Slike leševa?!?

Da li mislite da na forumu treba objavljivati slike očigledno mrtvih ulovljenih riba?!?

  • NE - štete ugledu foruma, administratori treba da ih obrišu i upozore člana

    Glasovi: 25 83,3%
  • DA - ne smetaju mi

    Glasovi: 5 16,7%

  • Ukupno glasača
    30

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ima ovde dosta prostora za polemiku.
Tihi83 je napisao(la):
C&R pravac je itekako potreban nasim rekama, pogotovo manjim rekama u kojima zive plemenite vrste riba. ... Da te podsetim da je u mnogim uredjenim zemljama C&R izvikana stvar i da se ne dize tolika buka, ko hoce da uzme ribu ode gde je to dozvoljeno i niko ga ne osudjuje zbog toga...
Sve si rekao. Samo što je u npr. Danskoj sportski ribolov tako uređen da riba ima toliko da izlov 1-2 ribe (uglavnom losos ili pastrmka) za porodični obrok ne može ugroziti riblji fond. Više od toga osim sramnih zaostataka iz bivše SFRJ niko nikad neće ni poneti... Šaran, štuka, som... Mrene?!? A tek 3 bucova?!? Bez reči...

Tihi83 je napisao(la):
I sam sam imao slicnu situaciju pre par godina na FB, za odbranu reka od MHE investitora upotrebljena je jedna veoma ruzna slika, divlja jezerska pastrmka oko 2kg iz Visocice mrtva sa sve najvecim pirotskim krivolovcom na njoj! Vecina clanova ovog foruma je tu sliku videla ali niko sem mene nije odreagovao na nju, ne zato sto ta slika nije ruzna vec zato sto je to objavio gos. Panic! Da budem jasan on nije ni neko ko je ubio niti je sliku napravio ali je objavio, da bude jos crnje i gore u cilju promocije reke i njenog ribljeg fonda! Ne secam se da si komentarisao tu sliku...
Ovo mi je promaklo, a i koliko vidim nije bilo na forumu...

"Znajući te već duži niz godina siguran sam da nikada nisi objavio ovakve slike ni na forumu ni na ostalim društvenim mrežama kao i da nećeš... Kao što sam i siguran da nikada ne bi ubio onolika tri bucova pošto ih je nemoguće pojesti u porodičnom okruženju za jedan obrok. A zamrzivač za čuvanje bucova verovatno nemaš..." - na ovo mi reč nisi rekao...

 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Covek je poneo onoliko koliko je dozvoljeno. Cemu galama oko toga?
Obrati li se neko kolegama na vodi koje napune mreze do vrha ribom, i to uglavnom ribama ispod dozvoljene mere? Ode li neko zimi kad se grabulja da tim ljudima objasni kako treba vracati ribu? Ili se plasimo da ne zavrsimo u vodi? Lakse je to ovde preko tastature...
Nas problem nisu ljudi koji godisnje ponesu 10 ak riba kuci, nego ovi drugi. A ti drugi su na vodi svaki dan pa ko hoce da resi problem nasih voda neka izvoli. A verujem da nece niko.
Ja sam na forum registrovan 2012 cini mi se. Zeljan da sve to naucim i sto pre krenem u akciju na Moravi javio sam se mnogim kolegama na forumu, i video sta? Da 90% forumasa ne zeli ama bas nista da objasni mladjem kolegi.
Sasa koji je ovde glavna meta je jedan od kolega koji je u tih 10%. Covek ne da mi je sve objasnio sto se tice pecanja klena na Moravi, jer pecamo na istoj reci, nego se sam ponudio da mi posalje sve sto mi je potrebno za vezivanje musica za klena. (Moram da pomenem i kolegu Oholog koji je uradio istu stvar, gomilu materijala sam dobio od njega).
Mislim da 'kolege' mogu malo da spuste loptu ovde, a da se angazuju u realnosti ako su za to stvarno zainteresovani...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.171
Lokacija
Čačak
Bravo Andrija... U centar [emoji122][emoji122]


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Hvala andrija. Mislim da je vec doslo vreme da ti obucavas kolege kako uloviti velikog klena . Ako sam bar malo doprineo da dostignes ovaj stepen i kapitalne ulove veoma mi je drago.  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.171
Lokacija
Čačak
Ja znam da ja nisam doorineo.... Sledeci put kad budem na moravi morscu da ga uzmem za vodica. Ja sma zaboravio da pecam klenove [emoji3]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Evo da se i ja oficijelno upisem u sliku "lesinara". Ranije sam vec kacio slike  mrtvih riba no tada niko nije dizao prasinu. Elem, ova je uhvacena - olesena - filetirana - pojedena - svarena 30-og septembra prosle godine.

49 cm., reka Mura negde u Austriji kao sto rekoh septembra 2019. Kalifornija je otvorena do 31. decembra, da se razumemo, sve ostale salmonidne su u zabrani od 16.9. Dozvoljen limit - tri ribe dnevno max. 6 nedeljno. Za 7 meseci godisnje koliko sme da se peca dozvoljen limit max. 25 riba od 30 cm. (moj licna mera na ovoj vodi je inace 35 cm., ispod toga ne nosim ribu). Kontrole svakodnevne, uhvacen u krivolovu gubi dozivotno licencu za tu vodu i oduzima mu se dozvola za pecanje na najmanje pola godine, sudski se goni prekrsajno sa kaznom do 3600.- Evra + sudski troskovi - pa ko voli da reskira, go ahead. Godisnja licenca za ovaj deo reke, ca. 4 km, 550.- Evra. Znaci da sam te tri ribe koje sam ukupno odneo 2019. posteno platio a riblji fond i ostali ribolovci nisu nista osetili jer ovde vrvi od riblje populacije i gotovo je uspeh uhvatiti pastrmku manju od 40 cm.



Obratite paznju na boju mesa. Riba zivi u brzaku izuzetno ciste vode i stravicno je zilava i jaka. Jedna od najukusnijih riba koje sam pojeo u poslednje vreme. 6 fileta.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.171
Lokacija
Čačak
E jesi mesar [emoji23][emoji23]
Samo mi balkanci seremo o pustanju sve ribe... Sav normalan svet lepo pojede po neku....

Kao sto andrija rece, razapinjanje ovako na forumu nista ne koristi... Realno verovatno niko od najglasnijih nije nikada nekog prijavio za krivolov, oterao sa vode.... Usao u konflikt....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ja volim da udjem u konflikt...
...kad mi zena stoji za vratom dok vezem muve.  :mad:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.171
Lokacija
Čačak
easyrider_ je napisao(la):
Ja volim da udjem u konflikt...
...kad mi zena stoji za vratom dok vezem muve.  :mad:
Ja imam svoju sobu... [emoji6] Jes 2x2m al dovoljno meni

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ti si baja...  8)
Danas ulazim u konflikt kad cuje da hocu svoju sobu...  :-[
"Necete me prevariti, hocu svoj deo"
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.171
Lokacija
Čačak
Hahah... Vodecemo do kad je imam.... Dok malisa ne poraste cenim [emoji23][emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
easyrider_ je napisao(la):
Ti si baja...  8)
Danas ulazim u konflikt kad cuje da hocu svoju sobu...  :-[
"Necete me prevariti, hocu svoj deo"
[emoji3][emoji23][emoji1787]
 
Vrh Dno