Skobalj

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
E moj Sale...  :(

Od kad je ovog bojkota tako se rasplelo klupko da ne znaš dal da se ubiješ od muke, dal da digneš ruke od svega kada vidiš sa kime ratuješ, dal da...

Ukratko, nerad, lopovi i korupcija na svim nivoima! Sa malo čiste vode u moru mastila, ali ga ovi mastiljavi utucaju u zemlju.

Ribarska osnova za tu Moravu se pravi u kafani i košta milion dinara. (Ručak u kafani gratis.)  :doh:

Zato ona kaže da riba ima sasvim dovoljno i da nema potrebe za poribljavanjem. Eventulano se ubaci malo šarana i deverike, na rados' širih narodnih masa i za slikanje za TV.

Realna ribarska osnova bi pokazala da sigurno ima 20x klenova nego što treba da bude, pa bi možda i veštački mrest klena bio tema za razmišljanje.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
valjda ce da docekamo neka bolja vremena , samo da ne bude kasno kad se sete da urade nesto :'(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.298
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Evo rade,al' HE!
Stanje u mojoj okolini je očajno.Ribe je sve manje i ono što ima lovi se čak i ispod mjere.Nadležni sve ovo dozvoljavaju samo dozvole da neko kupi.
Skoblj se lovio prošle godine na jednoj lokaciji od silnih mjesta,a kada sam vidjeo šta nose došlo mi da plačem.
Čak su mu novo ime smislili: to je naš "Zvornički" škobalj!Kao da je on dostigao svoj maksimum i nema dalje pa ga sada treba izloviti tu štetočinu,sramota!
Plotica i ostala banda ništa bolje nisu prošli-tuga i jad!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ivants peca skobalja na slicne crvene nimfice . mislim da su ove tvoje odlicne za takvu varijantu  :)





 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
znao sam da ce biti zabune  :) prebacili urednici moje slike iz teme danas sam vezivao u ovu temu . postovao sam posle slike crvene nimfe koju je postavio strelac ...
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1578.msg105231#new
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
:bleh: :bleh: morao sam malo da zakomplikujem situaciju, prejednostavno bi bilo da sam ostavio link i upozorenje da je i zašto to ovdje prebačeno :D  sory  :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kolega i ja vec neko vreme se kao dogovaramo da idemo jednom zajedno na podusta jer bi on to volio da proba pa bi da vidi kako ja to radim. Dosli smo na vodu. Dajem mu instruktcije....ja vadim odam prvog za uzorak  ;) i posle se posvečujem lipljenu. Kolega klepa samo klenove ali neče ga podust pa nikako... posle sam se nasitio lipljena i silazim po toku do kolege koji se još uvek pokušava upisati podustom. Obojica smo se između upisali sa po kojom pastrmcicom i lipcem ali njega škobo neče pa neče...ja opet evo vidi....i izvadim ga  :hammer: smesno....malo ga zezam jer je daleko iskusniji i bolji musicar od mene...on prihvaca salu u "skromnom pocetnickom duhu"  :hammer: ali znam da cim drmne prvog kako valja brzo ce mu uci u krv jer je to stari lisac....i tako je i bilo....nakon jos mozda sat vremena dok nismo dosli do meni zeljene pozicije nije se upisao sa škobaljem...a onda je poceo da vadi relativno cesto skobalja za skobaljem....naravno sa malim pauzama između. I tako, starog iskusnog pastrmskog musicara sam totalno "upropastio"  :hammer: ne da sada uspesno musicari sarana nego i podusta pa i mrenu  ;) evo par mojih podusta....i ja sam ih danas dosta nalovio.
 

Prilozi

  • 00607.jpg
    00607.jpg
    120,8 KB · Pregleda: 284
  • 00617.jpg
    00617.jpg
    99,5 KB · Pregleda: 273

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.298
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Odlično si dan ispunio,mene škobalj nešto ne privlači,mada sam sebi obećao da ću probati.
Fotke su odlične!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala, meni je zanimljiv ali nije da bi ga mogo bas ceo dan loviti kao lipca i pajku  :blush:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odlične ribe,Seb!
Skobalj je ponekad stvarno čist kapric.Ume lepo da napada nimfe,ali je prečesto totalno ravnodušan.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma da, ima momenata kada je totalno ravnodušan ali ako se naleti na jedno fino jato po koji se ovek zezne  :hammer: a nekada idu ko' blesavi na nimficu, nekada na glo bug... kako kada, uglavnom treba probavati i biti uporan.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
prvo sam ih dosta ulovio dok sam pokušao izčačkati nekog lipljana na gamaruse i kojekakve nimfice a zatim kada se je jedna brana otvorila i digla mi i zamutila mi Savu otišao sam se igrati u jednu pritoku i tamo sam se ga nalovio također i na glo bug pa i opet na nimfice dok sam ciljao neke mrenice.
 

Prilozi

  • 00691.jpg
    00691.jpg
    84,4 KB · Pregleda: 263
  • 00674.jpg
    00674.jpg
    85,7 KB · Pregleda: 270

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Bravo Seb, raznovrstan ulov.

Interesuje me jesi li ga probao na suve muve i ako jesi na koje imitacije si ih dobijao?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
prošle i predprošle godine jesam....samo tri ulova...nije vredno pomena  :hammer: na mrava i cdc emergera..."pljuskao je" vidio sam da se tu i tamo diže i kupi nešto sitno....i probao sam, dugo je to trajalo...odustao sam i vratio se nimfama. Možda na nekim drugim vodama ima tu naviku da se češče tako hrani....ovde gde ga ja lovim jok... moguće je ali  :blush: Mislim da sve ovisi na kojoj vodi je to.
 
Vrh Dno