Slike leševa?!?

Da li mislite da na forumu treba objavljivati slike očigledno mrtvih ulovljenih riba?!?

  • NE - štete ugledu foruma, administratori treba da ih obrišu i upozore člana

    Glasovi: 25 83,3%
  • DA - ne smetaju mi

    Glasovi: 5 16,7%

  • Ukupno glasača
    30

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hajde malo da analiziramo musicarsku terminologiju... sta je to u forumaskom zargonu MESAR? to je zla osoba koja ubija dragocene ribe i nabija prste u oci postenim musicarima tako sto pokazuje njihove slike. to je egoista sto rece markovic i sujetni lik sto rece strasni. taj ne uziva u prirodi , reci , ribolovu . kako da uziva kada ubija ribe koje su sastavni deo tog ambijenta. ukratko, mesar je negativna pojava koju treba eliminisati.
idemo od pocetka da bi bolje razumeli. kako se postaje mesar? moze li svako da bude mesar? koji uslov treba ispuniti da bi se dobila takva titula? potrebno je bar po nekad a pozeljno je sto cesce kaciti fotografije mrtvih riba. kako doci do fotografija mrtvih riba ? naravno treba ih upecati. znaci da bi bio mesar moras da znas da pecas, i to na mestu gde je dozvoljeno ubiti ribu , inace si ribokradica .
kako neko ko peca samo tamo gde se placa ulaznica i gde moras da pustas sve ribe , kako takav da postane mesar? jednostavno da ode na reku gde je dozvoljeno biti mesar. tu dolazimo do problema. u nasoj zemlji biti salmonidni mesar je veliki problem jer smo siromasni sa takvim vodama . jedino drina pruza takve mogucnosti da se na musicarski pribor ulovi riba za poneti. veoma komplikovan nacin da se upeca lipljen ili pastrmka u drini . ima gomila jednostavnijih metoda kome je cilj meso ali postoje ljudi puni entuzijazma a pri tome su vesti musicari i dobri ribolovci. takvi redovno hvataju ribe i odredjeni broj ponesu sa vode.
jednostavniji put do titule mesara je ciprinidno mesarenje. takvih reka imamo mnogo vise i jos uvek su bogate ribom. ja sam bas taj , ciprinidni moravski mesar  :D imam srecu da zivim pored velike reke bogate ribom i da volim da pecam... i to bas na musicarski pribor. izabrao sam najzahtevniju tehniku da na velikoj reci koja nije bas zgodna za gazenje pecam zajebanu ribu bucova .postoje mnoga ogranicenja da bi se uopste musicarilo na moravi. mora da bude bistra voda skroz , mora da bude u minimumu , mora se poznavati reka i tereni , mora se pronaci aktivna riba , treba imati dobitni strimer i prezentovati ga na odgovarajuci nacin...znaci daleko od toga da odes za vikend i za cas namlatis pun dzak bucova na moravi. sa danasnjom ponudom varalicarskog pribora i uputstvima po internetu daleko je jednostavnije tom metodom uloviti bucova na moravi . ja ih u ovo doba godine cesto ulovim i neke od njih ubijem .
sve je to lepo i nema problema . problem nastaje ovde na forumu. nisu problem samo ove zadnje slike. uvek kada okacim sliku dobrog bucova ciji je status na slici nedefinisan , uvek je vise onih koji su spremni na kritiku jer je mozda a verovatno jeste mrtav ...od onih koji iskreno cestitaju na ulovu. to uopste nije povezano sa brigom o sudbini ribe jer i zvezdanu nije cestitalo svih 19 clanova koji su glasali da se moje slike obrisu. zato sam u temi bucov i napisao da mnogi jedu svoja muda kada neko ulovi dobru ribu 
ogromna vecina ljudi ovde su bas to sto sam i rekao ..internet musicari i lazni ribobriznici . to su ljudi koji uopste ne pecaju ili par puta godisnje pecaju . na nekom reviru po nekad pecaju ili lokalnoj recici klencice . pustaju sav ulov kojeg realno i nema i sekiraju se za sudbinu bucova /beluna iz zapadne morave. zabrinjava ih steta ugledu foruma koju sam naneo sa fotografijom mrtvih riba.
odavno nisam bio aktivan na forumu pa sam se bas raspisao  :D ko ima strpljenja neka pazljivo procita ...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Pogledaj temu Bucov 2019 gde ti svi lepo cestitaju na ulovima, pohvaljuju slike, trazimo snimke, dok u jednom momentu ne pocinjes da kacis mrtve ribe, pa izjavljujes kako tvoji bucovi samo jednom idu na slikanje i onda na pitanje sta radi sa njima ti napises: "Neke poklonim , neke pojedem a neke zamrznem...", znaci ni jedan ne pretice...

