shimano hyperloop spinning 2.10m 10-30g

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
zanima me dali neko ima iskustva sa ovim stapom npr kako se ponasa kad je na njemu krupna mrena ili ti pastrmka? ukombinovao sam ga sa shimano spheros 5000fa masinicom i perfektno mi lezi tezina za ruku. svgaki komentar je dobro dosao hvala
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Sem sto je ovo musicarski, a ne varalicarski sajt, pitanje nije lose.
Mislim da je pribor vrlo adekvatan za pastrmku, takav stap bi ako nije motkast trebalo da lepo kontrolise i krupnu pastrmku i klena. A masinica je samo dodatna alatka i ako uravnotezuje stap a kocnica joj je dobra, sve je funkcionalno.
Samo, opet, ovo je musicarski forum. Dosta davno sam otisao van varalicarenja, mozda bi na varalicarskim forumima bolje procenili tu kombinaciju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Varaličar među mušičarima ne može se lepo provesti. Mi smo najveći protivnici upotrebe varalica. Jedino mi varaličarenje ne priznajemo za sportski način lova ribe, a Asader je baš nas našao da zapitkuje.
Poštovani Asader, ili postani mušičar ili pređi na varalicar.com. :bye:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Postovani asader,
Ovaj sajt je okrenut samo musicarenju, tako da nemoj da ocekujes odgovore na pitanja koja su vezana za varalicarenje. Ja necu da kazem da smo mi protivnici varalice i varalicarenja, vec da smo mi samo musicarenju okrenuti. Extremisti  :doh: Ako zelis da budes musicar, na dobrom si mestu. Na sva tvoja pitanja vezana za musicarenje dobices odgovre. Nadam se korisne, a koliko su dobri sam ces proceniti.
Dobar link si dobio, varalicar.com je odlican sajt posvecen varalicareju i tamo ces dobiti korisne odgovore vezane za varalicarenje.
pozdrav
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
mixmaster. pedja bg, dr.lucky hvala na odgovorima iako nije pravo mjesto za pitanje. :doh:
Iskreno receno i ja se bavim musicarenjem tek odnedavno sam poceo varalice da koristim posle dugog ubedjivanja okorelih varalicara i to samo iz jednog razloga da probam kakav je osjecaj i priznajem nije tako los. Mada musicarenje ostaje moja prva ljubav, naravno sam izradjujem musice a na ovom sajtu sam nasao dosta korisnih stvari kako o materijalima tako i nacinu izrade.
Bambula, vjestica i jos neke su se pokazale veoma lovne mada su to neke moje varijacije na vase izrade.Zato hvala jos jednom :tbumb:
A inace za musicarenje koristim berkly 3.30m 20-40g u komb. sa starom dobrom i nadasve isprobanom shimano biomaster masinicom.
znam da ce te me ukorit sto ne koristim mahac ali vjerujte probao sam i ne ide izbacaj mi je kratak mada kad uspje plasiram na zeljeno mjesto kupovao sam kurseve na dvd( za pocetnike i napredne vjestine od doug wishera starog musicara iz usa) vjezbao na livadi,vodi i ne ide :blush:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:blush:
Pa Boze moj, i to je neka daleka varijanta musicarenja. Premda mi Biomaster pre deluje saranski nego musicarski, al' 'ajde...
Ipak, ovde se podrazumeva da govorimo o koriscenju flyfishing tehnike. Ako pravis muve i volis da lovis na njih, sve ostalo je relativno lako savladivo uz malo (ali zaista malo) truda, ukljucujuci i fly casting.
No, to je iskljucivo tvoj izbor i opredeljenje. Ja nemam preveliki problem sa drugim tehnikama ribolova, i sam sam uzivao u njima i gledao da ih u potpunosti upraznjavam (praveci, recimo, varalice, voblere), ali musicarenje je ipak poseban pristup i odnos prema ribi kao zivom organizmu, ulovu, elementu ekosistema i raznovrsnosti zivog sveta, prema sapatnicima - musicarima, itd.
Naravno, kako musicarim uglavnom pastrmke, i meni smetaju varalicari koji iduci nizvodno poremete mir na mom putu uzvodno, ali ne smatram da im treba zabraniti ribolov zbog toga. Bar ne pre i posle tog dana...
Ipak, slazem se da ces na pitanja vezana za spinning opremu mnogo bolje odgovore dobiti na drugim forumima (musicarenje.com?  :D)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Asaderu nemoj da dizes ruke od musicarenja u esencijalnom obliku, mislim na mahanje! Nema potrebe da se od flycastinga pravi fama i neka posebna umetnost, za pocetak ti je dovoljno da savladas osnove. Necu u ovoj temi da pisem o tome, ali zelim da te na neki nacin ohrabrim da krenes da mases i tada ces da osetis prave drazi musicarenja.
Samo hrabro i udarnicki, ako imas problema sa zabacivanjem, slobodno otvori temu, verujem da ces dobiti korisne odgovre, nakraju krajeva sam ces proceniti koliko su dobri i korisni, iako znam da je tesko da se putem pisane reci objasni!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Varaličar među mušičarima ne može se lepo provesti. Mi smo najveći protivnici upotrebe varalica. Jedino mi varaličarenje ne priznajemo za sportski način lova ribe, a Asader je baš nas našao da zapitkuje.
Poštovani Asader, ili postani mušičar ili pređi na varalicar.com. :bye:
UKOR i minus za MixMastera i Luckyja!!! Dobar varaličar je ozbiljan kandidat za još boljeg mušičara. Mislim da je bar 3/4 mušičara nastalo evolucijom  :D od varaličara, i pozdrav Asaderu!!! Ako ti se sviđa varaličarenje, na mušičarenje ćeš se napaliti NEIZLEČIVO. Samo nahvataj nekog sebi bliskog koji maše i ...
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Dakle, ovako:

