Slučajni ulovi

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dok proganjamo jednu vrstu ribe dešava se da nam zvekne i neka koju nismo planirali. Takve ribe ja delim u dve grupe, one kojima se obradujem i one koje su nepoželjne.
Nabrojaću prvo nepoželjne:
1. beovica dok lovim klena ili pastrmku
2. klen dok lovim pastrmku
3. klen dok lovim bucova
4. sunčanica dok lovim bodorku ili crvenperku
5. pastrmka dok lovim lipljena

A obradujem se:
1. lipljenu dok lovim pastrmku
2. pastrmki dok lovim klena
3. klenu dok lovim beovicu
4. grgeču dok lovim štuke
5. somu dok lovim bucove ( :lol:)
6. crvenperki dok lovim bodorke
7. bucovu dok lovim klenove
8. skobalju dok lovim klena

I tako dalje. Zanimljiva su ova iznenađenja i vrlo često obraduju više nego željena riba.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepa tema! Ja bih mogo mnooogo da napišem o ovakvim ulovima, ali ostvarenim varaličarenjem, pecanjem na plovak, pa i dubinski na hranilicu. Ali na muve, jok...  :blush: Valjda će i to doći sa vremenom...

U svakom slučaju veoma ću se obradovati kada uhvatim lipljana na Nišavi ili Jermi dok mušičarim makedonske pastrmke!  :lol:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Nervira me:
Beovica dok lovim pastrmku i lipljena
Krkusa dok lovim mrenu

Obraduje me:
Klen kad lovim beovicu
Pastrmka dok lovim klena

A kada varalicarim pastrmku i uleti mi mladica. Au pa to je vrh! A, kada lovim samo mladicu ni jedna druga riba ne moze da smeta... :hammer:
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
11052008362.jpg

11052008369.jpg
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
svaka cast za ove slucajne ulove sulecriba  :tbumb:. Ja i namenski da idem da ih pecam pa ih ne bi uhvatio.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sve sve mogu da podnesem ali  da pecam na rekama naletim na plisku,e tu gubim mnogo nerava..
Goci ih bas ima  ;) ;) ;) ;) ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pecajući pastrmke na Nišavi u nedelju video sam jednog klena od stotinak grama na površini, ali u sred reke, u matici. Nisam hteo da prevezujem i stavljam suvu muvu, već sam onako iz zajebancije zabacio nimfu i navuko mu je jedno metar ispred nega. Kao što sam očekivao jurnuo je na nimficu koja je parala povšinu, zgrabio je, ali se nije zakačio. Ipak, to nije bitno. Bitno je da sam primetio da to uopšte nije bio klen. Bio je bočno mnogo spljošteniji, kao beovica. Hvatao sam beovice od 18-20 cm, teške preko 50 g (merene na digitalnoj vagi), ali ova riba je bila dosta veća. Ako je bila beovica onda je to bila prava rekorderka!

Kasnije mi je sinulo da je mogao da bude klenić (on ima baš takav oblik tela), ali mi nije poznato da ga igde u Nišavi ima. Ipak, ima ga u slivu Nišave. Bilo ga je u Visočici pre ere Zavoja, pa je čak jedno vreme bio dominantna riba Zavojskog jezera. Lovio se kao bodorka. Sada ga izgleda više nema ni u Zavoju, ni u Visočici uzvodno od jezera. Očigledno mu je stanište bio donji tok Visočice, gde je voda nešto toplija. Sada je tu jezero od 17 km. Eto primera kako izgranja jezera može da istrebi čitavu jednu vrstu.

Da li neko pecajući pastrmke i klenove slučajno uhvatio nekog klenića?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Goci je napisao(la):
Da li neko pecajući pastrmke i klenove slučajno uhvatio nekog klenića?

Ja sam ih hvatao u okolini Kraljeva, ali davno!!! Tada još nisam znao toliko o ribama, ali kada uhvatite klena i klenića u istom danu i uporedite ih razlika je očigledna! Davno ga nisam video!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Pecam klena na timoku a naleti žaba koja proguta mušicu do debelog creva :mad: :rambo: :puke: !!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.114
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
ko ce se baktati sa sluzavim govnetom
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ej, dok proganjam nišavske pastrmke nimfama povremeno mi zvekne jedna riba koja ima snažniji prvi nalet, tako da uvek pomislim da imam ogromnu pastrmku. KLEN! :eek:
 
Vrh Dno