Slučajni ulovi

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sulecriba, na šta si dobio onu deveriku? Vidm da je to bilo u zimskom periodu i ne bi me bilo čudo da si ju dobio na nekog manjeg strimera ili veču nimfu. Jedan čovek je na savi negde tamo kod ili u okolici Zagreba znao slučajno uloviti par debelih deverika na malu varalicu (rapala, countdown 5cm). U ovom periodu loviti ih ciljano je pretpostavljam vrlo zahtevno (mislim na ff). 
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Krajnje redak i slučajan ulov.
Beba mladice na suvu mušicu.
 

Prilozi

  • slucajan ulov.jpg
    slucajan ulov.jpg
    37 KB · Pregleda: 513

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
bas je lepa, ja sam slucajno uhvatio krkusicu na suvu na Rzavu, uopste mi nije jasno kako je pokupila dad su joj usta odozdo, ona je bas riba dna???  :mellow:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
strashni je napisao(la):
bas je lepa, ja sam slucajno uhvatio krkusicu na suvu na Rzavu, uopste mi nije jasno kako je pokupila dad su joj usta odozdo, ona je bas riba dna???  :mellow:

Ja sam jednom razbio krkuše (potočne mrene) na suvu muvu na reci Tari. Položaj usta nema veze sa tim. Skobalj je mnogo češći i uobičajeni ulov na suvu na mnogim rekama, a usta su mu "katastrofa".
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Mladica jedno vreme na odredjenom delu reke Djetinje je bila cest (relativno) gost na suvu muvu.Nije to bas neka retkost,na Drini cesto neka pokupi i odnese sve...desava se s vremena na vreme....
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
koja je ovo riba  ???
 

Prilozi

  • DSC00354.jpg
    DSC00354.jpg
    178,8 KB · Pregleda: 511
  • DSC00352.jpg
    DSC00352.jpg
    114,9 KB · Pregleda: 521

ado bl.

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2011.
Poruke
149
Broj reagovanja
0
ne nema veliko ledjno peraje jos je mali,ali za koju godinu ce da ga dobje  :yeswink:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ovo je kapitalni govedarac tj. krkuša.

http://www.pcelica.co.rs/ribe/vrste/krkusa.php
 

Sendenca

Junior member
Učlanjen(a)
14.12.2008.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac, Srbija
Tu ribu sam ja uhvatio, drzao u ruci, zagledao, slikao i pustio.  Sta je neznam, ali krkusa nije sigurno, (osim ako nije iz filma "Osmi putnik"). Proletos sam na istoj reci uhvatio lipljana od 12-ak cm i i tu nije bilo sumnje sta je. Na slici ne moze bas najbolje  da se vidi, ali je bio lipljan 1/1. Malo me iznenadilo sto mi je tako mali gadjao na zecije uvo #10-ku.
Ovo je riba priblizno iste duzine (mozda koji santimetar manja), ali mi nije licila na tog lipljana od proletes. Pokupila je Klinkhamer-a. Sliku sam poslao Strasnom, da pokusamo da resimo misteriju. Ako je lipljan to bi me bas radovalo i znacilo da sam se i ja tog dana na +6 stepeni iznad nule upisao. Izvadise mi mast...
 

Prilozi

  • Rzavski Lipljan  od 12-ak cm.jpg
    Rzavski Lipljan od 12-ak cm.jpg
    96,4 KB · Pregleda: 414
Vrh Dno