klasicna varalica (bar one na koje mi mislimo) je vestacki mamac u vidu ribice, zabe, skakavca, kasike, leptira...

klasicna vestacka musica je vestacki mamac u vidu mrava, musice, ostalih insekata, ribica, miseva (strimeri)...

I JEDNE I DRUGE SU VARALICA, s jedinom razlikom sto klasicne varalice imaju trokrake ili dvokrake udice, a musice imaju jednokraku udicu... i naravno, razlikuju se u tezini.

Jel' sam nesto pogresio???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče, znamo da je varaličar dobar kandidat za ozbiljnog mušičara, ali ovaj naslov bih ja odmah obrisao, jer pripada drugom sportu. Pitate se zašto? Evo objašnjenja:
Mogao bi neko da sledi ovaj primer, pa da otvori još varaličarskih tema, a nakon toga i neku o bolonjezima, štekovima, šarandžijskom ribolovu...
Možda je dobro rešenje otvoriti posebnu rubriku za ostale načine ribolova, ali spinning štap (pogledajte naslov!) u odeljku koji se zove "Mušičarski štapovi" je loš primer i trn u oku.
 

zagor

Newbie
Učlanjen(a)
17.09.2007.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Milance
UKOR i minus za MixMastera i Luckyja!!! Dobar varaličar je ozbiljan kandidat za još boljeg mušičara. Mislim da je bar 3/4 mušičara nastalo evolucijom  od varaličara, i pozdrav Asaderu!!! Ako ti se sviđa varaličarenje, na mušičarenje ćeš se napaliti NEIZLEČIVO. Samo nahvataj nekog sebi bliskog koji maše i ...

dr.lucky je napisao(la):
Asaderu nemoj da dizes ruke od musicarenja u esencijalnom obliku, mislim na mahanje! Nema potrebe da se od flycastinga pravi fama i neka posebna umetnost, za pocetak ti je dovoljno da savladas osnove. Necu u ovoj temi da pisem o tome, ali zelim da te na neki nacin ohrabrim da krenes da mases i tada ces da osetis prave drazi musicarenja.
Samo hrabro i udarnicki, ako imas problema sa zabacivanjem, slobodno otvori temu, verujem da ces dobiti korisne odgovre, nakraju krajeva sam ces proceniti koliko su dobri i korisni, iako znam da je tesko da se putem pisane reci objasni!

Pošto sam ja u toj fazi prelaska sa varalice na muhu i mašem na livadi al mi baš nešto neide , mžda da netko od voljnih u topicu za pocetnike da objasni baš ono školski za pocetnike osnovne tehnike da se može procitat i korigirat greške koje vjerovatno radim .

Shimano hyperloop spinning 2.10m 10-30g kad smo vec kod tog štapa , volim shimano i lovio sam s dosta njihovih modela ali sa ovim ne .. zato opcenito o štapu za pastrvu , štap nesmije biti brz jer ceš imati dosta otkvacivanja a ni previše spor (tzv. špageta) jer neceš moci dobro kontrirati , znaci nešto između . Za mrenu narocito ako je krupna i voda brza bojim se da ce taj stap biti malo slab.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
danas oproban i to na tulara sa sistemom koji ce vas sve nasmijati e ovako
hahahaha za sprdnju cu ostati iglica od 2 grama produbljena i napravljen propusni plovak od nje
postavljena na osnovnu strunu 0,25 pa virblica pa podvez od 1,7m 0,18 i tular na udici 14.
malo cudno za bacanje ali vec posle par izbacaja se navikne
nakon 10tak minuta udarac :hammer: i glavatica od nekih 700g koja je naravno vracena
hvala svima na odgovoru i da poslusamo mix-a jer je covjek u pravu obrisi temu lucky da ne bi dolazilo do zabune
bistro i pozdrav  :bye:
 
Vrh Dno