Dakle sve si o sebi sam rekao i napisao, tvoji postupci sve govore i to je jedina tema osude, krivo ti je sto ne dobijas priznanje za vestinu ali je to tako jer je koristis za punjenje zamrzivaca.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
strasni, totalno si promasio sustinu, ali to si namerno uradio  kao pravi forumas  :D vracas vodu na tvoju vodenicu . u zadnja dva velika posta sam opisao sve i o pecanju i o nosenju ribe . o uticaju mog ribolova na stanje u reci i sramotu na forumu .
ti ponovo vracas pricu u smeru kako sam ja rekao sve o sebi i kako nista sto uhvatim ne prezivi , kako punim zamrzivace ...lazes kao goran vesic kad dodje kod sarape na pink . ali vesicu nema ko da odgovori a ja sam ovde ...to je razlika  ;)
na provokativne komentare uvek odgovorim provokativno . tretiram sagovornika isto kao i on mene . zato je mita dobio strimer a ti prethodni post .
totalno si u zabludi da su meni potrebne pohvale, posebno ne ovde . ja tacno znam sta znam i koliko znam . hocu li znati vise ako mi napises bravo? meni je dovoljno da si video sliku a cutanje ili kritika mi vise znaci nego pohvala . to je ono oko jedenja muda sto sam napisao.
evo da ti plasticno dokazem i pokazem...
ti prezires mrtve ribe . pustas ulov . nema kontra kuke ....podrzavas dobre ribolovce koji hvataju i oslobadjaju ulov . ti si takav i trenutno jos 18 clanova koji su se glasanjem a ti i pisanjem ukljucili u polemiku.
sada sledi pitanje...kako ti je promakla zvezdanova slika i tekst ? a na moju si se zalepio? i jos si veoma aktivan a trenutno najaktivniji u novoj temi haskog tribunala ?zasto nisi cestitao zvezdanu? to ti je promaklo jer je zanimljivija tema o lesevima jer ti se tu otvara prostor da dominiras...sta ce tebi u zivotu da covecas nekog sasuts koji ubija bucove kojih ima kao govana? jednostavno prostor da se eksponiras...ovih ostalih 18 mudro cute i citaju  :D
ne pecas , ne vezujes , nisi neki bacac klasni a volis da budes u centru paznje . logican izbor je da budes glasni kriticar i cuvalac reka i riba . pokreni bar neki pokret , mozda se uclanim
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
" IMT - industrija mesa trstenik doo "
" Prerada recne ribe i hladnjaca doo "
" Bolje prvi u selu nego zadnji u gradu - pokret ribolovaca"
" www.ne_vracam_ribu . co . ja " - forum ribolovaca

eto, biraj pokret, svuda se uklapas po statutu i osnivackom aktu, za neki ozbiljniji i gospodskiji nisi, fali ti ambicija da se promenis i domet koji si vec dostigao a kratak je...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Strasni.... Sale ima jednu osobinu koja ne ide najbolje sa online komunikacijom... A to je direktan je i otvoren... Mada to ni uzivo mnogima ne valja...

Znam ga licno... Sve je samo mesar nije.
Sad me podsetio na pecanje na rzavu sto smo imali pre nekoliko godina.... Covek je skroz na mestu... Cak ustupa mesto drugima.... Peca iza drugih lhudi... A to je prilicna prednost na reci poput rzava... A prevalio je lep put do nje....

