Single foot vs snake

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Pa ja sam ti odgovorio tačno na pitanje koje si postavio
U fabrikama stapova rade obicni fizikalci koji štancuju gotove štapove,jedan montira sprovodnike,drugi lakira,treci montira plutu.... Niko i nigde ne proverava gde je kičma štapa ,dobiju mere odnosno mesta gde stavljaju karike i rade svoj posao,to nije nikakva mudrost niti pamet


Pravi i jedini posao tu rade inženjeri tj konstruktori blankova koji na osnovu materijala koji koriste konstruišu blank sa određenim karakteristikama,sve ostalo je fizikalija

Na tebi je dal ti se ta akcija štapa dopada ili ne ,i da li želiš da staviš bolju opremu od standardne ,jer svaka fabrika gleda gde može da uštedi,zato kod svih proizvođača(dobrih) imaš opciju kupovine blanka pa da sam tjuniraš štap po ličnim afinitetima

Isto je i sa kolima,neko vozi fabricki auto,neko promeni felne i opruge (stavila bi i fabrika eibach opruge al toliku razliku cene ne bi mogli pravdati kupcima niti biti konkurentni).....

sve je stvar ličnog užitka
Ja uživam da sebi prilagodim stvari na način koji meni leži,(pogotovo ako su sredstva za uživanje i svakodnevnu upotrebu),a neko se prilagodi stvarima.i svako ima svoj izbor.

7 štapova sam samo radio od jednog te istog blanka,i nije me mrzelo da menjam raspored i veličinu karika,dužine drške....sve u cilju nalaženja idealne parabole,težine,balansa i osetljivosti štapa
Kad nešto voliš onda se tome maksimalno posvetiš,i konstantno se unapređuješ,učiš,dopunjuješ znanje,uski vidici nisu promenili svet na bolje

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nebo, jeste li ti i maric razmisljali da otvorite proizvodnju stapova? steta da propada takav talenat i iskustvo samo za licnu upotrebu  :D
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
ma jok posao i zadovoljstvo ne treba spajati  :D a i time se bavim samo kad meni zatreba stap ili nekom od prijatelja da se pripomogne
ne mozes stici da lovis smudja,srne ,zeceve ,lipce i pastrmke i jos raditi stapove,to ne biva  :hammer: standardan posao sa vecito neradnim vikendom mi omogucava da to postignem  :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
salim se ja malo  :) budzi stapove ako to volis i ako te cini srecnim . ja sam zadovoljan i sa serijskim stapovima . to je i normalno da nas sve ne zanimaju iste stvari . ja ne vidim sta ce se revolucionarno desiti ako stavis vrsni sprovodnik od jedne ili druge firme a tebi to stvara veliku razliku i nisi srecan sa sprovodnikom koji ti ne odgovara  :tbumb:
samo napred , kako dostici savrsenstvo ako ne eksperimentisanjem
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
to krene tako,a najvise npr sa rukohvatom,generalno svako voli neki drugaciji,pa onda napravis sebi najudobniji za ruku,pa hajd onda kad si to uradio sto da ne stavis i bolje karike,pa uzmes boju konca.....pa....  :D

ne valja samo kad naviknes na bolje,kao sa spin karikama gde to zaista pravi veliku razliku,pa sa sic karike predjes na alconite(losiju),pa osetis otpor trenja,sustanje,ih ruznog osecaja  :D

najbitnije je sto cesce biti na vodi,ja se trudim da svaki trenutak iskoristim,pa sve ostalo  :D
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Nadam se da me samo niste pogresno shvatili...

