Slike leševa?!?

Da li mislite da na forumu treba objavljivati slike očigledno mrtvih ulovljenih riba?!?

  • NE - štete ugledu foruma, administratori treba da ih obrišu i upozore člana

    Glasovi: 25 83,3%
  • DA - ne smetaju mi

    Glasovi: 5 16,7%

  • Ukupno glasača
    30

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
strashni je napisao(la):
Kakav covece sah-mat, preskocen si an pasan, sa opcijom da budes pojeden a ostavljen si na tabli, sah je igra za gospodu, ne guraj se na nepoznati teren
procitaj molim te post sto je neo napisao. Procitaj da naucis nesto...
Neo , odlican post. Zadnjih godina uglavnom pecam na strimer jer tako dolazim do dobrih ulova... vece i atraktivnije ribe hvatam nego na suvu muvu, ali moram da se slozim da si u pravu. Strimer je mnogo blizi varalicarenju nego musicarenju u izvornoj varijanti. Posebno jer koristim svic stap , znaci tezak pribor . Prednost musicarskog pribora je to sto omogucava prezentaciju laganih strimera kakvu je nemoguce ostvariti drugim priborom.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.152
Lokacija
Čačak
Ja se sa Neom slazem u svemu sem da strimerisanje nije musicarenje... Al to je ve za drugu temu

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Interesantna polemika bez realnih osnova!

Sale slika nije da nije ruzna, lepse bi bilo da si naprimer te bucove stavio na neku travu, pa pored stap sa stimerom. Nije da si neki lepotan [emoji847] i da je tvoje prisustvo na slici popravilo kvalitet slike, ali sa duge srane da tebe nema na slici moglabi da se dovede u pitanje verodostojnos fotografije [emoji6]

Ali nije to ono sto mene interesuje, ja bih mnogo voleo da mi neko od aktivno ukljucenih clanova na ovu temu objasni kako neko sa fotografije dodje do zakljucka da li je riba prezivela ili ne???

Da li to znaci da ako ja ubijem svaku upecanu ribu, ali napravim lepe slike pre ubistva i te slike objavim ovde na forum ja cu biti savestan ribolovac???

Ja sam iz vasih postova (ovih kritickih) zakljucio da nije bitno kakav je tvoj odnos prema reci, ribama i ribljem fondu vec kakvu sliku okacis na forum!

U iscekivanju pristojnog odgovora,
Tihomir Lukic, trostruki uzastopni prvak drzave u MUSICARENJU!
Hvala,


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Moze nesto detaljnije, mozda naucim nesto i pocnem da pisem sa smislom. Nije da sam neki ozbiljan forumas, moras mi oprostiti.




Sent from my iPad using Tapatalk
 

srda83

Junior member
Učlanjen(a)
04.01.2013.
Poruke
57
Broj reagovanja
1
Tihi83 je napisao(la):
Interesantna polemika bez realnih osnova!

Sale slika nije da nije ruzna, lepse bi bilo da si naprimer te bucove stavio na neku travu, pa pored stap sa stimerom. Nije da si neki lepotan [emoji847] i da je tvoje prisustvo na slici popravilo kvalitet slike, ali sa duge srane da tebe nema na slici moglabi da se dovede u pitanje verodostojnos fotografije [emoji6]

Ali nije to ono sto mene interesuje, ja bih mnogo voleo da mi neko od aktivno ukljucenih clanova na ovu temu objasni kako neko sa fotografije dodje do zakljucka da li je riba prezivela ili ne???

Da li to znaci da ako ja ubijem svaku upecanu ribu, ali napravim lepe slike pre ubistva i te slike objavim ovde na forum ja cu biti savestan ribolovac???

Ja sam iz vasih postova (ovih kritickih) zakljucio da nije bitno kakav je tvoj odnos prema reci, ribama i ribljem fondu vec kakvu sliku okacis na forum!

U iscekivanju pristojnog odgovora,
Tihomir Lukic, trostruki uzastopni prvak drzave u MUSICARENJU!
Hvala,


Sent from my iPad using Tapatalk
e4afeb2673cbc0a3bec3fd971143d318.gif
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Nisam hteo da uzimam ucesce u ovome, ali stvarno ne mogu da izdrzim. Ne poznajem licno nikoga od vas sa jedne i od njih sa druge strane, tako da moj interes u svemu ne postoji, niti osecam potrebu da Sasu napadam, niti da Martica branim ...a bogami ni obrnuto.

Besmisleno u tvom postu, da ne upotrebim neku drugu rec, je to sto pitas kako je neko sa Sasinih slika dosao do zakljucka da li su te ribe ubijene ili ne...