Poenta mog pisanja je da on covek iz revolta kaze nesto.... Plasira informaciju da iznervira ljude koji lakse planu... Ljudi se prime na to i eto nepotrebne rasprave... Mada i nije nepotrebna.... Malo se zagreju tastature [emoji3]

Svi smo se slozili da su slike ruzne.... I meni bi bilo milije da ih je slikao jednog po jednog... Pa posle nek ih mlatne o kamen ili sta vec...

Mnoge od vas znam licno, neke tek preko tastature, ali za skoro sve vas imam samo reci hvale.... Tako i za vas dvojicu....  Mislim da smo temu lepo opleli... Izneli misljenja i sad treba da se stane.... Cak mislim da je probao covek da iznivelise sve onim postom gde pusta ribu... Ocigledno je da radi i to....

Nema smisla vise da se napada covek zarad tri bucova... (naglasavam.... Po zakonu su)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Slažem se. Da sam admin lepo bih zatvorio temu ne vodi ničemu korisnom ni za koga.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Samo još ovo da kažem, mislim da su od svih ribolovaca mušičari najsujetniji, bez izuzetaka i sebe tu ubrajam.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
Samo još ovo da kažem, mislim da su od svih ribolovaca mušičari najsujetniji, bez izuzetaka i sebe tu ubrajam.
Samo najbolje znas musicare.... Isti djavo svuda, pecanje, paraglajding, ronjenje.... Gde god ima ljudi ima i merenja djoke [emoji23][emoji23] a svi bi mi da imamo najveceg stojka u selu [emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
strashni je napisao(la):
" IMT - industrija mesa trstenik doo "
" Prerada recne ribe i hladnjaca doo "
" Bolje prvi u selu nego zadnji u gradu - pokret ribolovaca"
" www.ne_vracam_ribu . co . ja " - forum ribolovaca

eto, biraj pokret, svuda se uklapas po statutu i osnivackom aktu, za neki ozbiljniji i gospodskiji nisi, fali ti ambicija da se promenis i domet koji si vec dostigao a kratak je...
šah-mat  :D :D nemoj da se ljutis sam si poceo partiju
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi je napisao(la):
Strasni.... Sale ima jednu osobinu koja ne ide najbolje sa online komunikacijom... A to je direktan je i otvoren... Mada to ni uzivo mnogima ne valja...

Znam ga licno... Sve je samo mesar nije.
Sad me podsetio na pecanje na rzavu sto smo imali pre nekoliko godina.... Covek je skroz na mestu... Cak ustupa mesto drugima.... Peca iza drugih lhudi... A to je prilicna prednost na reci poput rzava... A prevalio je lep put do nje....

Poenta mog pisanja je da on covek iz revolta kaze nesto.... Plasira informaciju da iznervira ljude koji lakse planu... Ljudi se prime na to i eto nepotrebne rasprave... Mada i nije nepotrebna.... Malo se zagreju tastature [emoji3]

Svi smo se slozili da su slike ruzne.... I meni bi bilo milije da ih je slikao jednog po jednog... Pa posle nek ih mlatne o kamen ili sta vec...

Mnoge od vas znam licno, neke tek preko tastature, ali za skoro sve vas imam samo reci hvale.... Tako i za vas dvojicu....  Mislim da smo temu lepo opleli... Izneli misljenja i sad treba da se stane.... Cak mislim da je probao covek da iznivelise sve onim postom gde pusta ribu... Ocigledno je da radi i to....