Sve je to ok, svako ima pravo da radi ono sto mu pricinjava zadovoljstvo.
Skuplja ili jeftinija oprema, kvalitet karika, plute... licni izbor
Moja reakcija je bila na tvrdnju da dvostopalni ili snejk provodnici cine sam blank meksim , odnosno dodatna tezina provodnika i epoksija dovode do veceg savijanja blanka.
Moje misljenje je i dalje da snejk provodnici samo mogu da ukrute blank, jer samo motanje provodnika na dva kraja dovodi do toga da na svakom provodniku imamo 2-3 cm
armirane celicne zice (provodnika) koji u istoj toj duzini ne dozvoljavaju nikakvo savijanje blanka. Produkt toga, pri ekstremnim opterecenjima stapa je pucanje epoksija na delu gde je provodnik premotan koncem, sto je verujem vecina nas videla kako izgleda.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
epoksy puca i na jednostopalnim sporovodnicima ,i nije potrebno nikakvo ekstremno opterecenje vec ce on uvek pucati i pri mali opterecinjima

ta teorija za koju mislis da je ispravna bi bila tacna kada bi celom duzinom imao zicu ,a ne na duzini od 2 cm umesto na 1 cm(kao sa single foot sp.)

uzmi jednostavan test ,goli blank i 2 seta karika(snake,single foot),obmotaj selotejpom ili krep trakom prvo jedan pa drugi set karika pa protresi stap i zakaci donji deo pa opterecuj vrh i videces da se savijanje biti apsolutno isto,a u ruci kada zatreses stap bice mlitaviji onaj sa snake karikama  ;)

pitaj i bilo kojeg majstora (NSB,Mg servis npr) i dobices isti odgovor
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
U redu je to sto si ti u to ubedjen, ali nemoj insistirati i ubedjivati druge...  :D

Test sa selotejpom i krep trakom je neozbiljan, ne motas ti tvoje CTS blankove selotejpom pa ides na Drinu
Po toj vasoj teoriji, sta bi se desilo ako bi neki ultra-fast stap dobio SF karike umesto snejk karika? Bio bi ultra-ultra fast ili ne?
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Ovakva je ista rasprava bila pre 7-8 godina na varalicar forumu pa pogledaj zakljucak  :D

Bio bi subjektivno ostriji u ruci

Po tvojoj teoriji proizvođači lakiraju blankove,pa ih tako ukrućuju  :D

Sto neozbiljan test ,kad svi tako rade kada traze optimalan raspored karika? Nakacis probas pa ako nije ok lako ispomeras,pogledaj testove sro je hardy radio i vidi kako su stavljeni sprovodnici
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Mariću, da ti lepo nabaviš još jedan blank. Na jedan štap stavi jedne sprovodnike a na drugi druge pa lepo probaj šta ti odgovara. Drugi štap prodaš i tako.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Mene ne interesuje varalicar.com niti njihov zakljucak...
Blank ima istu kolicinu laka na sebi i za SF i za snake provodnike, dodatno ih ukrucuje konac kojim se motaju provodnici i kolicina(citaj) duzina epoksi premaza preko.
9 provodnika puta 1cm za SF provodnike nikad ne moze biti isto kao 9 provodnika puta 2,5 cm za snake...
Jedno je subjektivan osecaj, a drugo egzaktna nauka kao sto je recimo fizika
A i tema nije raspored karika, nego koja vrsta karika...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Strelac je napisao(la):
Mariću, da ti lepo nabaviš još jedan blank. Na jedan štap stavi jedne sprovodnike a na drugi druge pa lepo probaj šta ti odgovara. Drugi štap prodaš i tako.
Upravo Strelac pa vas onda zovnem da prodrmate stapove i kazete svoj utisak. Pa cemo da palamudimo o tome cija je ruka merodavnija u pogledu osetljivosti i ocene ;)

Iskreno Denmil i ja stojim iza toga da ce stap biti kruci sa single sprovodnicama nego sa snake ali posto je razlika minimalna u tezini nece se to toliko osetiti. Jos jedna stvar mislim da cu da stavim jednostopalne pa ako mi se ne svidi promenim i stavim snake i cao.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Maricu, to je vec tvoj licni izbor, uradis kako tebi odgovara i to je to...
Mada, Strelcev predlog i nije tako los, jer koje god da stavis, bice ono "a sta bi bilo da sam stavio one druge"  :whistle:

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Eh pa ima vremena uradice se neki drugi sa snake karikama. Mada iskreno meni musicar jeste musicar samo sa snake karikama, ovo jednostopalno je sranje ali radi posao za nimfaros.
 
Vrh Dno