Slike insekata u prirodi

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Ili nesto ovako  :D

huexjs.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Manje vise :) nije to TA nijansa.... salim se odlicna, samo ako je crni deo pokrov, onda je sa pogresne strane. Al opet ... mnoge nimfe zahvaljujuci strujama se koprcaju na sve strane.... mene samo zanima koja je to tacno buba sa slike.... nema logike da su joj boje pred parenje...
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Oholi, i ja sam u dilemi da li je ovako ispravno uradjena nimfa.
Po nekim pravilima ova nimfa bi trebala da dubi na glavu sa udicom na gore.
A ako je tako onda sa unutrasnje strane udice trebala bi da budu ledja nimfe.
Prelistavam razne stranice po int i razgledam slike, ima nekih koji rade i ovako i onako nimfe, tako da ne mogu nigde da nadjem adekvatan odgovor.
Moje neko misljenje je da to nema veze, da se i ova nimfa mnogo kotrlja kroz vodu tako da nema veze koja je koja strana.
Bas sam zagledao ponasanje ovakvih udica sa tungstenom u plicim brzacima i dosao do tog zakljucka.
Ali, ope me buni ta situacija da 90% riba koje ulovim sa ovakvim udicama zakacim za gornju usnu...
Mozda je ovo dobra tema za neku diskusiju ali u odgovarajucoj temi.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ma kovitla ih voda.....nebitno je....ionako u brzacima, za gde je i namenjena riba ne zagleda previse
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Ima je u Mlavi, Kolubari, na nižim tokovima reka. Potraži je u Moravi kod tebe, nekad je cvetlala i Zapadna Morava kod Kraljeva.To je muva koja se roji masovno u prvi mrak, noću, i skuplja pod svetiljkama da bi se na nju pecao som.... Masovno se roji, kao da pada sneg!!! Vodeni cvet...
P.S. Nisam je viđao u gornjim tokovima pastrmskih voda...
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Nije to vodeni cvet ( Palingenia longicauda ). Znam za nju, neki je zovu mali vodeni cvet. Kada sam rekao "nije zastupljena" mislio sam na pastrmske i lipljenske vode
 

ermedin

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2012.
Poruke
255
Broj reagovanja
0
Danasnje rojenje jednodnevke , Olive Dun  i to u velikom broju

jednodnevka-11.jpg
 
Vrh Dno