Verovatno je u pitanju Preduzece za puteve ili neka slicna nebuloza. Pitanje je ko ce da postavi kante, ali i ko ce da prazni djubre.
Sto se tice webakcije ja je itekako podrzavam, hajde da smislimo kako i da uradimo. Nice, clean and simple. Ali ne ko muve bez glave....
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
A bre fantome koj moj se pa ti vredjas. Nisam mislio o web izradi vec o tome KAKO i KOME da se obratimo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neki ne primecuju da na parkinzima nema kontejnera i kanti. Zbog simpatija prema mladom ministru zivotne sredine neko olako veruje da za brigu o deponijama pored puteva treba da se angazuju putari, za govna u reci oni koji su ih israli, a za zagadjenje vazduha avio-kompanije...
Ua nesposobnjakovici i propali politikanti! Neka **** **** onaj koji je placen da u Srbiji stiti prirodu i zivotnu sredinu! A oni koji ga brane, neka mu se pridruze!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne znam ko je sada zadužen za ove stvari, ali svaka mu čast. Ovo što ćete videti na sledećoj slici je vrh zaštite prirode i to one koja je pod posebnom zaštitom države, to jest, vlade i nadležnog ministarstva.
Pored izvora pitke i veoma kvalitetne vode, stoji tabla koja obaveštava da se nalazite u parku prirode "Sićevačka klisura" koji je od posebnog značaja. Ljudi koji se "bave" održavanjem ovog parka sasvim sigurno često prolaze pored ovog mesta kada posećuju ove krajeve. To im je "posao". Prošetaju malo kroz okolne šume, prikupe uzorke biljaka, kamenja i slikaju ponekog daždevnjaka. Posle objave neki "naučni rad" na tu temu, čisto da podupru svoje naučničke titule i potkuju svoju "karijeru". Pretpostavljam da pored ovog izvora okrenu poneko jagnje i prase, pa i sami razbacaju svoj otpad oko ove table. Garantujem da ispod izvora hlade pivo i ambalažu razbacaju pored izvora, jer se nisu setili čak ni korpu za smeće da postave pored njega, iako je tu širok parking, klupica i jedna vrsta izletišta. Ubeđen sam da su ti ljudi primitivniji od seljaka koji žive u okolnim selima i napasaju ovce unaokolo.
Takvi što nam čuvaju prirodu sisaju državnu sisu, ali ih ne zanima ono za šta su plaćeni. To je jedini logičan zaključak do koga dolazim svaki put kada svratim da pijem vodu sa ove česme, a gomila smeća je sve veća. Pitam se, kolike su deponije na skrovitim mestima, kada je ovolika nastala usred parka prirode i naslanja se na ono što ga označava? ???
Da se ja pitam, odmah bih potražio onog ko je odgovoran za ovo i uručio mu ne momentalni otkaz, već poziv na suđenje. :mad:
 

Prilozi

  • Idealno mesto za deponiju.jpg
    Idealno mesto za deponiju.jpg
    507,1 KB · Pregleda: 247

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Kada englezi prave parkove oni naprave park bez staza a sami setaci naprave staze gde im to najvise odgovara, pa nakog nekog vremena dodju komunalci (ili vec ko treba) i naprave asvaltirane staze upravo tamo gde su ljudi ugazili travu.

Tako treba i kod nas. Gde su cobani naucili (navikli) da bacaju djubre treba postaviti kontejnere. Lose navike se ipak tesko menjaju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
  Mislim da su u ovom slučaju čobani odlučili da svoj otpad odlože baš tu gde je najveća šansa da se pojavi onaj ko brine o odnošenju toga. Prevarili su se. Taj će tu da prođe 100 puta, ali neće preduzeti ništa. Zašto bi?
  Zaposliti se u instituciji za zaštitu prirode u Srbiji je bolje nego dobiti na lutriji. Ništa ne radiš, niko te ne proverava, a dobra državna plata redovno pristiže. Kada vidiš da je ugroženo neko prirodno dobro dovoljno je da kažeš "Narod je stoka" i... platica opet stiže i to, sa povišicom za posebne zasluge.
  Ja bih ljudima koji "štite" prirodu Srbije odobrio korišćenje psihoaktivnih supstanci u radno vreme. Posao im je toliko "lak" da naprosto postepeno umiru od dosade. Treba im bar na neki način omogućiti da se zabavljaju. Nije valjda da po ceo dan dremaju i čekaju da im stigne sledeća plata? Ja bih im dozvolio da ili budu high ili stoned. :wacko: :dance:
Nije zdravo samo blejati. :-\
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
C c c srpska posla,onaj sto treba da ocisti on se izvuce kao da ce to da radi neko umesto njega,a onaj koji mu je nadredjeni ne moze da istrpi kritiku svog nadredjenog pa pokriva ovog ispod sebe.A ovaj sto je nadredjeni svima (obavezno politicki orjentisan) on kaze da to uopste nije nadleznost njega nego nekog drugog i tako ukrug,a kada bagra se iskenja i nabaca otpadaka da ne mogu ni oni vise da to gledaju traze drugu destinaciju.Ovakve slike kao sto je Mix postavio se mogu videti svuda....i u nasem (uzickom) kraju ih ima i vise nego previse.....
 
Vrh Dno