Nema smisla vise da se napada covek zarad tri bucova... (naglasavam.... Po zakonu su)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
oholi secam se tog ribolova :) ti si nam bio vodic. Nama i kragujevcanima. Nismo znali reku bez tebe da nadjemo.  :D :D Oholi nam je pokazao muve i prezentaciju koja najbolje hvata rzavskog lipljena....to je bilo moje prvo pecanje na rzavu i prvi lipljen na stapu :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Solidno radila riba taj dan za rzav koji je solidno opustosen tad bio... [emoji3][emoji3]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Mnogo buke ni oko cega – rekao bi Shakespeare. Na vodi gde je pravilnikom dozvoljeno nositi ribu ja zaista ne vidim nikakav problem u tome sto je neko legalnom metodom uspesno prevario nekoliko riba, usmrtio ih, slikao i okacio na forum. To je njegovo legitimno pravo i ne kosi se niti sa pravilnikom niti sa zakonom. Par mrtvih riba? Big deal! Koliko mrtvih prodefiluje dnevno samo u informativnim emisijama udarnog termina. Kome je degutantno, okrene glavu, zazmuri ili preskoci post i ne vredja autora.

Odmah da razjasnim, nikome ne drzim stranu, nisam ni glasao jer smatram da je potpuno beskorisno i bespotrebno – jednostavno niti vodi nekom cilju niti nudi bilo kakvo resenje.

Svi mi imamo putera na glavi i nalazim da je zaista licemerno kritikovati nekoga zbog, ponovo potpuno legalnog cina, jer u jednom trenutku, hteli mi to ili ne, priznali mi to sebi ili ne, svi smo Dr. Mengele, mucimo i ubijamo ribe, ciljano ili slucajno. Iznositi neke stare sukobe na povrsinu i resavati ih ovde preko tastature je tek besmisleno i nepotrebno, samo raspaljuje vatru strasti a opet ne vodi nikakvom svrsishodnom cilju. Animoziteti medju nekim clanovima koji su evidentni vec par godina ovde samo dobijaju novu publiku i dele nekoilicinu pristalica i protivnika obe strane u zaracene tabore.

Takodje je legitimno pravo svakoga da sa ribama koje legalno i propisno upeca i ponese uradi sta mu je volja. Pojede, pokloni, zamrzne, mozda sahrani uz puno postovanje i sve pocasti. Komentarisati neciji ukus je tek potpuno besmisleno kao i vredjanje, iznosenje pretpostavki, insinuacija, neprovereno i nedokazano optuzivati i osudjivati nekoga i time ga defamirati je ruzno i ima konotaciju zle namere.

Gledano sa ciste psiholoske i socio-psiholoske strane saosecati se sa patnjom kolege, prijatelja ili poznanika je vrlo lako ali se zaista iskreno radovati njegovom uspehu zahteva izuzetno fin spirit i cisto srce. To je problem ovde, sujeta i zavist. Oskar Wilde, genijalni irski knjizevnik je rekao: „Rastuci broj mojih zavidnika samo dokazuje koliko sam uspesan“. Kolega ode na vodu ulovi lepe ribe jer je spretan i pokaze ih ovde mozda da bi zadovoljio svoj ego, mozda da bi sekirao druge jer oni nemaju cime da se pohvale ili ne mogu cesto na vodu, mozda jednostavno da podeli radost sa kolegama ili pokaze da na toj reci riba moze da se upecam tom i tom metodom, pokaze streamer, muvu, nimfu… motivi su potpuno nebitni. Faktum je da je forum stvoren izmedju ostalog i za postavljanje slika ulova, za sada nije restriktivan po pitanju mrtva ili ziva – ukoliko referendum ne izglasa jednu od mogucnosti – sto nije u stanju jer mora da se uzme broj clanova i broj onih koji su glasali. Ni po kom statutu sveta osim u totalitaristickim rezimima nije moguce izglasati bilo sta dok je odziv ovako mali. Da ne postoji opcija postavljanja ulova ovde ne bi bilo vise od nekolicine clanova. Isto onako kako se pohvalio ulovom tako je u sledecem postu opisao kako je na drugom izlasku lose prosao. Ne videh reci utehe. Samo klizeci start, lazno moralisanje i no, no, no sa podignutim prstom. Toliko o tome.