Mislim da ovakve slike stvarno ne trebaju da budu ovde, bez toga da ulazim u detalje.
Sasa ima mnogo drugih nacina da pokaze da je majstor za pecanje bucova, ukoliko oseca potrebu za tim.

Odnos prema reci i ribama je individualna stvar svakog od nas, i nikako se ne izgradjuje pisanjem po forumu, slikanjem ili neslikanjem ulova niti osvajanjem titula. Licemerjem pogotovo ne.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Besmisleno je to sto neko sudi o Sasi na osnovu slika!

Zivotni put bucova je jasan, nasli se na pogresno mestu u pogresno vreme.

Ali i zivotni put nekih pastrmki i lipljena sa slika koje su objavljene ovde je bio isti.

Ali samo zato sto su slike napravljene pre ubistva dobile su pohvale a ne kritike!!!






Sent from my iPad using Tapatalk
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Da li je stvarno moguce da i dalje mesamo babe i zabe? Sasa je, siguran sam, 10x bolji ribolovac od 90% clanova ovog foruma.
To ne znaci da je u redu stavljati slike riba koje su ukocene i nabijeni su im prsti u skrge... Cela polemika je oko toga, ne oko toga da li je Sasa dobar ribolovac ili ne. Verujem da bi reakcija bila ista i da sam ja ili bilo ko drugi postavio slike...
A sto se slikanja tice, za mene je svaka riba sa slike ubijena... jedino verujem video zapisu pustanja ribe nazad  :yeswink:
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Ti si onda prespavao  sve postove koji ne definisu kvalitet slike, vec kvalitet coveka... ne znam samo da li slucajno ili namerno... ;)

Slike se ni meni ne svidjaju ali cemu drama, moze na to i mnogo normalnije da se skrene paznja.

Aj sad i njima da odrzis predavanje o besmislenosti... ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
JA pisem iskljucivo o slikama koje je clan foruma postavio ovde u temi BUCOV 2020.

Zvao se on Sasa, Pera ili Mika... i ni jednim slovom nisam ni napao ni podrzao Sasu.
Predavanja drze profesori, a ja to nisam... izvini  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Tihi83 je napisao(la):
Interesantna polemika bez realnih osnova!

Sale slika nije da nije ruzna, lepse bi bilo da si naprimer te bucove stavio na neku travu, pa pored stap sa stimerom. Nije da si neki lepotan [emoji847] i da je tvoje prisustvo na slici popravilo kvalitet slike, ali sa duge srane da tebe nema na slici moglabi da se dovede u pitanje verodostojnos fotografije [emoji6]

Ali nije to ono sto mene interesuje, ja bih mnogo voleo da mi neko od aktivno ukljucenih clanova na ovu temu objasni kako neko sa fotografije dodje do zakljucka da li je riba prezivela ili ne???

Da li to znaci da ako ja ubijem svaku upecanu ribu, ali napravim lepe slike pre ubistva i te slike objavim ovde na forum ja cu biti savestan ribolovac???

Ja sam iz vasih postova (ovih kritickih) zakljucio da nije bitno kakav je tvoj odnos prema reci, ribama i ribljem fondu vec kakvu sliku okacis na forum!

U iscekivanju pristojnog odgovora,
Tihomir Lukic, trostruki uzastopni prvak drzave u MUSICARENJU!
Hvala,


Sent from my iPad using Tapatalk
tihi. Hvala na kritici fotografija koje sam objavio. Slozicu se da nisu bas najlepse. Objavljivao sam mnogo lepse fotografije . Nemoguce je saznati sudbinu riba koje se fotografisu. Strogo se zalazem za ne ubijanje salmonidnih vrsta riba osim ako su ulovljene u drini koja moze zbog svoje velicine da podnese takav gubitak u razumnim kolicinama. Sto se tice ciprinidnih voda nemam nista protiv nosenja ribe u razumnoj kolicini i dimenzijama  u skladu sa velicinom reke i kolicinom ribe
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
denmil je napisao(la):
Nisam hteo da uzimam ucesce u ovome, ali stvarno ne mogu da izdrzim. Ne poznajem licno nikoga od vas sa jedne i od njih sa druge strane, tako da moj interes u svemu ne postoji, niti osecam potrebu da Sasu napadam, niti da Martica branim ...a bogami ni obrnuto.

Besmisleno u tvom postu, da ne upotrebim neku drugu rec, je to sto pitas kako je neko sa Sasinih slika dosao do zakljucka da li su te ribe ubijene ili ne...

Mislim da ovakve slike stvarno ne trebaju da budu ovde, bez toga da ulazim u detalje.
Sasa ima mnogo drugih nacina da pokaze da je majstor za pecanje bucova, ukoliko oseca potrebu za tim.

