Slike insekata u prirodi

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Male jesenje kamenjarke:
 

Prilozi

  • IMG_5131.jpg
    IMG_5131.jpg
    47,7 KB · Pregleda: 230
  • IMG_5133.jpg
    IMG_5133.jpg
    45,9 KB · Pregleda: 217

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Evo nekoliko stanovnika Vucjanke...

v15m.jpg


v12ts.jpg


v13u.jpg


v14p.jpg

 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
To smo slikali ja,Peka i Vekasax krajem januara i nam je bio zanimljiv.Sliku sam samo kropovao nista nisam sredjivao tako da mu je to prirodna boja.Bio je u levkastoj kucici od kamencica koju nismo slikali  :doh:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
Tako je crni ko da sam ga ja izvukao iz te kućice glatka tanka isto kao neka trubica meni je zanimljivija ova boja krem na rozo ovog drugog tulara koji ne pravi kućicu. Jer ovog tirkizno zelenog nećeš naći bez kućice a uz to uvjek su fiksirani za kamen. Znam da ih lipljen obožava jer su maleni taman za njegova usta.
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
znaci ovaj sa druge slike od Crnog je isto tular?
jel neko zna odredjenu vrstu ili ima sliku odraslog insekta?
nalazim ih dosta na Dravi nahvatane na granje sa dna.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Realno govoreci i onog zutog tulara isto ne mozemo da nadjemo bez kucice koja je isto napravljena od kamencica (nesto grubljih,vecih) i stoje pricvrsceno u grupama na neki kamen ali ih riba obozava.Zato cu smotati nekog u slicnoj ovakvoj boji pa sta bude,bude bar da probam.
Ovaj drugi,mozda ce na slici ne vidi najbolje dosta vuce na krem-svetlo braon boju.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
              Na pretposlednjoj slici je nimfa jednodnevke koja se moze (a i ne mora) penjati na kamen radi preobrazaja u odraslu jedinku. Tu uglavnom spadaju: Heptagenia, Rhithrogena germanica, Ecdionorus.... Imitacija na #12-14 i za nimfe i za odrasle.
              Na zadnjoj slici mislim da je u pitanju ista nimfa samo okrenuta na ledja... mozda i gresim.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ne gresis druze u pitanju je ista nimfa samo slikana i odozdo da se vidi razlika u boji tela.
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Prijatelji, na zadnje dve fotografije sa Vucjanke su Epeorusi, veoma karakteristicni za identifikaciju, nema drugih nimfi jednodnevki sa dva repica a veoma je upecatljiv i taj skorpijast izgled zbog polozja prvog para nogu. Interesantno je jos sto se te jednodnevke kad krenu u rojenje u odredjenom broju slucajeva presvuku pod kamenjem i isplivavaju kao subimago, sa razvijenim krilima jos sa dna. To moze da znaci da ce musice kao March Brown, March Brown Spider, Pheasant Tail Wet  biti aktuelne i zbog njih  a ne samo Ecdyonurusa ili Rhitrogena. Obicno je nazivamo Smedjom jednodnevkom.
 

stepa

Junior member
Učlanjen(a)
12.11.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Evo danas sam slikao neki insekt ??? ??? ???....Ne znam sta je,ali znam da na kraju repa ima neka klesta kao skorpion,koja su me prilikoman da ga uhvatim upola  :mad:
 

Prilozi

  • neka buba.jpg
    neka buba.jpg
    144,9 KB · Pregleda: 244
Vrh Dno