Mala digresija u svrhu opisivanja onoga sto ja licno ne volim da vidim i zasto sam izmedju ostalog seo i odvojio vreme za pisanje. Daklem, ne pecam streamerom vec ca. dve godine, kad mi se peca na imitaciju ribe nosim potpuno drugi pribor i idem na potpuno drugu vodu. Licno smatram da je streamer jedna od metoda pecanja ribe gde se koristi musicarski pribor samo kao alibi i svrstava lov streamerom pod musicarenje sto de facto nije. Pod musicarenjem podrazumevam lov odgovarajucim musicarskim priborom – stap, cekrk, kanap, posebnom metodom zabacivanja i prezentacije imitacije insekata u bilo kom stadijumu – nimfa, larva, formiran insekt bilo da je vodeni ili terestrijalni. Pecanje imitacijama rakova (scud- shrimp) takodje ne vodim pod musicarenje kao ni imitacije crva, eggs ili glista. Musicarenje – Fliegenfischen - Fly Fishing – Pesca a Mosca – Peche a la Mouche – Pesca con Mosca – Muskareni – Muskarenie – Muharjenje… na bilo kom jeziku je uvek muva, znaci insekt u nazivu. Strimer je potpuno jednak spin ribolovu, mamac se identicno vodi, vrlo je slican, bez ikakvog problema mogu mojim spin priborom da bacam odredjene streamere, mnogi su tezi i mnogo veci od voblera i guma koje koristim. Mogu takodje i gomilu nimfi da bacam istim tim priborom. Da li je to isto musicarenje? Naravno ne, pribor nije odgovarajuci kao ni metoda. Sta sprecava nekog „streamerasa“ da okaci vobler ili gumu i cima okolo. Koja je razlika? U nazivu? Po cemu se razlikuje imitacija ribice osim materijala, drvo, plastika, guma ili dlaka, perje imitacija ribe je imitacija ribe i pecanje ovim mamcem nije musicarenje. Kad pecam nimfom takodje kazem da sam „nimfario“ ali to je sad tema za neku drugu priliku.

Pecanje streamerom je neuporedivo lakse od pecanja suvom muvom, to je neoboriva cinjenica a svakog kog na vodi vidim da cima kanap svrstavam pod streamer pecaros i izbegavam da vodim bilo kakav razgovor na temu musicarenja jer gubi svaki smisao. Licno iskustvo mi jasno govori da je dosao na vodu samo u cilju da posto-poto nesto upeca, overi i kasnije ispece – potpuno legitimno naravno, ne sporim, ali kad krene da mi se duva prvo pitajuci kako mi ide a onda se neupitan odmah nadoveze upecao sam toliko i toliko ja ga momentalno zacementiram komentarom: O, pa tiganj je vec pun, vreme je da krenes kuci ili: Sta, samo dve?! ostaces gladan danas i sl. Tiganj-ribolovci tako sam ih krstio.

Ergo, ne fascinira me ulov ovom metodom pogotovo ako neko sebe definise kao musicara. Jos manje udice sa kontra kukom. Ja sam verovao da je kontra-kuka relikt proslosti i da je odavno iskorenjena pogotovo medju musicarima/streamerosima/nimfarosima i vezacima ali sam se prevario. Jos uvek vidim da se muve vezuju na takvim udicama i analogno tome verujem da se i koriste na vodi a ne sluze samo kao dekoracija ili mustra za pokazivanje na forumu. Da li ja sad treba da se uzbudjujem zbog svega toga, teram mak na konac i raspisujem referendum o tome da li je strimer musicarenje i da li je nemoralno i eticki pogresno koristiti udice sa kontra kukom. Ne, svakom po sopstvenom izboru i savesti. Live and let live.

Ko je stigao dovde sa citanjem, hat off - bez namere da stanem ikome na zulj ili mu povredim ego, podgrejem sujetu a jos manje uvredim, napisao sam sve ovo u zelji da forum ne zivne samo kad je nekakav sukob u pitanju a energija trosi na potpuno nepotrebne stvari.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
sasats je napisao(la):
šah-mat  :D :D nemoj da se ljutis sam si poceo partiju

Kakav covece sah-mat, preskocen si an pasan, sa opcijom da budes pojeden a ostavljen si na tabli, sah je igra za gospodu, ne guraj se na nepoznati teren
 
Vrh Dno