Odnos prema reci i ribama je individualna stvar svakog od nas, i nikako se ne izgradjuje pisanjem po forumu, slikanjem ili neslikanjem ulova niti osvajanjem titula. Licemerjem pogotovo ne.
hvala na postu . Prihvatam kritiku .
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@Tihi

Tihi83 je napisao(la):
Ali nije to ono sto mene interesuje, ja bih mnogo voleo da mi neko od aktivno ukljucenih clanova na ovu temu objasni kako neko sa fotografije dodje do zakljucka da li je riba prezivela ili ne???
Nekad vrlo lako a nekada je nemoguće ali  te fotke nisu predmet ove teme - gore piše "Da li mislite da na forumu treba objavljivati slike očigledno mrtvih ulovljenih riba?!?"

Tihi83 je napisao(la):
Da li to znaci da ako ja ubijem svaku upecanu ribu, ali napravim lepe slike pre ubistva i te slike objavim ovde na forum ja cu biti savestan ribolovac???
Naravno da ne, ali će forum izgledati kao jedno pristojno mesto gde se druže civilizovani i napredni ribolovci..  Da se ne ponavljam evo citata iz teme "Bucov 2020" - "Verovatno zato što ovaj forum smatram kao mesto za promociju onog najlepšeg što mušičarenje jeste. C&R, barbless udice, fini pribor, čuvanje reka i njihovih obala, druženje sa bliskim osobama, džentlmensko ponašanje na vodi..."
Šta se događa sa ribama posle fotkanja to niko ne može da pretpostavi, ali oavakve fotke su poziv na slavski ručak i tamanjenje svega što je još nekako uspelo da preživi u našim vodama. Ustalom ogromna većina članova koji su glasali su odgovorili na anketu sasvim jasno:
"NE - štete ugledu foruma, administratori treba da ih obrišu i upozore člana"

Znajući te već duži niz godina siguran sam da nikada nisi objavio ovakve slike ni na forumu ni na ostalim društvenim mrežama kao i da nećeš... Kao što sam i siguran da nikada ne bi ubio onolika tri bucova pošto ih je nemoguće pojesti u porodičnom okruženju za jedan obrok. A zamrzivač za čuvanje bucova verovatno nemaš...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
@Mito

Apsolutno sam protiv satanizacije ljudi zato sto su uradili nesto sto se nama ne svidja! A pogotovo sam protiv sindroma copora, koji kod nas na drustvenim mrezama zna da bude veoma izrazen. Zato sto nisam lep, sladak i nikad nisam zeleo da se dodvoravam bilo kome vise puta sam i sam prosao kroz takve situacije

C&R pravac je itekako potreban nasim rekama, pogotovo manjim rekama u kojima zive plemenite vrste riba. Ali dokle god neko neko ne predje granicu zakona nema mesta revoltu, koliko god se to nama svidjalo ili ne. Da te podsetim da je u mnogim uredjenim zemljama C&R izvikana stvar i da se ne dize tolika buka, ko hoce da uzme ribu ode gde je to dozvoljeno i niko ga ne osudjuje zbog toga, cak i kad slike mrtvih riba objavi na drustvenim merezama ili forumima!

I sam sam imao slicnu situaciju pre par godina na FB, za odbranu reka od MHE investitora upotrebljena je jedna veoma ruzna slika, divlja jezerska pastrmka oko 2kg iz Visocice mrtva sa sve najvecim pirotskim krivolovcom na njoj! Vecina clanova ovog foruma je tu sliku videla ali niko sem mene nije odreagovao na nju, ne zato sto ta slika nije ruzna vec zato sto je to objavio gos. Panic! Da budem jasan on nije ni neko ko je ubio niti je sliku napravio ali je objavio, da bude jos crnje i gore u cilju promocije reke i njenog ribljeg fonda! Ne secam se da si komentarisao tu sliku, a pogotovo ne da je neko napisao “mesar bio mesar ostao”!!!

Gos. Panic i ja smo tu temu zavrsili na najnormalni nacin i ako se nismo slozili u misljenjima. Ova prica je uzeta kao primer vase subjektivnosti, ne iz zelje da se polemika na temu ponovo pokrece!

Ti kao neko ko ima izgradjeno ime u svetu musicarenja, moras dobro da odmeris svoje reci i da dobro razmislis pre nego sto nesto napises jer si ti odgovoran za reakciju koju izazoves!!!

Forumi su davno izgubili edukativni karakter i postali mesto za lecenje kompleksa, jer su najposecenije teme “danas sam kupio” i “danas sam ulovio”.... A naj glasni su oni koji imaju najmanje da kazu...

A zasto je to tako treba svi da se zapitamo!!!





Sent from my iPad using Tapatalk
 
Vrh Dno