Skakvac

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Odlično Mariću, samo, da je duža udica malo, ipak za skakavca su udice 2 X. Ako zahefta onaj pravi, nema promašaja ali, sitni

ima da te izlude. Ja uopšte ne pravim skakavce, Goddard sa antenicama je keva za mene, dooobro-gusto odrađen pored to-

ga što 100% podeća na skakavca predveče imitira još par insekata i za mene je nezamenjiva imitacija.

Zanimljivo da Godar mi se bolje pokazao loveći nizvodno ( neko staro pravilo za imitacije kopnenim insektima  kada se lovi ) i

proparajući vodu 1 m malo cimnem i odmah usledi udarac. Ja to tako  :blush:. Da, i imitacijo bumbara nizvodno koso bacam i pustam a

takođe proparam vodu 1 m i ende  ;)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Samo da dodam, da ni jedan foam ne može kada je u pitanju skakavac da zameni krzno po pitanju kolorita ove imitacije.

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Mafke jaovo za pastrmke pravio za leto. Ne lovim ja klena. Jbg.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ma nema veze bre, ja sam najlepše  pastrmke  uhvatio na  skakavce upravo. To su skakavci bili od pok. A. Urbana ''narandžastorepi''

sa kojima  je pobedio na jednom od takmičenja u FT-u krajem 80-e i rađeni su  od srneće ili jelenje  dlake onako podšišani su

jako lepo plivali a boja je bila baš ''ona''. Tako i Godar onako podšišan mi opasno vrši posao u sezoni skakavaca do kasne jeseni.

Foam je najplovniji materijal ali, ja eto za ''skačka '' ga ne koristim .

Meni je  jaaako drago da si koristio foam s' obzirom da si pastrmkaroš  :tbumb:.

Mariću, skakavac ne mora strogo leto da čeka, baš ovi sitni koji se pojavljuju maja su i te kako opasan mamac i za pastrmku i klena

na manjim udicama naravno, 14# npr..
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Hvala tebi što me podseti  na skakavce i na vreme  počnem da  radim neke varijacije sitni-veliki. Čas dođe sezona pa da me ne

zatekne bez imitacija pomenutih. Samo  gruvaj ti i nastavi sa onako lepim segmentima na telu , da imaš bar šest komada u kutiji

uvek jer sezona za površinski lov pastrmke je počela a skakavac i osa uvek mogu da se ponude pastrmci i to u sred podneva.

Ovo iz ličnog iskustva pišem, mnogi forsiraju rano jutro ili kasno popodne a pastrmku sam lovio u sred dana po vrućini no ovo je

druga tema  ;).
 
Vrh Dno